ମୋବାଇଲ ଚାର୍ଜର ନେଲା ୨ ବର୍ଷିୟ ଝିଅର ଜୀବନ, ଦେଶରେ ଏକ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ କରେଣ୍ଟ କାରଣରୁ ୩୫୫ ଜଣଙ୍କର ହେଲାଣି ମୃ-ତ୍ୟୁ

ପୂର୍ବ ବ୍ରାଜିଲର ଏରେରେ ସହରରେ ଏକ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଘଟଣା ଘଟିଛି | ମୋବାଇଲ ଫୋନ ଚାର୍ଜରକୁ ଛୁଇଁବା ପରେ ଦୁଇ ବର୍ଷର ଝିଅର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଯାଇଛି | ସ୍ଥାନୀୟ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଚାର୍ଜରରେ ବିଦ୍ୟୁତ ଆଘାତ କାରଣରୁ ନିରୀହର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଗଲା |

୨ବର୍ଷିୟ ଛୋଟ ଝିଅ ସାରା ଅଲବେସ ଡି ଅଲବୁକର୍କଙ୍କୁ ବିଦ୍ୟୁତ ଆଘାତ ଲାଗିବା ପରେ ହସ୍ପିଟାଲକୁ ନିଆଯାଇଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଡାକ୍ତରମାନେ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଚେଷ୍ଟା ପରେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କୁ ବଞ୍ଚାଇ ପାରିଲେନାହିଁ |

ତେବେ ରିପୋର୍ଟରେ ଏହା କୁହାଯାଇନାହିଁ ଯେ ଯେଉଁ ଚାର୍ଜର ଦ୍ୱାରା ଝିଅଟିକୁ କରେଣ୍ଟ ଲାଗିଲା, ତାହା କୌଣସି ସ୍ୱୀକୃତିପ୍ରାପ୍ତ ବ୍ରାଣ୍ଡର ଥିଲା କି ନାହିଁ | ସ୍ଥାନୀୟ ମେୟର ଈମାନୁଏଲ ଗୋମସ ମାର୍ଟିସ ଫେସବୁକରେ ନିରୀହ ଝିଅକୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଦେଲେ |

ଝିଅଟିର ମୃତ୍ୟୁ ପାଇଁ ଅନେକ ଲୋକ ଦୁଃଖ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି | ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ୟୁଜର ବିବିୟନ ଗୋମସ ଫ୍ରୀଟାସ ଲେଖିଛନ୍ତି, “ରେଷ୍ଟ ଇନ ପିସ, ଛୋଟ ଝିଅ ସାରା | ବର୍ତ୍ତମାନ ତୁମେ ଛୋଟ ପର ଥିବା ଗୋଟିଏ ଛୋଟ ପରୀ ଅଟ | ତାପରେ ପୁଣି ନିଜ ମାର ଦେଖାଶୁଣା କର |”

ସେଲିଆ ପାଇଭା ନାମକ ଜଣେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ୟୁଜର ଲେଖିଛନ୍ତି, “ଏପରି କିଛି ମୁହୂର୍ତ୍ତ ଥାଏ, ଯେତେବେଳେ ଆମକୁ ନିଜର ଭାବନାକୁ ପ୍ରକାଶ କରିବାକୁ ଶବ୍ଦ ମିଳେନାହିଁ, ମୁଁ ବାପା-ମାଙ୍କୁ ଏହି ଦୁଃଖକୁ ସହିବାର ଶକ୍ତି ମିଳୁ ବୋଲି ପ୍ରାର୍ଥନା କରୁଛି | ଭଗବାନ ତାଙ୍କ ବାପାମା, ସମ୍ପର୍କୀୟ ଏବଂ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ପୀଡିତ ପୀଡିତ ହୃଦୟକୁ ଆରାମ ଦିଅନ୍ତୁ |”

ସାରାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ସେତେବେଳେ ହେଲା, ଯେତେବେଳେ ବ୍ରାଜିଲରେ ଗତ ବର୍ଷ ବିଦ୍ୟୁତ ଆଘାତ ଦ୍ୱାରା ୩୫୫ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ପଞ୍ଜିକରଣ କରାଯାଇଥିଲା | ଏହି ଘଟଣା ପୂର୍ବରୁ ଜଣେ ୨୮ ବର୍ଷୀୟ ଯୁବକଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ମଧ୍ୟ କରେଣ୍ଟ ଲାଗିବା କାରଣରୁ ହୋଇଯାଇଥିଲା |

କୀଟଟିସାକ ମୁନକୀଟଟି ନାମକ ଜଣେ ଯୁବକ ନିଜ ବେଡ଼ରୁମରେ ମୃତ୍ୟୁ ଅବସ୍ଥାରେ ମିଳିଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ହାତ ଏବଂ ଅଗ୍ରଭାଗ ଉପରେ ଜାଳିବାର ଚିହ୍ନ ଥିଲା | ମୃତ ଅବସ୍ଥାରେ ମଧ୍ୟ ସେ ନିଜର ହ୍ୟାଣ୍ଡସେଟ ଧରିଥିଲେ |

ପଶ୍ଚିମ ଥାଇଲ୍ୟାଣ୍ଡର ଚୋନବୁରୀର ବାସିନ୍ଦା ତାଙ୍କ ମା ରୀନାପୋରନ ୨୦୧୯ ରେ କାମ ପାଇଁ ବାହାରୁଥିବା ସମୟରେ ଏହି ଭୟଙ୍କର ଦୁର୍ଘଟଣା ଦେଖିଥିଲେ |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *