ଦ୍ଵାଦଶ ଶ୍ରେଣୀର ଛାତ୍ର କଲା ଆ-ତ୍ମ-ହ-ତ୍ୟା, ନୋଟରେ ଲେଖିଲେ ‘ସରି ମମ୍ମି-ପାପା, ବର୍ତ୍ତମାନ ଆଉ ହେବ ନାହିଁ, ମୁଁ ଥକିଗଲିଣି’,ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଘଟଣା

ଦିଲ୍ଲୀ ନିକଟରେ ଥିବା ଗାଜିଆବାଦରେ ରହୁଥିବା ଦ୍ୱାଦଶ ପାସ ଛାତ୍ରୀ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି। ଛାତ୍ରୀ ଜଣକ ମୃତ୍ୟୁ ପୂର୍ବରୁ ଏକ ଚିଠି ମଧ୍ୟ ଛାଡିଥିଲେ। ଯେଉଁଥିରେ ସେ ଆ-ତ୍ମ-ହ-ତ୍ୟାର କାରଣ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି। ତେବେ ଆତ୍ମ-ହ-ତ୍ୟା ଚିଠି ପଢିବା ପରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ଆଖିରେ ଲୁହ ଆସିଯାଇଥିଲା। ପୋଲିସର ସୂଚନାନୁସାରେ, ଛାତ୍ରୀଟି ୧୮ ବର୍ଷ ବୟସର ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ତାଙ୍କ ପରିବାର ସହିତ କାଭିନଗରର ଦୁର୍ଗା ଏନକ୍ଲେଭରେ ରହୁଥିଲା।

ଛାତ୍ରୀଟିର ନାମ ନନ୍ଦିନୀ ଏବଂ ସେ ଦ୍ୱାଦଶ ପାସ ଥିଲେ। ତେବେ ନନ୍ଦିନୀଙ୍କ ଭାଇ ଆଦିତ୍ୟ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀର ଛାତ୍ର ଅଟନ୍ତି। ପୋଲିସର ସୂଚନାନୁସାରେ, ଦୁର୍ଗା ଏନକ୍ଲେଭ୍ର ବାସିନ୍ଦା ସଞ୍ଜୟ ତ୍ୟାଗି ନୋଏଡାର ଏକ ଆଇଟି କମ୍ପାନୀରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତି। ତାଙ୍କ ଝିଅ ନନ୍ଦିନୀ ଆ-ତ୍ମ-ହ-ତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି ସୋମବାର ଦିନ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ମୃ-ତ-ଦେହ ଝୁଲୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ଘଟଣାସ୍ଥଳରୁ ଏକ ଡାଏରୀ ମଧ୍ୟ ମିଳିଛି। ଯେଉଁଥିରେ ଏକ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଚିଠି ରହିଥିଲା। ଚିଠିରେ ଛାତ୍ରୀ କ୍ଷମା ମାଗି ଲେଖିଛନ୍ତିଯେ, ସୋରି ମମି ପାପା, ସେମାନେ ଯେମିତି ଚାହୁଁଥିଲେ ସେ ସେପରି ହୋଇପାରିଲା ନାହିଁ।

ସମ୍ପର୍କୀୟମାନେ ତାଙ୍କୁ ଦେଖିବା ପରେ ତାଙ୍କୁ ସଙ୍ଗେ ସଙ୍ଗେ ସର୍ବୋଦୟ ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ନିଆଯାଇଥିଲା, ସେଠାରେ ତାଙ୍କୁ ମୃତ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଥିଲା। ଡାକ୍ତରଖାନାରୁ ଏହି ମେମୋ ଗ୍ରହଣ କରିବା ପରେ ପୋଲିସ ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଥିଲା। ମୃତଦେହର ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ ନକରିବାକୁ ସମ୍ପର୍କୀୟମାନେ ପୋଲିସକୁ ଅନୁରୋଧ କରିଥିଲେ। ଏହାପରେ ପୋଲିସ ଶବକୁ ସମ୍ପର୍କୀୟମାନଙ୍କୁ ଦେଇଥିଲେ। କବିନଗର ଏସ୍ଏଚ୍ଓ ସଞ୍ଜୀବ ଶର୍ମା କହିଛନ୍ତିଯେ, ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ଅନୁରୋଧ କ୍ରମେ ମୃତଦେହ ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ ନକରି ସେମାନଙ୍କୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରାଯାଇଛି।

ଅଧ୍ୟୟନରେ ଦୁର୍ବଳ ଥିଲେ:-

ପୋଲିସର ସୂଚନାନୁସାରେ, ନନ୍ଦିନୀ ଅଧ୍ୟୟନରେ ଦୁର୍ବଳ ଥିଲେ ଏବଂ ନିକଟରେ ଦ୍ୱାଦଶ ପାସ କରିଥିଲେ। ନନ୍ଦିନୀଙ୍କ ପରିବାର ତାଙ୍କୁ ଅଧ୍ୟୟନ ପାଇଁ ବାଧା ଦେଉଥିଲେ। ଦ୍ୱାଦଶ ପାସ କରିବା ପରେ ନନ୍ଦିନୀ ଏକ ଭଲ କଲେଜରେ ଆଡମିଶନ ପାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିଲେ। କିନ୍ତୁ କମ ମାର୍କ ଯୋଗୁଁ ନନ୍ଦିନୀ ଏକ ଭଲ କଲେଜରେ ଆଡମିଶନ ପାଇନଥିଲେ। ଏହି କାରଣରୁ ସେ ଡିପ୍ରେସନରେ ପଡ଼ିଗଲେ। ପୋଲିସର ସୂଚନାନୁସାରେ, ନନ୍ଦିନୀ ରାକ୍ଷୀପୂର୍ଣ୍ଣିମା ଉପରେ ବହୁତ ଖୁସି ଥିଲେ। ସେ ଭାଇ ଆଦିତ୍ୟଙ୍କୁ ରାକ୍ଷୀ ମଧ୍ୟ ବାନ୍ଧିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ସେ ଏହି ଭୟଙ୍କର ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଥିଲେ।

ଚିଠିରେ କ’ଣ ଲେଖାଯାଇଥିଲା:-

ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିବା ପୂର୍ବରୁ ନନ୍ଦିନୀ ଇଂରାଜୀରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଚିଠି ଲେଖିଥିଲେ। ଯେଉଁଥିରେ ନନ୍ଦିନୀ ଲେଖିଛନ୍ତିଯେ, ମୁଁ ଆଇ ଏମ ସୋରି ମମି ପାପା। ତୁମେ ଦୁହେଁ ଯାହ ଚାହୁଁଥିଲ, ମୁଁ ସେହିପରି କରିପାରିଲି ନାହିଁ। ମୁଁ ତୁମର ଭଲ ଝିଅ ହୋଇପାରିଲି ନାହିଁ। ଏହା ଦୁଃଖର ବିଷୟଯେ, ମୋର ପିତାମାତା ମୋ ପାଇଁ ବହୁତ କିଛି କରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ମୁଁ ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ କିଛି କରିପାରିଲି ନାହିଁ। ମୋତେ ଡର ଲାଗୁଛିଯେ, ମାଙ୍କ ସପ୍ନକୁ ମୁଁ ପୁରଣ ନକରିପାରିଲେ କଣ ହେବ? ମୁଁ ତୁମ ଦୁଇଜଣଙ୍କୁ ଦୁଃଖ ଦେଇଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହା ଆଉ କରିବାକୁ ଚାହୁଁନାହିଁ। ମୋ ଦ୍ଵାରା ଆଉ ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ। ମୁଁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଥକି ଗଲେଣି। ଏହା ହେଉଛି ଅସ୍ଥାୟୀ ସମସ୍ୟାର ସ୍ଥାୟୀ ସମାଧାନ। ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଥିବାରୁ ମୁଁ ଦୁଃଖିତ ମୁଁ ବଡ ମମି, ମମି, ବାପା, ବଡ ବାପା, ମୋର ଦୁଇ ଭାଇଙ୍କୁ ବହୁତ ଭଲ ପାଏ। ବିଦାୟ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *