ଆ-ତ୍ମ-ହ-ତ୍ୟା କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ,ତେଣୁ ଛୁରୀରେ କା-ଟିଦେଲେ ପ୍ରାଇଭେଟ ପାର୍ଟ; ତା ପରେ ଜାଣନ୍ତୁ କଣ ହେଲା !

ବ୍ରିଟେନରେ ଏକ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟକର ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ଏଠାରେ ମାନସିକ ରୂପରେ ପୀଡିତ ବ୍ୟକ୍ତି ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିବା ସମୟରେ ନିଜର ପ୍ରାଇଭେଟ ପାର୍ଟକୁ କାଟି ଦେଲେ। ବର୍ମିଂହମରେ ରହୁଥିବା ୩୪ ବର୍ଷୀୟ ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି ନିଜ ଘରେ ରକ୍ତାକ୍ତ ସ୍ଥିତିରେ ପଡିଥିଲେ। ଘର ଲୋକଙ୍କୁ ଜଣାପଡିବା ମାତ୍ରେ ତାଙ୍କୁ ସଙ୍ଗେ ସଙ୍ଗେ ହସ୍ପିଟାଲ ନେଇଗଲେ। ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ ବିପଦରୁ ବାହାରେ ଅଛନ୍ତି।

ମେଡିକାଲ ଜର୍ନାଲଙ୍କ ରିପୋର୍ଟରେ ଖୁଲାସା:-

ଏହି ଘଟଣାକ୍ରମର ଖୁଲାସା ଏକ ବ୍ରିଟିଶ ମେଡିକାଲ ଜର୍ନାଲଙ୍କ ରିପୋର୍ଟରେ ହୋଇଛି। ଏହି ରିପୋର୍ଟକୁ ପଢୁଥିବା ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କର କଣ୍ଡିସନ ବିଷୟରେ ଜାଣି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଗଲେ। ବିଫଳ ହୋଇଥିବା ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସମୟରେ ଯୁବକ ଘରର କିଚେନରେ ରଖାଯାଇଥିବା ଛୁରୀକୁ ବ୍ୟବହାର କରିଲେ। ପୋଲିସଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟରେ ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କୁ ହସ୍ପିଟାଲ ଅଣାଗଲା ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ଶରୀରର ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ କ୍ଷତ ଥିଲା।

ମେଡିକାଲ ସାଇନ୍ସର ଚମତ୍କାର, ଡାକ୍ତର ଯୋଡିଲେ ପ୍ରାଇଭେଟ ପାର୍ଟ:-

ଡାକ୍ତର କହିଲେକି ଯୁବକଙ୍କ ପେନିସକୁ ଯୋଡିବା ପାଇଁ କୌଣସି ଚମତ୍କାରରୁ କମ ନୁହେଁ। ସେ ଏହି ସର୍ଜରୀରେ ଆସିଥିବା ବିପଦ ବିଷୟରେ ବିସ୍ତାରରେ କହିଲେ। ରୋଗୀଙ୍କ ପ୍ରାଇଭେଟ ପାର୍ଟକୁ ଅଲଗା ହେବାର ୨୪ ଘଣ୍ଟା ହୋଇସାରିଥିଲା। ସେଥିପାଇଁ ରୋଗୀଙ୍କୁ ଅନେକ ଘଣ୍ଟା ପର୍ଯ୍ଯନ୍ତ କ୍ଯାଥେଟର ସାହାରାରେ ୟୁରିନେଟ କରାଗଲା।

ୟୁନିଭର୍ସିଟି ହସ୍ପିଟାଲ ବର୍ମିଂହମ ଏନଏଚଏସ ଫାଉଣ୍ଡେସନ ଟ୍ରଷ୍ଟ ଅନୁସାରେ, ସର୍ଜରୀ ସଫଳ ହେବା ପାଇଁ ପ୍ରାଇଭେଟ ପାର୍ଟର ଇଞ୍ଜୁରିକୁ ୧୫ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ରିପ୍ଳାଣ୍ଟ କରିବା ଜରୁରୀ ଅଟେ।

ପ୍ରଥମ ଅନୁଠା ମାମଲା:-

ଏହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର ସମୟରେ ଯେତେବେଳେ ଡାକ୍ତରମାନେ ତାଙ୍କର ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଅଂଶକୁ ପୁନଃସଂଲଗ୍ନ କଲେ, ରକ୍ତ ପ୍ରବାହକୁ ନିଶ୍ଚିତ କରିବା ପାଇଁ ଏକ ବାହୁ ଶିରା ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇଥିଲା। ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର ପରେ ଆଣ୍ଟିବାୟୋଟିକ୍ସର ଏକ ଦୀର୍ଘ ପାଠ୍ୟକ୍ରମ ଥିଲା। ପ୍ରାୟ ଦୁଇ ସପ୍ତାହ ପରେ ତାଙ୍କୁ ଡାକ୍ତରଖାନାରୁ ଡିସଚାର୍ଜ କରାଯାଇଥିଲା। ଅପରେସନ ଟିମ ସହିତ ଜଡିତ ଡାକ୍ତର କହିଛନ୍ତିଯେ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଅଂଶ ଅଲଗା ହେବାର ଅନେକ ଘଣ୍ଟା ପରେ ମଧ୍ୟ ଏହାର ଯୋଗଦାନ ଅର୍ଥ ହେଉଛି ସଫଳ ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାରର ଏହା ପ୍ରଥମ ଘଟଣା।

ପୂର୍ବରୁ ହୋଇଥିଲା ଏହିପରି ସ୍ଥିତି:-

ଡେଲି ମେଲର ରିପୋର୍ଟ ମୁତାବିକ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସ୍ଥିତି ଏକଦମ ଠିକ ଅଟେ। ଡାକ୍ତର କିଛି ଦିନ ପାଇଁ ଚିକିତ୍ସା କରିଲେ ପ୍ରାଇଭେଟ ପାର୍ଟ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମ୍ପୂର୍ଣ ଭାବରେ ଠିକ ହୋଇଯିବ। ଡାକ୍ତରଙ୍କର କହିବା ଅନୁସାରେ ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି ବର୍ତ୍ତମାନ ପୂର୍ବ ଭଳି ନିଜର ସାମାନ୍ୟ ଜୀବନ ବିତାଇପାରିବେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *