ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ ହୋଇ ପାରିବେ ନାହିଁ ଭାରତୀୟ ଦଳର କୋଚ,ବର୍ତ୍ତମାନ ମିଳିବ ତାଙ୍କୁ ଏହି ଦାୟିତ୍ୱ

ପୂର୍ବ ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ କ୍ରିକେଟ ଏକାଡେମୀର କ୍ରିକେଟ ପ୍ରମୁଖ ପଦ ପାଇଁ ପୁଣିଥରେ ଆବେଦନ କରିଛନ୍ତି। ଯାହାଫଳରେ ନଭେମ୍ବରରେ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ଵକପ ପରେ ତାଙ୍କର ସିନିୟର ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଦଳର ମୁଖ୍ୟ କୋଚ ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ବିରାମ ଲାଗିଯିବ। ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ବୋର୍ଡ ଦ୍ରାବିଡଙ୍କ ଦୁଇ ବର୍ଷର କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ଶେଷ ହେବା ପରେ ଆବେଦନ ମାଗିଥିଲେ। ନୂଆ ସମ୍ବିଧାନ ଅନୁସାରେ ଅନୁବନ୍ଧରେ ବିସ୍ତାରର କୌଣସି ପ୍ରାବଧାନ ନାହିଁ ଓ ଚୟନର ପ୍ରକ୍ରିୟାକୁ ନୂଆ ରୂପରେ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଏ।

ଦ୍ରାବିଡ ହୋଇପାରିବେ ନାହିଁ ଭାରତୀୟ ଦଳର କୋଚ:-

ବିସିସିଆଇର ଏକ ସୂତ୍ର ନାମ ନକହିବା ସର୍ତ୍ତରେ ପିଟିଆଇକୁ କହିଲେକି,’ହଁ ରାହୁଲ କ୍ରିକେଟ ପ୍ରମୁଖ ପଦ ପାଇଁ ପୁଣିଥରେ ଆବେଦନ କରିଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ବାସ୍ତବରେ ସେଣ୍ଟର ଅଫ ଏକ୍ସିଲେନ୍ସ ହେବା ପାଇଁ ଏନସିଏର ଚେହେରା ପରିବର୍ତ୍ତନ ପାଇଁ ସେ ଯେଉଁ ସାନଦାର କାମ କରିଛନ୍ତି ତାହାକୁ ଦେଖି ଏହା ଜଣାପଡୁଛୁକି ଆପଣଙ୍କୁ ଜିନିୟସ ହେବାର ଆବଶ୍ୟକ ନାହିଁକି ଆପଣଙ୍କ ସେହି ପଦ ରହିବ। ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ଯନ୍ତ ରାହୁଲଙ୍କ ବ୍ଯତୀତ କୌଣସି ବଡ ନାମ ପଦ ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିନାହାନ୍ତି।’

ଜଣାପଡିଲାକି ବିସିସିଆଇ ଜମା କରିବାର ଆବେଦନକୁ କିଛିଦିନ ପାଇଁ ଘୁଞ୍ଚାଇବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି। ଯାହାଫଳରେ ଇଚ୍ଚୁକ ବ୍ୟକ୍ତିମାନଙ୍କୁ ଅବଡେନ କରିବା ପାଇଁ ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ସମୟ ମିଳିବ। ସୂତ୍ର କହିଲେକି,’ବିସିସିଆଇ ପଦାଧିକାରୀ ସମୟସୀମାକୁ ୧୫ ଅଗଷ୍ଟରୁ କିଛିଦିନ ବଢାଇବା ପାଇଁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। ଯେତେବେଳେ ରାହୁଲ ଏହି ଦୌଡରେ ଅଛନ୍ତି ତେବେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଜଣାଅଛିକି ଏହି ପଦ ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିବାର କୌଣସି ଅଧିକ ଅର୍ଥ ନାହିଁ। ଏହା କେବଳ ଔପଚାରିକତା ପରି ଅଟେ କିନ୍ତୁ ନିଷ୍ପକ୍ଷ ହେବା ପାଇଁ ଆଉ କିଛି ଦିନ ଦିଆଯାଇଛି। ଯଦି କାହାରିକୁ ଲାଗେକି ସେ ଏହି ପଦ ପାଇଁ ଦବେଦାରି ଅଛନ୍ତି ସେଥିପାଇଁ।’

ଦ୍ରାବିଡ ଫୁଲ ଟାଇମ କୋଚ ହେବାର ଥିଲା ଖବର:-

ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଟୁରରେ ଦ୍ରାବିଡ ଭାରତୀୟ ଦଳ ସହିତ ପୂର୍ଣକାଳୀନ ଭୂମିକାକୁ ନେଇ ଅନ୍ଦାଜ କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କର ଆବେଦନରୁ ଏହି ବିଷୟରେ ଜଣାପଡେକି ବର୍ତ୍ତମାନ ମଧ୍ୟ ଯୁବ କ୍ରିକେଟରଙ୍କ ସହିତ କାମ କରି ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଦଳର ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଚାହାନ୍ତି। ଇତି ମଧ୍ୟରେ ଆଘାତରେ ଥିବା ବରୁଣ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ଓ କମଲେସ ନାଗରକୋଟି ପୁଣିଥରେ ଏନସିଏ ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି। ଶୁଭମନ ଗିଲ ଏନସିଏରେ ଅଛନ୍ତି। କୋଲକାତା ନାଇଟ ରାଇଡ଼ର୍ସର ଏହି ତିନିଜଣ ଖେଳାଳି ରିହାବିଲିଟେସନ ସହ ଫିଟନେସ ପରୀକ୍ଷଣ ଦେଇ ଯାଉଛନ୍ତି ଓ ଏହି ଆଧାର ଉପରେ ଏହା ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯିବକି ସେମାନେ ଇଣ୍ଡିଆନ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗରେ ଖେଳିପାରିବେ କି ନାହିଁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.