ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୧: ସିଙ୍ଗାପୁରର ତୁଫାନି ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ବର୍ତ୍ତମାନ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଦଳରେ ଖେଳିବେ, ୧୫ ଅଗଷ୍ଟରେ ଇଂଲଣ୍ଡରେ ହାସଲ କରିଥିଲେ ଶତକ

ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୧ର ଦ୍ବିତୀୟ ଚରଣ ୧୯ ସେପ୍ଟେମ୍ବରରେ ୟୁଏଇରେ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ଓ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ଷ ବାଙ୍ଗଲୋରର ଦଳରେ ବଡ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇଛି। ବାଙ୍ଗଲୋର ଦଳରେ ଏଡ଼ମ ଜାମ୍ପା, କେନ ରିଚାର୍ଡସନ, ଫିନ ଏଲେନଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ବାନେନ୍ଦୁ ହସରଙ୍ଗା, ଦୁଷ୍ମନ୍ତା ଚମିରା ଓ ଟିମ ଡେଭିଡ ଚମିରାଙ୍କୁ ସାମିଲ କରାଯାଇଛି। ବାନେନ୍ଦୁ ହସରଙ୍ଗା ଓ ଦୁଷ୍ମନ୍ତା ଚମିରାଙ୍କୁ ଅଧିକାଂଶ ଭାରତୀୟ ପ୍ରଶଂସକ ଜାଣିଥିବେ ଯେଉଁଥିରେ ଗତ ମାସରେ ଭାରତ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଦିନକିଆ ଓ ଟି-୨୦ ସିରିଜରେ ସାନଦାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଟିମ ଡେଭିଡ ଭାରତରେ ଅଧିକ ପରିଚିତ ନାମ ଅଟେ।

ଆପଣଙ୍କୁ ଜଣାଇଦେଉଛୁକି ଟିମ ଡେଭିଡ ସିଙ୍ଗାପୁର କ୍ରିକେଟର ଅଟନ୍ତି ଯିଏକି ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୧୪ଟି ଟି-୨୦ ମ୍ୟାଚରେ ନିଜର ଦେଶର ପ୍ରତିନିଧିତ୍ଵ କରିସାରିଛନ୍ତି। ଟିମ ଡେଭିଡ ମ୍ୟାଚରେ ଟି-୨୦ ଔଷତ ୪୬.୫୦ ଅଟେ। ତାଙ୍କର ଷ୍ଟ୍ରାଇକ ରେଟ ମଧ୍ୟ ୧୫୮ରୁ ଅଧିକ ଅଟେ। ତାଙ୍କର ବ୍ୟାଟରୁ ୪ଟି ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ବାହରିଛି।

ଲିଷ୍ଟ ଏ କ୍ରିକେଟରେ ଟିମ ଡେଭିଡ ୧୫ଟି ମ୍ୟାଚରେ ୭୮.୭୭ର ଧମାକାଦାର ଔଷତରେ ୭୦୯ ରନ କରିଥିଲେ ଓ ଏଥିରେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କର ଷ୍ଟ୍ରାଇକ ରେଟ ୧୨୧ରୁ ଅଧିକ ଅଟେ। ଡେଭିଡ ୨ଟି ଶତକ ଓ ୫ଟି ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ପିଟିଛନ୍ତି।

ଟିମ ଡେଭିଡ ଇଂଲଣ୍ଡରେ ସରରେ ପାଇଁ ଖେଳୁଛନ୍ତି ଯେଉଁଠି ସେ ଗତ ସପ୍ତାହ ୧୫ଅଗଷ୍ଟକୁ ଶତକ ପିଟିବା ପରେ ନିଜର ଦଳକୁ ଜିତାଇଥିଲେ। ରୟାଲ ଲଣ୍ଡନ ଦିନକିଆ କପର କ୍ୱାର୍ଟର ଫାଇନାଲରେ ଗ୍ଲୁଷ୍ଟଶର ବିରୁଦ୍ଧରେ ସରରେ ଦଳ ୨୪୩ରନର ଲକ୍ଷ୍ୟର ପିଛା କରୁଥିଲେ ଓ ଟିମ ଡେଭିଡ ନମ୍ବର ୪ ରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ଆସି ୭୩ ବଲରେ ୧୦୨ରନ କରିଥିଲେ। ନିଜର ଶତକୀୟ ଇନିଙ୍ଗସରେ ଡେଭିଡ ୧୧ଟି ଚୌକା ଓ ୫ଟି ଶତକ କରିଥିଲେ।

୨୫ ବର୍ଷୀୟ ଟିମ ଡେଭିଡ ଦୁନିଆସାରାରେ କ୍ରିକେଟ ଖେଳୁଛନ୍ତି। ସେ ପିଏସଏଲରେ ଲାହୋର କଲନ୍ଦର୍ସ, ସିପିଏଲରେ ସେଣ୍ଟ ଲୁସିଆ କିଙ୍ଗସ୍, ବିଗବ୍ୟାସ ଲିଗରେ ପର୍ଥ ସ୍କୋଚର୍ଷ ଓ ହୋବର୍ଟ ହରିକେନ୍ସଙ୍କ ପାଇଁ ଖେଳୁଛନ୍ତି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଟିମ ୱେଷ୍ଟର୍ନ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଇଲେଭେନର ମଧ୍ୟ ପ୍ରତିନିଧିତ୍ଵ କରିଛନ୍ତି।

ଟିମ ଡେଭିଡଙ୍କ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଦଳ ଟି-୨୦ କ୍ୟାରିୟରକୁ ଯଦି ଆପଣ ଦେଖିଛନ୍ତି ତେବେ ୪୯ ମ୍ୟାଚରେ ୩୬ରୁ ଅଧିକ ଔଷତ ୧୧୭୧ ରନ କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କର ଷ୍ଟ୍ରାଇକ ରେଟ ୧୫୫ରୁ ଅଧିକ ଅଟେ। ଏହି କାରଣରୁ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଦଳ ଆଇପିଏଲରେ ତାଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି।

ଟିମ ଡେଭିଡ ମିଡିଲ ଅର୍ଡରରେ ଆସି ଭଲ ଇନିଂସ ଖେଳି ମ୍ୟାଚର ରୂପ ବଦଳି ଦେଇଥିଲେ। ଜଣାଇଦେଉଛୁକି ବାଙ୍ଗଲୋରର ଦଳ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୧ରେ ତୃତୀୟ ନମ୍ବରରେ ଅଛନ୍ତି। ସେ ୭ ରୁ ୫ ଟି ମ୍ୟାଚ ଜିତିଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *