ସୋନିୟା-ମାୟାବତୀଙ୍କଠାରୁ ନେଇ ଡିମ୍ପଲ ଯାଦବଙ୍କ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ, ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁ ମହିଳା ନେତାଙ୍କ ପାଖରେ ଅଛି କେତେ ଟଙ୍କାର ଗହଣା !

ଦେଶରେ ଅନେକ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଏବଂ ସଫଳ ରାଜନେତାମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟରେ ଅନେକ ମହିଳା ନେତା ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଲୋକପ୍ରିୟ ଅଟନ୍ତି | ସେହି ମହିଳା ନେତାମାନେ ସାରା ଦେଶରେ ଜଣାଶୁଣା ଅଟନ୍ତି | ପ୍ରାୟତଃ ଏମାନଙ୍କ ସହିତ ଜଡିତ ଅନେକ ପ୍ରକାରର ସୂଚନା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥାଏ | ତେବେ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯେ ପ୍ରକୃତରେ କେଉଁ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପାଖରେ କେତେ ଅଳଙ୍କାର ରହିଛି |

ଡିମ୍ପଲ ଯାଦବ :-

ଡିମ୍ପଲ ଯାଦବ ଜଣେ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ନେତ୍ରୀ ଅଟନ୍ତି | ସେ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର ପୂର୍ବତନ ସିଏମ ଅଖିଳେଶ ଯାଦବଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ଏବଂ ମୁଲାୟମ ସିଂହ ଯାଦବଙ୍କର ବୋହୂ ଅଟନ୍ତି | ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଡିମ୍ପଲ ଯାଦବଙ୍କ ପାଖରେ ୫୯ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ଅଳଙ୍କାର ରହିଛି |

ସୋନିୟା ଗାନ୍ଧୀ :-

ସୋନିୟା ଗାନ୍ଧୀ କଂଗ୍ରେସ ପାର୍ଟିର ମଧ୍ୟବର୍ତ୍ତୀକାଳୀନ ସଭାପତି ଅଟନ୍ତି | ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ସୋନିୟା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ପାଖରେ ମଧ୍ୟ ୫୯ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଅଳଙ୍କାର ଅଛି |

ମାୟାବତୀ :-

ମାୟାବତୀ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ରହି ଆସିଛନ୍ତି | କୁହାଯାଉଛି ଯେ ତାଙ୍କ ପାଖରେ ୯୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଅଳଙ୍କାର ଅଛି |

ସ୍ମୃତି ଇରାନୀ :-

ବର୍ତ୍ତମାନ କଥା ହେବା ଛୋଟ ପରଦା ଦୁନିଆରୁ ରାଜନୀତିରେ ପାଦ ରଖିଥିବା ସ୍ମୃତି ଇରାନୀଙ୍କ ବିଷୟରେ | କେନ୍ଦ୍ରୀୟ କପଡା ମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ମହିଳା ଏବଂ ଶିଶୁ ବିକାଶ ମନ୍ତ୍ରୀ ସ୍ମୃତି ଇରାନୀଙ୍କ ପାଖରେ ୧୬ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ଅଳଙ୍କାର ଅଛି |

ରାବରୀ ଦେବୀ :-

ରାବରୀ ଦେବୀ ବିହାରର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅଟନ୍ତି | ସେହିପରି ସେ ବିହାରର ପୂର୍ବତନ ସିଏମ ଏବଂ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ରାଜନେତା ଲାଲୁ ପ୍ରସାଦ ଯାଦବଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ଅଟନ୍ତି | କୁହାଯାଉଛି ଯେ ରାବରୀ ଦେବୀଙ୍କ ପାଖରେ ୧୪ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ଅଳଙ୍କାର ରହିଛି |

ମମତା ବାନାର୍ଜୀ :-

ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅଟନ୍ତି | ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କ ପାଖରେ ୪୩ ହଜାର ଟଙ୍କାର ଅଳଙ୍କାର ଅଛି |

ଅନୁପ୍ରିୟା ପଟେଲ :-

ଅନୁପ୍ରିୟା ପଟେଲ ନିଜ ଦଳର ନେତ୍ରୀ ଅଟନ୍ତି | କୁହାଯାଉଛି ଯେ ଅନୁପ୍ରିୟା ପଟେଲଙ୍କ ପାଖରେ ୪ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ଅଳଙ୍କାର ଅଛି |

ମେନକା ଗାନ୍ଧୀ :-

ମେନକା ଗାନ୍ଧୀ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟିର ବରିଷ୍ଠ ନେତ୍ରୀ ଅଟନ୍ତି ଏବଂ ସଞ୍ଜୟ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ଅଟନ୍ତି | ତାଙ୍କ ପାଖରେ ୧ କୋଟି ଟଙ୍କାରୁ ଅଧିକ ଗହଣା ଅଛି |

ଉମା ଭାରତୀ :-

ଉମା ଭାରତୀ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟିର ବରିଷ୍ଠ ନେତ୍ରୀ ଅଟନ୍ତି ଏବଂ ସେ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ପୂର୍ବ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅଟନ୍ତି | ତାଙ୍କ ପାଖରେ ୩୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରୁ ଅଧିକ ଅଳଙ୍କାର ଅଛି |

ବସୁନ୍ଧରା ରାଜେ :-

ବସୁନ୍ଧରା ରାଜେ ରାଜସ୍ତାନର ପୂର୍ବତନ ସିଏମ ଅଟନ୍ତି | ତାଙ୍କ ପାଖରେ ମଧ୍ୟ ଏକ କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ଅଳଙ୍କାର ଅଛି |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *