ବାହାଘରକୁ ଡାକିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ଆସିଲେ ନାହିଁ ଅତିଥି, ରାଗରେ କନ୍ୟା ପଠାଇ ଦେଲେ ୧୭ ହଜାର ଟଙ୍କାର ବିଲ,ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଘଟଣା

ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ, ସେମାନଙ୍କର ବିବାହ ଦିନ ଅତ୍ୟନ୍ତ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ହୋଇଥାଏ, ଏବଂ ଲୋକମାନେ ଏହାକୁ ସବୁଦିନ ପାଇଁ ସ୍ମରଣୀୟ ରଖିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତି। ଏଥିପାଇଁ ସପ୍ତାହ ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଏ, ଏକ ଅତିଥି ତାଲିକା ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୁଏ, ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଖାଦ୍ୟ ମଧ୍ୟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଏ, ଏବଂ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କ’ଣ କ’ଣ। କିନ୍ତୁ ଏସବୁ କରିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ଯେତେବେଳେ କୌଣସି ଅତିଥି ବିବାହ ଭୋଜିରେ ଆସନ୍ତି ନାହିଁ, ତେବେ ଆପଣଙ୍କ ସମସ୍ତ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୃଥା ହୋଇଯାଏ। ତେବେ ୧୭ ହଜାର ଟଙ୍କାର ବିଲ ପଠାଇ କନ୍ୟା ଅତିଥିମାନଙ୍କୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କରିଛି।

କନ୍ୟା କାହିଁକି ଏପରି କଲେ?:-

ଦି ମିରରର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ବ୍ରିଟେନରୁ ଆସିଛି, ଯେଉଁଠାରେ ଜଣେ କନ୍ୟା ତାଙ୍କ ବିବାହ ପାଇଁ ସମସ୍ତ ସର୍ବୋତ୍ତମ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିଥିଲେ। କନ୍ୟା ପ୍ରତି ଦୁଇ ଅତିଥିଙ୍କ ପାଇଁ ୧୭୫ ୟୁରୋ ଖର୍ଚ୍ଚ କରି ରିସେପ୍ସନ ରାତ୍ରୀ ଭୋଜନ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସବୁକିଛି ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିଥିଲେ। ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଯେତେବେଳେ ନିମନ୍ତ୍ରଣ ପରେ ମଧ୍ୟ ଅତିଥି ରିସେପ୍ସନ ପାର୍ଟିରେ ପହଞ୍ଚି ନଥିଲେ, ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଇଥିବା ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକର ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତ ପାଇଁ କନ୍ୟା ତାଙ୍କ ଘରକୁ ଏକ ବିଲ ପଠାଇଥିଲେ। ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ବିଲର ଏକ କପି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ସାଇଟ ରେଡ୍ଡିଟରେ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି ଏବଂ ଲୋକମାନେ ଏହାକୁ ସବୁ ପ୍ରକାର ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଉଛନ୍ତି।

‘ତୁମକୁ ଏହି ବିଲ ଦେବାକୁ ପଡିବ କାରଣ …’

ଭାଇରାଲ ଇନଭଏସ କପିରେ ‘କଲ ନାହିଁ, ଶୋ ଗେଷ୍ଟ ନାହିଁ’ ଲେଖା ଅଛି। ଏହାସହିତ ଲେଖାଯାଇଛିଯେ, ସେ ବିବାହ ରିସେପସନ ଡିନରରେ ଯୋଗ ଦେଇନାହାଁନ୍ତି ଏବଂ ଦୁଇଟି ଆସନ ଖାଲି ରହିଥିଲା। ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଏହି ବିଲ ସେମାନଙ୍କୁ ପଠାଯାଉଛି। ଏହାସହିତ ଇନଭଏସର ନୋଟ ବିଭାଗରେ ଲେଖା ଅଛି, ‘ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ବିଲ ଦେବାକୁ ପଡିବ କାରଣ ଆପଣ ପାର୍ଟୀରେ ଯୋଗଦେବେ ନାହିଁ ବୋଲି ଆପଣ ଆମକୁ ଆଗରୁ କହି ନାହାଁନ୍ତି। ତେଣୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଯଥାଶୀଘ୍ର ଏହି ବିଲ ଜମା କରିବାକୁ ପଡିବ। ଆପଣ ଅନଲାଇନରେ ଦେୟ କରିପାରିବେ। ଦୟାକରି ଆମ ସହିତ ଯୋଗାଯୋଗ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଆପଣ କିପରି ଦେୟ ଦେବେ ତାହା ଆମକୁ ଜଣାନ୍ତୁ। ଧନ୍ୟବାଦ!’

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏଭଳି କମେଣ୍ଟ ଆସୁଛି:-

ଏଥିସହିତ, ରେଡ୍ଡିଟର ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର ଏକ ଚିତ୍ର ସେୟାର ହେବା ପରେ ଜଣେ ୟୁଜର କନ୍ୟାର ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଭୁଲ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ୟୁଜର ଲେଖିଛନ୍ତିଯେ, ବିବାହ ନିମନ୍ତ୍ରଣ ଗ୍ରହଣ କରିବା ଏକ ଆଇନଗତ ଚୁକ୍ତି ନୁହେଁ। ଏହା ଏକ ସାମାଜିକ ଚୁକ୍ତି, କିନ୍ତୁ ମହାମାରୀ ସମୟରେ ଏକ ବିବାହ ଉତ୍ସବରେ ଯୋଗଦେବା ଅତ୍ୟନ୍ତ କଷ୍ଟକର ଅଟେ। ତେବେ କିଛି ଲୋକ କନ୍ୟାକୁ ସମର୍ଥନ ମଧ୍ୟ କରି କହିଥିଲେଯେ, କୌଣସି ସୂଚନା ବିନା ସମାରୋହକୁ ନ ଆସିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଭୁଲ ଅଟେ। ଜଣେ ୟୁଜର ଲେଖିଛନ୍ତିଯେ, “ଯଦି ଆପଣ ପାର୍ଟିକୁ ଆସିବାକୁ ସକ୍ଷମ ନୁହଁନ୍ତି, ତେବେ ସୂଚନା ଦେବା ଭୁଲ ନୁହେଁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.