୨୦୫୦ ମସିହା ସୁଦ୍ଧା ମଣିଷ ଓ ସେକ୍ସ-ରୋବଟ ମଧ୍ୟରେ ହେବ ବାହାଘର,ବିଶେଷଜ୍ଞ ଭବିଷ୍ୟତକୁ ନେଇକି କଲେ ବଡ ଦାବି

ବିଜ୍ଞାନ ଯେତେ ଅଗ୍ରଗତି କରୁଛି ସେହିସମୟରେ ଦୁନିଆରେ ଅନେକ ଜିନିଷ ବଦଳୁଛି। ମଣିଷ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ବିଜ୍ଞାନର ପରିବର୍ତ୍ତନ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଛି। ପରିବର୍ତ୍ତିତ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ଯୋଗୁଁ, ମନୁଷ୍ୟଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ପ୍ରକୃତି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅନେକ ପ୍ରଭାବ ପଡିଛି। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ମାନବ ସଂପର୍କରେ ମଧ୍ୟ ଅନେକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଦେଖାଯାଉଛି। କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ବୈଜ୍ଞାନିକମାନେ ଭବିଷ୍ୟତ ବିଷୟରେ ଏକ ବଡ଼ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ କରିଛନ୍ତି, ଯାହା ବିଷୟରେ ଜାଣି ଆପଣ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯିବେ। ଭବିଷ୍ୟତରେ ମଣିଷ ଏବଂ ରୋବଟ ମଧ୍ୟରେ ବିବାହ ସାଧାରଣ ହୋଇଯିବ ବୋଲି ବୈଜ୍ଞାନିକମାନେ କହିଛନ୍ତି।

ଆଜ୍ଞା ହଁ, ଆପଣ ଏହାକୁ ଠିକ୍ ପଢିଛନ୍ତି। ନିକଟରେ ବିଶେଷଜ୍ଞମାନେ ଦାବି କରିଛନ୍ତିଯେ, ଯେପରି ମେସିନ, ବିଶେଷକରି ରୋବଟ ମାନବ ଜୀବନରେ ପ୍ରବେଶ କରୁଛି, ସେପରି ମଣିଷ ସେମାନଙ୍କର ମୂଲ୍ୟକୁ ଭୁଲିଯିବାକୁ ଆରମ୍ଭ କରିବେ ଏବଂ କେବଳ ଯୌନ ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ କରିବା ପାଇଁ ସେକ୍ସ-ରୋବଟ ସହିତ ବିବାହ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଦେବେ। ବେଶୀ ଦୂର ନୁହେଁ, ମାତ୍ର ୩୦ ବର୍ଷ ପରେ, ମଣିଷ ଏବଂ ସେକ୍ସ-ରୋବଟ ମଧ୍ୟରେ ବିବାହ ସାଧାରଣ ହୋଇଯିବ। ୨୦୦୭ ମସିହାରେ ରୋବଟ୍ସ ସହିତ ପ୍ରେମ ଏବଂ ଯୌନ ସମ୍ପର୍କ ନାମକ ପୁସ୍ତକ ପ୍ରକାଶ କରିଥିବା ଜଣେ ଜଣାଶୁଣା ବୈଜ୍ଞାନିକ ତଥା ଲେଖକ ଡ. ଡେଭିଡ ଲେଭି ଦାବି କରିଛନ୍ତିଯେ, ୨୦୫୦ ମସିହା ସୁଦ୍ଧା ମଣିଷ ଏବଂ ସେକ୍ସ ରୋବଟ ମଧ୍ୟରେ ବିବାହ ସାଧାରଣ କଥା ହେବ। ଡେଭିଡ କହିଛନ୍ତିଯେ, କିଛି ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ସମଲିଙ୍ଗୀ ସମ୍ପର୍କକୁ ପାପ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଉଥିଲା, କିନ୍ତୁ ସମୟ ସହିତ ଲୋକଙ୍କ ଚିନ୍ତାଧାରା ବଦଳିଗଲା, ସେହିଭଳି ସମୟ ସହିତ ଆର୍ଟିଫିସିଆଲ୍ ଇଣ୍ଟେଲିଜେନ୍ସ ମଧ୍ୟ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ସାଧାରଣ ଜିନିଷ ହୋଇଯିବ। ଏହି ଟେକ୍ନୋଲୋଜିର ସାହାଯ୍ୟରେ ବହୁତ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଦୈନିକ ଷ୍ଟାର ୱେବସାଇଟରେ ପ୍ରକାଶିତ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଡେଭିଡ କହିଛନ୍ତିଯେ, ୨୦୫୦ ସୁଦ୍ଧା କମ ଲୋକ ମଣିଷ ଏବଂ ରୋବଟ ମଧ୍ୟରେ ବିବାହ ବିଷୟରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇବେ କାରଣ ସେତେବେଳକୁ ଏହା ସାଧାରଣ ହୋଇଯିବ।

ସାଙ୍କେତିକ ଚିତ୍ର:-

ୱେବସାଇଟ ବିଷୟରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରି ଡେଭିଡ କହିଛନ୍ତିଯେ, ମଣିଷ ଏବଂ ରୋବଟ ମଧ୍ୟରେ ସମ୍ପର୍କ ହେତୁ ସମାଜ ଶେଷ ହେବ ନାହିଁ କିମ୍ବା ପ୍ରକୃତି ବଦଳିବ ନାହିଁ। ସେହି ଲୋକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏହା ଭଲ ହେବ ଯେଉଁମାନେ ପ୍ରକୃତି ହେତୁ ମଣିଷ ସହିତ ସମ୍ପର୍କ ସ୍ଥାପନ କରିବାରେ ଅସମର୍ଥ ହେଉଛନ୍ତି। ଭବିଷ୍ୟତରେ, ଏପରି ଯୌନ ରୋବଟ ତିଆରି ହେବ ଯାହା ମଣିଷ ପରି ଦେଖାଯିବ ଏବଂ ଯୌନ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ କାର୍ଯ୍ୟଦକ୍ଷତାରେ ମଧ୍ୟ ସକ୍ଷମ ହେବ। ଏହି ଉପାୟରେ, ଏହି ରୋବଟଗୁଡିକ ସେହି ଲୋକମାନଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହେବେ ଯେଉଁମାନେ ସାରା ଜୀବନ ଏକାକୀ ରୁହନ୍ତି ଏବଂ ଉଦାସୀନତାର ଶିକାର ହୁଅନ୍ତି। ରୋବଟ ସେହି ଲୋକଙ୍କୁ ଅଧିକ ଖୁସି କରିପାରେ। ଡେଭିଡ କହିଛନ୍ତିଯେ, କୃତ୍ରିମ ବୁଦ୍ଧି ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ଆଗକୁ ବଢୁଛି, ତେଣୁ ସମୟ ଏତେ ଦୂର ନୁହେଁ ଯେତେବେଳେ ଲୋକମାନେ ରୋବଟକୁ ଭଲପାଇବେ, ତାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ସହ ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ ରଖିବେ। ତେବେ ଦେଖିବାକୁ ଗଲେ, ସେକ୍ସ ଡଲ୍ସର ଟ୍ରେଣ୍ଡ ବର୍ତ୍ତମାନ ବହୁତ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ଏପରି ଅନେକ ଅଦ୍ଭୁତ ଖବର ଅଛି ଯେଉଁଥିରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ସେକ୍ସ ଡଲ୍ ସହିତ ସମ୍ପର୍କ ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତି କିମ୍ବା ବିବାହ କରନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *