ଝିଅ ସହ ଆ-ତ୍ମ-ହ-ତ୍ୟା କରିବା ପୂର୍ବରୁ ବାପା ଲେଖିଲେ ଦୁଃଖଭରା ନୋଟ, ଯାହାକୁ ପଢି ଆପଣଙ୍କ ଆଖିରେ ମଧ୍ୟ ଲୁହ ଆସିଯିବ,ଜାଣନ୍ତୁ କଣ ଲେଖିଥିଲେ ?

ସ୍ତ୍ରୀର ମୃତ୍ୟୁ ପାଇଁ ଦୁଃଖୀ ହୋଇ ଜଣେ ସ୍ୱାମୀ ନିଜ ଝିଅ ସହିତ ଆ-ତ୍ମ-ହ-ତ୍ୟା କରିଦେଲା | ଝିଅର ବୟସ ମାତ୍ର ଆଠ ବର୍ଷର ଥିଲା | କୁହାଯାଉଛି ଯେ ମୃ-ତ-କ ପ୍ରଦୀପ ସିଂହ ନିଜ ସ୍ତ୍ରୀର ମୃତ୍ୟୁ କାରଣରୁ ବହୁତ ଦୁଃଖୀ ରହୁଥିଲା | ସ୍ତ୍ରୀ ଯିବାପରେ ସେ ମାନସିକ ଭାବରେ ମଧ୍ୟ ଚିନ୍ତିତ ଥିଲା | ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସେ ଏହି ଭୟଙ୍କର ପଦକ୍ଷେପ ନେଲା ଏବଂ ନିଜର ଏବଂ ନିଜ ଝିଅର ଜୀବନ ଶେଷ କରିଦେଲା | ମୃ-ତ-କ ପ୍ରଦୀପ ସିଂହର ଝିଅର ନାମ ଜସଜିତ କୌର ଅଟେ | ଏହି ମାମଲା ପଞ୍ଜାବର ଜଗରାମ୍ବର ଅଗବାଡ଼ ଲଧାଇର ଅଟେ |

ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ପୋଲିସ ଉଭୟ ବାପଝିଅର ଶବକୁ ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ ପାଇଁ ସିଭିଲ ହସ୍ପିଟାଲକୁ ପଠାଇ ଦେଇଛି | ପୋ-ଲି-ସ ଅନୁଯାୟୀ ମୃ-ତ-କ ପ୍ରଦୀପ ସିଂହଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ରାଜବନ୍ତ କୌର ସନ୍ଦେହଜନକ ପରିସ୍ଥିତିରେ ଏକ ବର୍ଷ ପୂର୍ବରୁ ଘରେ ଫାସୀ ଲଗାଇ ନିଜ ଜୀବନ ଦେଇ ଦେଇଥିଲେ | ନିଜ ସ୍ତ୍ରୀର ମୃ-ତ୍ୟୁ ପରେ ପ୍ରଦୀପ ସିଂହ ମାନସିକ ଭାବରେ ବହୁତ ଚିନ୍ତିତ ଏବଂ ଦୁଃଖରେ ଥିଲେ |

ଘଟଣା ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦେଇ ପୋଲିସ କହିଛି ଯେ ମୃତକ ପ୍ରଦୀପ ସିଂହଙ୍କ ଚକର ଗାଁରେ ରହୁଥିବା ମାଉସୀ ତାଙ୍କ ଝିଅ ଜସଜିତକୁ ନିଜ ସହିତ ନେଇ ଯିବାପାଇଁ ତାଙ୍କ ଘରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ | ସେ ଦେଖିଲେ ଯେ ଘରର ସବୁ କବାଟ ଖୋଲା ଅଛିଏବଂ ରୁମରେ ପ୍ରଦୀପ ସିଂହ ଏବଂ ତାଙ୍କ ଝିଅ ଜସଜିତ କୌରଙ୍କ ଶବ ପଙ୍ଖାରେ ଝୁଲୁଛି | ସେ ତୁରନ୍ତ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ଏବଂ ପୋ-ଲି-ସ-କୁ ଏହି ଘଟଣାର ସୂଚନା ଦେଲେ |

ପ୍ରଦୀପ ମରିବା ପୂର୍ବରୁ ଗୋଟିଏ ସୁସାଇଡ ନୋଟ ମଧ୍ୟ ଲେଖିଥିଲା | ଯେଉଁଥିରେ ସେ ନିଜର ଯନ୍ତ୍ରଣାକୁ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲା | ପ୍ରଦୀପ ଲେଖିଥିଲା ଯେ ଗତ ଏକ ବର୍ଷ ସେ କିପରି କାଟିଲା, ସେ ପ୍ରକାଶ କରିପାରିବ ନାହିଁ | ସେ ମରିବାପରେ ତାର ଝିଅ କାହା ଉପରେ ବୋଝ ନ ହେଉ, ଏଥିପାଇଁ ସେ ନିଜ ଛାତି ଉପରେ ପଥର ରଖି ତାକୁ ନିଜ ସହିତ ନେଇଯାଉଛି | ପ୍ରଦୀପ ସିଂହ ନିଜର ସୁସାଇଡ ନୋଟରେ ନିଜ ମୃତ୍ୟୁ ପାଇଁ କାହାକୁ ବି ଦାୟୀ କରିନାହିଁ |

ସେହିପରି ପ୍ରଦୀପ ନିଜ ଶ୍ୱଶୁରଘର ପ୍ରତି ମଧ୍ୟ ରାଗ ଦେଖାଇଛି | କ୍ରୋଧରେ ପ୍ରଦୀପ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଖବର ଶ୍ୱଶୁରଘରକୁ ଦିଆନଯାଉ | ସେ ଚାହୁଁନାହିଁ ଯେ ଶ୍ୱଶୁରଘରର କୌଣସି ସଦସ୍ୟ ତାଙ୍କ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାରରେ ସାମିଲ ହୁଅନ୍ତୁ | ଏହାସହିତ ପ୍ରଦୀପ ନିଜର ସବୁ ସମ୍ପତ୍ତି ନିଜର ତିନିଜଣ ମାମୁଙ୍କ ଦେବାପାଇଁ ଚିଠିରେ ଲେଖିଛନ୍ତି | ସେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ସେମାନେ ତାର ସମ୍ପତ୍ତିକୁ ଯେକୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ନିଜ ଇଚ୍ଛାନୁଯାୟୀ ବିକ୍ରି କରିପାରିବେ |

Leave a Reply

Your email address will not be published.