ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡ଼ିଓ : ନାନି ୯୦ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଆରମ୍ଭ କଲେ ନିଜର ବ୍ୟବସାୟ, ୫ ବର୍ଷରେ ହୋଇଗଲେ ଇନଷ୍ଟା ଷ୍ଟାର

ଯଦି ମନରେ କିଛି କରିବାକୁ ଇଚ୍ଛା ଥାଏ, ତେବେ ବୟସର କିଛି ଫରକ ପଡ଼ିବ ନାହିଁ। ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ୯୫ବର୍ଷିୟ ନାନି ହରଭଜନ କୌରଙ୍କ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲହେବାରେ ଲାଗିଛି, ଯିଏ ୫ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ଅର୍ଥାତ୍ ୯୦ ବର୍ଷ ବୟସରେ ନିଜର ବ୍ୟବସାୟ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କର ମିଠା ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଜିନିଷ ସାରା ଦେଶରେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ହେଉଛି। ଏହି ଭାଇରାଲ ଭିଡିଓରେ ନାନୀଙ୍କ ପ୍ରେରଣାଦାୟକ ଯାତ୍ରା ବିଷୟରେ ଜାଣନ୍ତୁ।

୯୦ ବର୍ଷ ବୟସରେ ବ୍ୟବସାୟ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ:-

୯୦ ବର୍ଷୀୟ ହରଭଜନ କୌର ହଠାତ ଅନୁଭବ କଲେଯେ, ସେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନିଜେ କିଛି ରୋଜଗାର କରିନାହାଁନ୍ତି। ତା’ପରେ ତାଙ୍କ ଝିଅ ତାଙ୍କୁ ବେସନ ଲଢୁ ତିଆରି କରି ବିକ୍ରୟ କରିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ। ପ୍ରଥମ ଦିନରେ, ତାଙ୍କର ମିଠା ବାକ୍ସଗୁଡ଼ିକ ଭଲ ବିକ୍ରି ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ସେ ନିଜ ପରିଶ୍ରମ ଦ୍ୱାରା ୨୦୦୦ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିଥିଲେ। ତା’ପରେ ସେ ଆଉ ପଛକୁ ଚାହିଁ ନଥିଲେ। ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ତାଙ୍କ କାହାଣୀ ବହୁତ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି।

୫ ବର୍ଷରେ ଦୁନିଆ ବଦଳିଗଲା:-

ଧିରେ ଧିରେ ସେ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ ସାହାଯ୍ୟରେ ଅର୍ଡର ପାଇବା ଆରମ୍ଭ କଲେ। ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ ସାରା ଦେଶରେ ନିଜର ମିଠା, ଚଟନି ଏବଂ ରାଖୀର ହ୍ୟାମ୍ପର ବିତରଣ କରୁଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ନାତୁଣୀ ତାଙ୍କୁ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ ଷ୍ଟାର କରିଦେଇଛନ୍ତି। ତାଙ୍କର ପ୍ରତ୍ୟେକ ଭିଡିଓ ଅନେକ ହଜାରରୁ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଭ୍ୟୁ ଆସିଥାଏ। ବମ୍ବେର ଅଫିସିଆଲ ହ୍ୟୁମାନ୍ସ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ ତାଙ୍କ କାହାଣୀ ସେୟାର କରିଥିଲେ, ଯେଉଁଥିରେ ୧ ମିଲିୟନରୁ ଅଧିକ ଭ୍ୟୁ ଆସିଥିଲା।

ଦ୍ୱିତୀୟ ତରଙ୍ଗରେ କୋଭିଡଙ୍କୁ ପରାସ୍ତ କରିଥିଲେ:-

ଦ୍ୱିତୀୟ ତରଙ୍ଗରେ ହରଭଜନ କୌର କୋଭିଡ-୧୯ ଦ୍ଵିତୀୟ ତରଙ୍ଗରେ ସଂକ୍ରମଣ ପାଇଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଏହା ତାଙ୍କର ଉତ୍ସାହକୁ କିଛି କରିପାରିନଥିଲା। ସେ କୋଭିଡଙ୍କୁ ପରାସ୍ତ କରିବା ମାତ୍ରେ ସେ ତାଙ୍କ ବ୍ୟବସାୟକୁ ଏକ ନୂତନ ସ୍ତରକୁ ନେଇଗଲେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.