ଏହି ପ୍ରେମୀ ଯୁଗଳଙ୍କର ୨୨ଟି ପିଲା, ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଲାଳନପାଳନ ପାଇଁ ଖର୍ଚ୍ଚ କରିସାରିଛନ୍ତି କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା,ଜାଣନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ଜୀବନ ଜୀବନଶୈଳୀ ବିଷୟରେ

ପ୍ରତ୍ୟେକ ପିଲାଙ୍କ ଉପରେ ନଜର ରଖିବା କଷ୍ଟକର:-

ଦ ସନର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ନିକଟରେ ସୁ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ ତାଙ୍କ ପରିବାରର ଏକ ଫଟୋ ସେୟାର କରିଥିଲେ। ଷ୍ଟାଫର୍ଡଶାୟାରର ଲୋକପ୍ରିୟ ଥିମ ପାର୍କରେ ରୋଲର୍କୋଷ୍ଟର ଉପଭୋଗ କରୁଥିବାବେଳେ ଏହି ଫଟୋ ଉଠାଯାଇଥିଲା। ଏହି ଫଟୋ ଦେଖି ଏକ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ବ୍ୟବହାରକାରୀ ପଚାରିଥିଲେଯେ, ସେମାନଙ୍କ ପିଲାମାନେ ଏପରି ସ୍ଥାନରେ ହଜିଯିବେ ନାହିଁ କି? ଏହା ଉପରେ ୨୨ଟି ପିଲାଙ୍କର ସନ୍ତାନର ମାତା ଏହି ସୁଙ୍କୁ ଉତ୍ତର ଦେଇଛନ୍ତି, ‘ସତ କହିବାକୁ ଗଲେ, ସମସ୍ତଙ୍କ ଉପରେ ନଜର ରଖିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ କଷ୍ଟକର ଅଟେ।’

ସବୁଠୁ ବଡ ୩୨ ଏବଂ ସାନ ୧ ବର୍ଷର:-

ସୁ ଏବଂ ନୋଏଲଙ୍କ ୨୨ ପିଲାଙ୍କ ବଡ ପୁଅ କ୍ରିସ ୩୨ ବର୍ଷର ଅଟେ ଏବଂ ସାନପୁଅ ୧ ବର୍ଷ ହେଡି ଅଟେ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ସୋଫି (୨୭), କ୍ଲୋ (୨୬), ଜ୍ୟାକ (୨୪), ଡାନିଏଲ (୨୨), ଲୁକ (୨୦), ମିଲି (୧୯), କେଟି (୧୮), ଜେମ୍ସ (୧୭), ଏଲି (୧୬), ଆମି (୧୫) ), ଜୋସ (୧୪), ମ୍ୟାକ୍ସ (୧୨), ଟିଲି (୧୧), ଓସ୍କାର (୯), କାସପର୍ (୮), ହେଲି (୬) ଫୋବୀ (୫) ଆର୍ଚି (୩) ବୋନି (୨) ଏବଂ ହାଡି (୧)। ସେମାନଙ୍କର ୧୭ ତମ ସନ୍ତାନ ଅଲଫି ଆଉ ନାହାନ୍ତି।

Google

ପରିବାରର ପାଇ ଦୋକାନ ବ୍ୟବସାୟ:-

ଏହି ପରିବାର ସରକାରଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟ କିମ୍ବା ଲାଭ ଉପରେ ନିର୍ଭରଶୀଳ ନୁହଁନ୍ତି, ବରଂ ପରିବାରର ପାଇ ଦୋକାନ ବ୍ୟବସାୟ ଅଛି। ଏହିପରି ଏହି ବଡ ପରିବାରର ପୋଷଣ ହୋଇଥାଏ, ଯେଉଁଥିରେ ଅନେକ ଲୋକଙ୍କ ଦୈନନ୍ଦିନ ଖାଦ୍ୟ ପାଇଁ ଅନେକ ପାଉଣ୍ଡ ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଇଥାଏ। ଏହି ପରିବାର ୧୦ ବଖରା ଘରେ ରୁହନ୍ତି ଏବଂ ପ୍ରାୟତଃ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ ସେମାନଙ୍କର ଉଚ୍ଚ ଜୀବନଶୈଳୀକୁ ପ୍ରଶଂସା କରନ୍ତି। ଏଥିରେ ଏକ ବାହ୍ୟ ସିନେମା, ଟିଭି ବେଡ ଏବଂ ବିଶାଳ ଫ୍ରିଜ ମଧ୍ୟ ଅଛି। ପରିବାରର ଏକ ରେଜ ରୋଭର କାର ମଧ୍ୟ ଅଛି।

ପରିବାର ଉପରେ ଫିଲ୍ମ ଶୁଟ ହୋଇଛି:-

ଚ୍ୟାନେଲ ୫ର ୨୨ କିଡ୍ସ ଏବଂ କାଉଣ୍ଟିଂଗ ସୋ ଏହି ପରିବାର ଉପରେ ସୁଟିଂ କରାଯାଇଛି, ଯେଉଁଥିରେ ଗୋଟିଏ ଛାତ ତଳେ ଏକାଠି ରହୁଥିବା ଏତେ ସଂଖ୍ୟକ ପିଲାଙ୍କ ଜୀବନଶୈଳୀ ବିଷୟରେ ଦେଖାଯାଇଛି। ଏଥିରେ ସୁ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତିଯେ, ସେ ତାଙ୍କର ଏତେସାରା ପିଲାଙ୍କୁ ବଂଚାଇବା ପାଇଁ ୧ ମିଲିୟନ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ସେ ୧୬ ଆଉ ଅଧା ବର୍ଷ ବୟସରୁ ଗର୍ଭବତୀ ହେଉଛନ୍ତି।

ସବୁଠୁ ବଡ ଧୋଇବା ସମସ୍ୟା:-

୨୨ ପିଲାଙ୍କ ମାତା ସୁଙ୍କ ଜୀବନ ସହଜ ନୁହେଁ। ସେ ପ୍ରତିଦିନ ଘର ସଫା କରିବା ଏବଂ ପୋଷାକ ଧୋଇବାରେ ଅନେକ ଘଣ୍ଟା ବିତାନ୍ତି। ସୁ କୁହନ୍ତିଯେ, ‘ଗୋଟିଏ ଜିନିଷ ମୋତେ ଏହି ଘରେ ପାଗଳ କରିଦିଏ | ମୁଁ ୱାଶିଂ ମେସିନରେ ପ୍ରତିଦିନ ଅତି କମରେ ୫-୬ ଥର ପୋଷାକ ଧୋଇଥାଏ। ଅବଶ୍ୟ, ଏଥିପାଇଁ ପରିବାର ତଳ ମହଲାରେ ୧୮ କିଲୋଗ୍ରାମର ଏକ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରି ସାଇଜ ୱାଶିଂ ମେସିନ ସ୍ଥାପନ ଲଗାଯାଇଛି।

ସୁ କହିଛନ୍ତିଯେ, କେବଳ ଗୋଟିଏ ସପ୍ତାହ ପାଇଁ ତାଙ୍କ ପରିବାରର ଭୋଜନ ପାଇଁ ଖର୍ଚ୍ଚ ୪୦୦ ଡଲାରରୁ ଅଧିକ ହୋଇଥାଏ କାରଣ ଲକଡାଉନ ପଡିଥିବାରୁ ଅଧିକାଂଶ ପିଲା ଘରେ ଅଛନ୍ତି। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ ପରିବାର ପ୍ରତି ସପ୍ତାହରେ ୮୦ ଦହି, ୩ଟି ଟ୍ୟୁବ ପେଷ୍ଟ ଏବଂ ୨୪ଟି ଟଏଲେଟ ରୋଲ ଆବଶ୍ୟକ ହୋଇଥାଏ। ସୁ ଆକଳନ କରିଛନ୍ତିଯେ, ପରିବାର ଗତ ୩୧ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ୨୮୮ ଜନ୍ମଦିନ ପାଳନ କରିଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *