ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମୃ-ତ୍ୟୁରେ ଦୁଃଖୀ ହୋଇ ପୋଲିସକର୍ମୀ ଉଠାଇଲେ ବିପଦପୂର୍ଣ ପଦକ୍ଷେପ, ଶ୍ମଶାନରେ ଯାଇ ଲଗାଇଲେ ଫା-ଶୀ,ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଘଟଣା

ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରେ ଜଣେ ଯୁବକ ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ସହି ପାରିନଥିଲେ ଏବଂ ସେ ଫାଶୀ ଦେଇ ନିଜ ଜୀବନ ମଧ୍ୟ ଦେଇଥିଲେ। ଏହି ଘଟଣାରେ ଗାଁର ଲୋକମାନେ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଦୁଃଖିତ ଏବଂ ପରିବାରରେ ଶୋକ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ବାଲୋଦ ଜିଲ୍ଲାର ଟେକାପାର ଗ୍ରାମରେ ରହୁଥିବା ଏହି ଯୁବକ କିଛି ସମୟ ପୂର୍ବରୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ବିବାହ ପରେ ସବୁକିଛି ଠିକ ଚାଲିଥିଲା। ​ଦିନେ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଲା। ଏହାପରେ ଯୁବକ ଜଣକ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ଜୀବନ ଶେଷ କରିଦେଲେ।

ସୂଚନା ଅନୁସାରେ, ଯୁବକଙ୍କ ନାମ ମନୀଷ ନେତାମ ଥିଲା। ମନୀଷ ନେତାମଙ୍କ ବିବାହ ଲତା ନାମକ ଜଣେ ଝିଅ ସହିତ ହୋଇଥିଲା। ସେମାନଙ୍କ ବିବାହକୁ ମାତ୍ର ଏକ ବର୍ଷ ହୋଇଥିଲା। ଦୁହେଁ ପରସ୍ପରକୁ ବହୁତ ଭଲ ପାଉଥିଲେ ଏବଂ ଖୁସିରେ ଜୀବନ ବିତାଉଥିଲେ। ତେବେ, ୧୭ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ, ଲତା ଘରେ ଖସିପଡିଥିଲେ। ଏହାପରେ ତାଙ୍କୁ ଡାକ୍ତରଖାନା ନିଆଯାଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଲତାଙ୍କୁ ବଞ୍ଚାଇ ଯାଇପାରିଲା ନାହିଁ।

ଲତାଙ୍କ ଶବକୁ ଘରକୁ ଅଣାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ପରେ ଶେଷ ରୀତିନୀତି କରାଯାଇଥିଲା। ଲଥାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁରେ ମନୀଷ ନେତାମ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାଙ୍ଗି ଯାଇଥିଲେ ଏବଂ ସେ ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁର ଠିକ ୧୭ ଦିନ ପରେ ସେ ନିଜ ଜୀବନ ନେଇଥିଲେ। ମନୀଷ ନେତାମ ଜଣେ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ ଥିଲେ ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ଧମତରୀ ଜିଲ୍ଲାର ବୋରାଇ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ତାଙ୍କୁ ପୋଷ୍ଟ କରାଯାଇଥିଲା।

୧୭ ଦିନ ପରେ ମନୀଷ ନେତାମ ଶବଦାହ ଜାଗାରେ ଥିବା ଏକ ବାବୁଲ ଗଛରେ ଫାଶୀ ଦେଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିଲେ ଯେଉଁଠାରେ ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଜଳାଯାଇଥିଲା। ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ମନୀଷ ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ବହୁତ ଚିନ୍ତିତ ରହୁଥିଲେ ଏବଂ ଲୋକମାନେ ବୁଝାଇବା ପରେ ମଧ୍ୟ ସେ ଲତାଙ୍କୁ ଭୁଲିପାରିଲେ ନାହିଁ। ମନୀଷ ପ୍ରତିଦିନ ଶବଦାହକୁ ଯାଇ ନିଜ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଫଟୋ ଦେଖିବା ପରେ କାନ୍ଦୁଥିଲେ। ବୁଧବାର ଦିନ ମନୀଷ ଶବଦାହକୁ ଯାଇ ସେଠାରେ କାନ୍ଦିବାକୁ ଲାଗିଲେ।

ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ମନୀଷଙ୍କୁ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅପେକ୍ଷା କରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ସେ ଆସି ନଥିଲେ। ଏଥିସହିତ କିଛି ସମୟ ପରେ ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ମନୀଷଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଖବର ପାଇଲେ। ମନୀଷ ମୃତ୍ୟୁ ପୂର୍ବରୁ ଏକ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ନୋଟ ଛାଡିଥିଲେ। ମନୀଷ ହ୍ଵାଟସଆପରେ ମନୀଷ ତାଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ନୋଟ ତାଙ୍କ ଭାଇଙ୍କୁ ପଠାଇଥିଲେ। ଯେଉଁଥିରେ ଲେଖାଥିଲାଯେ, ମୁଁ ଲତାଙ୍କୁ ଭୁଲିଯିବାକୁ ବହୁତ ଚେଷ୍ଟା କଲି କିନ୍ତୁ ମୁଁ ତାଙ୍କୁ ଭୁଲି ପାରିଲି ନାହିଁ। ମୁଁ ବର୍ତ୍ତମାନ ମୋ ଘରେ ବସିଥିଲି। ସବୁକିଛି ଠିକ ଚାଲିଥିଲା, ତା’ପରେ ମୁଁ ଜାଣେ ନାହିଁ ଭଗବାନ କ’ଣ ଚାହାନ୍ତି। ଯାହା ସେ ଏସବୁ କରିଥିଲେ। ଯେତେବେଳେ ମୋ ଜୀବନ ସାଥୀ ଚାଲିଗଲେ, ମୁଁ ବଞ୍ଚିକି କ’ଣ କରିବି, ସେଥିପାଇଁ ମୁଁ ମଧ୍ୟ ଯାଉଛି। ଏଥିସହ ପୋଲିସ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ତଦନ୍ତ ଜାରି ରଖିଛି

Leave a Reply

Your email address will not be published.