୨ ବର୍ଷର ନି-ରୀହ ପିଲାଟି ଠିକ ଭାବରେ ଦୁନିଆକୁ ଦେଖି ନଥିଲା , କିନ୍ତୁ ଏଇ ସୈ-ତାନ ନିଜର ଭୋକ ମେଣ୍ଟା-ଇବା ପାଇଁ କଲା ବଳା-ତ୍କାର,ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଘ-ଟଣା

ମହିଳାଙ୍କ ସହ ହେଉଥିବା ଅପ-ରାଧ ଦିନକୁ ଦିନ କମ ହେବାର ନାମ ନେଉନାହିଁ। ଖାସ ଭାବରେ ବଳା-ତ୍କାରର ଘ-ଟଣା ବର୍ତ୍ତମାନ ଦିନରେ ବଢୁଅଛି। ହବ-ସ ଭୋକରେ ନିଜର ଭୋକକୁ ମେଣ୍ଟା-ଇବା ପାଇଁ ଝିଅ ଓ ମହିଳାଙ୍କୁ ଟା-ର୍ଗେଟ କରନ୍ତି। ଯେତେବେଳେ ସୀମା ଅତିକ୍ରମ କରିଯାନ୍ତି ସେତେବେଳେ ଏମାନେ ଛୋଟ ଛୋଟ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଛାଡନ୍ତି ନାହିଁ। ବର୍ତ୍ତମାନ ରାଜସ୍ଥାନର ରାଜଧାନୀ ଓ ଗୋଲାପ ସହର ଜୟପୁରର ଏହି ଘଟ-ଣାକୁ ଦେଖନ୍ତୁ।

ଏଠାରେ ଏକ ୨ ବର୍ଷର ଝିଅ ସହିତ ରେ-ପ ହେବାର ମା-ମ-ଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ଦୁଇ ବର୍ଷର ନି-ରୀହ ଛୁଆ, ଯିଏ ବର୍ତ୍ତମାନ ଦୁନିଆରେ ପାଦ ରଖିଛି, ଓ ତାକୁ ଦେଖୁଅଛି, ତାଙ୍କ ସହିତ ବଳା-ତ୍କାର ପରି ବଡ ଘ-ଟଣା ଘଟି-ଥିଲା। ଆଶ୍ଚ-ର୍ଯ୍ୟର କଥା ହେଉଛିକି ଏହି ବଳା-ତ୍କାର କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି କୌଣସି ମଣିଷ ନୁହନ୍ତି ବରଂ ଏକ ନାବାଳିକ ୧୬ ବର୍ଷର ବାଳକ ଅଟେ। ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଏହି ଆଶ୍ଚ-ର୍ଯ୍ୟକର ଘଟ-ଣାର ଖବର ବିଷୟରେ ବିସ୍ତାର ଭାବରେ ଜାଣିବା।

୧୬ବର୍ଷର ପୁଅ କରିଲେ ୨ବର୍ଷର ନି-ରୀହ ପିଲା ସହିତ ବଳା-ତ୍କାର:-

ରାଜଧାନୀ ଜୟପୁରରେ କଳ-ଙ୍କିତ କରୁଥିବା ଏହି ଘ-ଟଣା ସାଙ୍ଗାନର ସଦର ପୋ-ଲିସ ଥା-ନା ଅଞ୍ଚଳର ଘଟିଛି। ଏଠାରେ ଏକ ଦୁଇବର୍ଷର ଝିଅ ସିଡି ପାଖରେ ଖେଳୁଥିଲେ। ସେହି ସମୟରେ ଏକ ୧୬ବର୍ଷର ପୁଅର ଖରାପ ନଜର ସେହି ୨ବର୍ଷର ନିରୀହ ପିଲାଙ୍କ ଉପରେ ପଡିଲା। ଏମିତିରେ ଏହି ନାବା-ଳିକା ଝିଅକୁ ତାଙ୍କୁ ଘରୁ ଉଠାଇ ନିଜ ସହିତ ନେଇ ଯାଇଥିଲେ। ଆ-ରୋ-ପୀ ବାଳକ ୨ବର୍ଷର ନିରୀହ ପିଲାକୁ ଖଟରେ ଶୁଆଇ ଦେଇ ତା ସହିତ ରେ-ପ କରିଥିଲେ।

ଆ-ରୋ-ପୀଙ୍କ ଭାଉଜ ଏହି ସବୁ କାମ କରୁଥିବା ବେଳେ ଧରିଲେ:-

ଆ-ରୋ-ପୀ ପିଲାଙ୍କ ସହିତ ରେ-ପ କରୁଥିଲେ। ପିଲାଟି ବହୁ କ-ଷ୍ଟରେ ଚିଲାଉଥାଏ। କିନ୍ତୁ ଆ-ରୋ-ପୀଙ୍କର ହୃଦୟ ତରଲିଲା ନାହିଁ। ସେ ପିଲା ସହିତ ନିଜର ହବ-ସ ମେଣ୍ଟାଇବା ପାଇଁ ରେ-ପ କରିଲା। ସେତେବେଳେ ପିଲାର କା-ନ୍ଦ ଶବ୍ଦ ଶୁଣି ଆରୋ-ପୀଙ୍କ ଭାଉଜ ଆସିଲେ। ସେ ନିଜର ନାବା-ଳିକା ଦେବରଙ୍କୁ ପିଲାଙ୍କ ସହିତ ଦୁଷ୍କ-ର୍ମ କରୁଥିବାର ଧରିଲେ। ଆ-ରୋ-ପୀ ଭାଉଜଙ୍କୁ ଦେଖି ସେଠାରୁ ଖସି ପଳାଇଗଲେ।

ପୋ-ଲିସ ୪ଟି ସ୍ପେଶାଲ ଦଳ ତିଆରି କରି ଧ-ରିଲା ଆ-ରୋ-ପୀଙ୍କୁ:-

ଆ-ରୋ-ପୀଙ୍କର ଘ-ଟଣା ସ୍ଥଳରୁ ଫେ-ରାର ହୋଇଯିବା ପରେ ହୋ ହ-ଲ୍ଲା ହୋଇଗଲା। ଶୀଘ୍ର ପିଲାର ମା’ ଓ ଆଖପାଖରେ ଲୋକମାନେ ଜମା ହୋଇଗଲେ। ଏହା ପରେ ପୋ-ଲି-ସକୁ ଡକାଗଲା। ପୋ-ଲି-ସ ମଧ୍ୟ ଏହି ମା-ମ-ଲାକୁ ଗମ୍ଭୀର ଭାବରେ ନେଇଛି। ୪ଟି ସ୍ପେଶାଲ ଦଳ ଗଠନ କରାଯାଇଛି। ଏହାପରେ ୨୪ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଆ-ରୋ-ପୀଙ୍କୁ ଧରିନେଲେ। ପିଲାର ମେଡିକାଲ ଟେଷ୍ଟ କରିବାକୁ ଜଣାପଡିଲାକି ତାଙ୍କ ସହିତ ବଳା-ତ୍କାର ହୋଇଛି। ଏହି ପ୍ରମାଣ ଆଧାରରେ ଆଗାମୀ ଦିନ ଅଦା-ଲତରେ ଏକ ଚା-ର୍ଜସି-ଟ ଫାଇଲ କାରାଗଲା। ଏହାପରେ ଆ-ରୋ-ପୀକୁ ଜେ-ଲ ପଠାଇ ଦିଆଗଲା।

ଡ-ରରେ କିଛି କହିପାରୁନଥିଲା ନି-ରୀ-ହ ଛୁଆ:-

ଦୁଇ ବର୍ଷର ପିଲା ପାଇଁ ବଳା-ତ୍କାର ଘ-ଟଣା ବହୁତ ବଡ ଭ-ୟା-ନକ ଥିଲା। ଏହି ଘ-ଟଣାରେ ସେ ଏତେ ମାତ୍ରାରେ ଡ-ରିଯାଇଥିଲାକି ଠିକ ଭାବରେ କିଛି କହିପାରୁନଥିଲା। ପୋ-ଲି-ସ ତାଙ୍କର ର-କ୍ତରେ ଜ-ଡିତ କପ-ଡାର ସେମ୍ପଲକୁ ନେଇ ଯା-ଞ୍ଚ କରିବା ପାଇଁ ପଠାଇଛନ୍ତି। ପିଲାର ମାଙ୍କ ବ-ୟାନ ଅନୁସାରେ ଏକ ମା-ମ-ଲା ରୁ-ଜ୍ଜୁ କରାଯାଇଛି। କୁହାଯାଉଛି କି ଅଦା-ଲତରେ ଆ-ରୋ-ପୀଙ୍କର ଭାଉଜ ଦେଇଥିବା ବ-ୟା-ନରୁ ଓହରି ଯାଇଛନ୍ତି। କାରଣ ତାଙ୍କ ଉପରେ ଶ୍ଵଶୁରଘର ଲୋକଙ୍କର ଚାପ ଥିଲା। ଯେତେବେଳେକି ସମ୍ପୂର୍ଣ ଘ-ଟଣା ତାଙ୍କ ଆଖି ସାମ୍ନାରେ ହୋଇଥିଲା। ଆ-ରୋ-ପୀଙ୍କ ବୟସ ଜାଣିବା ପାଇଁ ସ୍କୁଲର କାଗଜପତ୍ର କୋ-ର୍ଟରେ ଦେଖାଇବା ପାଇଁ ଆ-ଦେ-ଶ ଦିଆଯାଇଥିଲା।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *