ବାଥରୁମ ବ୍ରେକ ବଦଳାଇ ଦେଲା ଭାଗ୍ୟ, ୧୫ କୋଟି ଟଙ୍କାର ମାଲିକ ହୋଇଗଲା ଏହି ପରିବାର,ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଘଟଣା

ବ୍ୟକ୍ତିର ଭାଗ୍ୟ କେତେବେଳେ ବଦଳିଯାଏ, ଏହା କେହି ବି ଜାଣିନଥାନ୍ତି | ଏପରି କିଛି ହୋଇଛି ଆମେରିକାରେ, ଯେଉଁଠାରେ ଉତ୍ତରୀ କ୍ୟାରୋଲିନାର ଯାତ୍ରା ପରେ ଘରକୁ ଫେରୁଥିବା ନ୍ୟୁ ଜର୍ସିର ପରିବାର ମ୍ୟାରିଲ୍ୟାଣ୍ଡରେ ୨ ମିଲିୟନ ଡଲାର ଅର୍ଥାତ ୧୪,୮୬,୯୯,୨୦୦ ଟଙ୍କାର ଲଟେରୀ ଜ୍ୟାକପଟ ଜିତିଲେ | ଏହାର କାରଣ ସେମାନେ ଯାତ୍ରା ସମୟରେ ନେଇଥିବା ବାଥରୁମ ବ୍ରେକ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି |

ପରିବାରର ସଦସ୍ୟମାନେ ମ୍ୟାରିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଲଟେରୀର ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେମାନେ ଉତ୍ତରୀ କ୍ୟାରୋଲିନାର ଯାତ୍ରା ପରେ ନ୍ୟୁ ଜର୍ସି ଆଡକୁ ଯାଉଥିଲେ, ଯେତେବେଳେ ସେମାନେ ଜରମେନଟାଉନ, ଏମଡିରେ ଏକ ୭-ଇଲେଭେନ ଷ୍ଟୋରରେ ବାଥରୁମ ବ୍ରେକ ପାଇଁ ଅଟକିଲେ | ସେହି ପରିବାରର ମହିଳା ସେଠାରେ ଅଟକିବା ସମୟରେ କିଛି ଲଟେରୀ ଟିକେଟ କିଣିବାପାଇଁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଲେ |

ଲଟେରୀ ଜିତିବା ପରେ ସେହି ମହିଳା ମନେପକାଇ କହିଲେ ଯେ ଯେତେବେଳେ ଲଟେରୀ ଟିକେଟ ନେବାପାଇଁ କାଉଣ୍ଟରକୁ ଗଲେ, ସେତେବେଳେ ସେଠାରେ ଥିବା କ୍ୟାସିୟରଙ୍କୁ ଲାଗିଲା ମତେ ସିଗାରେଟ ଦରକାର | ଯେତେବେଳେ ମୁଁ ତାଙ୍କୁ କହିଲି ଯେ ଆମେ ଲଟେରୀ ଟିକେଟ କିଣିବାକୁ ଚାହୁଁଛୁ, ସେତେବେଳେ ସେ ତାଙ୍କୁ ନେଇ ବେଣ୍ଡିଙ୍ଗ ମେସିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଗଲେ |

ପରିବାର ନ୍ୟୁ ଜର୍ସିରେ ନିଜ ଘରକୁ ଫେରି ଆସିଥିଲେ, ଯେତେବେଳେ ସେମାନଙ୍କୁ ଜଣାପଡିଲା ଯେ ଜୁଲାଇ ୨୪ ତାରିଖରେ ପାୱାରବଲ ଡ୍ରାଇଙ୍ଗର ଟିକେଟଗୁଡିକ ମଧ୍ୟରୁ ତାଙ୍କ ପାଖରେ ଯେଉଁ ଗୋଟିଏ ଥିଲା, ସେଥିରେ ସେମାନେ ୨ ମିଲିୟନ ଡଲାର ଅର୍ଥାତ ପ୍ରାୟ ୧୫ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଜ୍ୟାକପଟ ଜିତିଛନ୍ତି |

ମହିଳା ଜଣକ କହିଛନ୍ତି, ” ମୁଁ ବିଶ୍ୱାସ ହିଁ କରିପାରୁ ନଥିଲି ଯେ ଆମେ ପାୱାରବଲଙ୍କୁ ଛାଡି ଆଉ ସବୁ ନମ୍ବରର ସଠିକ ମିଳନ କଲୁ | ମତେ ଆପ ଡାଉନଲୋଡ଼ କରିବାକୁ ପଡିଲା, ଯେପରିକି ମୁଁ ଟିକେଟକୁ ସ୍କାନ କରି ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଜାଣିପାରିବି ଯେ ମୁଁ ବିଜେତା ହୋଇଯାଇଛି |”

ସେଠାରେ ପରିବାରର ମୁଖିଆ କହିଲେ, ” ମତେ ଅନେକଥର ଟିକେଟ କିଣିବାକୁ ପଡିଲା, ଏହା ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଯେ ଆମେ କେବଳ ଏକ ନମ୍ବର ସହିତ ସବୁଠାରୁ ବଡ଼ ପୁରସ୍କାର ରାଶି ଜିତିବାଠାରୁ ଦୂରରେ ରହି ଯାଇଥିଲୁ |”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *