୩ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଥିବା ବ୍ୟାଗ ନେଇ ଫେରାର ହେଲା ମାଙ୍କଡ, ହୋମଗାର୍ଡଙ୍କ ବୁଦ୍ଧି କାରଣରୁ ଫେରିପାରିଲା ଟଙ୍କା

ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶରେ ଗୋଟିଏ ମାଙ୍କଡ଼ ତିନି ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ନେଇ ପଳାଇ ଯାଇଥିଲା | ଯାହାପରେ ହୋମଗାର୍ଡ ଏହି ମାଙ୍କଡ଼କୁ ପିଛା କରିଥିଲେ ଏବଂ ବହୁ ପରିଶ୍ରମ ପରେ ମାଙ୍କଡ଼ଠାରୁ ଟଙ୍କା ଭର୍ତ୍ତି ବ୍ୟାଗକୁ ଫେରାଇ ଆଣିପାରିଲେ | ଏହି ଘଟଣା ରାଜ୍ୟର ହରଦୋଇର ଅଟେ | ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ହରଦୋଇ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନ ବାହାରେ ଏକ ମୋଟରସାଇକେଲ ଠିଆ ହୋଇଥିଲା | ଏହି ମୋଟରସାଇକେଲର ଡିଗିରେ ତିନି ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ରଖାଯାଇଥିଲା | ମୋଟରସାଇକେଲର ମାଲିକ ସେଠାରେ ନଥିଲା | ସେହି ସମୟରେ ମାଙ୍କଡ଼ ଆସି ମୋଟର ସାଇକେଲର ଡିଗିକୁ ଖୋଲିଲା ଏବଂ ତା ଭିତରେ ରଖାଯାଇଥିବା ତିନି ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ବ୍ୟାଗକୁ ସେଠାରୁ ନେଇ ପଳାଇଗଲା |

ଟଙ୍କା ବ୍ୟାଗ ଧରିବାପରେ ମାଙ୍କଡ ସେଠାରୁ ପଳାଇଗଲା | କିନ୍ତୁ ମାଙ୍କଡକୁ ଟଙ୍କା ବ୍ୟାଗ ଧରି ଯାଉଥିବା ସମୟରେ ହୋମଗାର୍ଡ ଦେଖିନେଲେ | ଯାହାପରେ ସେ ମାଙ୍କଡକୁ ପିଛା କଲେ | ସେ ବହୁତ ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମାଙ୍କଡ ପଛରେ ଦୌଡିବାକୁ ଲାଗିଥିଲେ | ବହୁତ ପରିଶ୍ରମ ପରେ ସେ ଯେକୌଣସି ପ୍ରକାରେ ମାଙ୍କଡ଼ଠାରୁ ଟଙ୍କା ବ୍ୟାଗ ଫେରାଇ ଆଣିବାରେ ସକ୍ଷମ ହେଲେ | ସେହିପରି ସେ ଯେତେବେଳେ ବ୍ୟାଗ ଖୋଲି ଦେଖିଲେ, ସେତେବେଳେ ସେ ଦେଖିଲେ ଯେ ତା ଭିତରେ ୩ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଅଛି | ବାସ୍ତବରେ ଏହି ଟଙ୍କା ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କର ଥିଲା | ଏହି ଯୁବକ ହରଦୋଇର ସାନ୍ଦୀ ଥାନା ବାହାରେ ନିଜ ବାଇକ ଠିଆ କରି ଯାଇଥିଲା | ବାଇକର ଡିଗିରେ ସେ ଟଙ୍କା ରଖି ଯାଇଥିଲା | ଯୁବକ ପ୍ଲଟ କିଣିବାପାଇଁ ଟଙ୍କା ନେଇ କୁଆଡେ ଯାଉଥିଲେ |

ଯୁବକଙ୍କ ନାମ ଆଶିଷ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି | ସେ ଏହି ଥାନା ଅଞ୍ଚଳର ବମଟାପୁର ଗାଁ ବାସିନ୍ଦା ଅଟନ୍ତି | ସେ ତିନି ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମୋଟର ସାଇକେଲର ଡିଗିରେ ଭର୍ତ୍ତି କରି ପ୍ଲଟ କିଣିବାପାଇଁ ଘରୁ ବାହାରିଥିଲେ | ସେହିପରି ସାନ୍ଦୀରେ କିଛି କାମ ପାଇଁ ଅଟକି ଯାଇଥିଲେ | ସେ ବାଇକକୁ ବାହାରେ ଠିଆ କରାଇ ଦେଲେ ଏବଂ କାହା ସହିତ ଦେଖା କରିବାକୁ ଭିତରକୁ ଚାଲିଗଲେ |

ସେହିପରି ବାଇକର ଡିଗିରେ ଟଙ୍କା ଭରା ବ୍ୟାଗ ଥିଲା | ଗଛ ଉପରେ ବସିଥିବା ମାଙ୍କଡ ବ୍ୟାଗରେ କିଛି ଖାଦ୍ୟ ଜିନିଷ ଥିବ ବୋଲି ଭାବିଲା ଏବଂ ବ୍ୟାଗକୁ ଡିଗିରୁ ବାହାର କରି ଗଛ ଉପରେ ଚଢ଼ିଗଲା | ଏସବୁ ସେଠାରେ ଥିବା ହୋମଗାର୍ଡ ଦେଖିନେଲେ | ହୋମଗାର୍ଡ ବିକାଶ ଏବଂ ଅଖିଳେନ୍ଦ୍ରଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ବ୍ୟାଗ ଦେଖି ମାଙ୍କଡକୁ ଲାଗିଲା ଯେ ତା ଭିତରେ କିଛି ଖାଇବା ଜିନିଷ ଥିବ ଏବଂ ସେ ସେହି ବ୍ୟାଗକୁ ନେଇ ପଳାଇବାକୁ ଲାଗିଲା | ସେମାନେ କହିଛନ୍ତି ଆମେ ମାଙ୍କଡକୁ ପିଛା କଲୁ ଏବଂ ବହୁତ ପରିଶ୍ରମ ପରେ ବ୍ୟାଗକୁ ମାଙ୍କଡ ଠାରୁ ଫେରାଇ ଆଣିଲୁ | ବ୍ୟାଗ ମିଳିବାପରେ ସେମାନେ ଏହାକୁ ନେଇ ଥାନାରେ ପହଞ୍ଚିଲେ | ଥାନାକୁ ଆସିଥିବା ସବୁ ଲୋକଙ୍କୁ ପଚରାଉଚରା କରାଗଲା | ସୂଚନା ମିଳିବାପରେ ଆଶିଷଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ବ୍ୟାଗ ଫେରାଇ ଦିଆଗଲା |

Leave a Reply

Your email address will not be published.