ପୁଅ ପାଇଁ ମାଆ ତିଆରି କଲେ ଚିପ୍ସ, କିନ୍ତୁ ପୁଅ ଥରେ ଶୋଇବାପରେ ଆଉ ଉଠିଲାନାହିଁ, ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା କାହାଣୀ

‘ମୁଁ ମୋ ବୀର ପାଇଁ ଚିପ୍ସ ତିଆରି କରିଛି…! ତାକୁ କୁହ ସେ ଉଠୁ ଏବଂ ଖାଉ …| ବୀର ଚିପ୍ସ ଖାଇବାକୁ ବହୁତ ଭଲ ପାଏ… |’ କେବଳ ଏତିକି କହି ବୀରଙ୍କ ମା ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣ ଦେବୀ ପୁଣି ବେହୋସ ହୋଇଗଲେ | ସମ୍ପର୍କୀୟମାନେ ମୁହଁରେ ପାଣି ଛିଞ୍ଚିବାରୁ ବେହୋସ ହୋଇଥିବା ମା ଉଠି ପୁଣି ସେହି କଥାକୁ ଦୋହରେଇବାକୁ ଲାଗିଲେ | ମୋ ପୁଅ ମୁଁ ତୋ ପାଇଁ ଚିପ୍ସ ତିଆରି କରିଛି | କୁହାଯାଉଛି ଯେ ଏହି କାହାଣୀ ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରର ରା଼ଯୋୖରିର ଅଟେ |

ଯେଉଁଠାରେ ଗୁରୁବାର ଦିନ ରାତିରେ ନିରୀହ ବୀର ଚିପ୍ସ ମାଗି ମାଗି ଶୋଇପଡ଼ିଲା | ତାଙ୍କ ମା ରୋଷେଇଘରକୁ ଚିପ୍ସ ତିଆରି କରିବାକୁ ଚାଲିଗଲେ | ଏହା ମଧ୍ୟରେ ଭୀରୁ ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ଘରର ଛାତ ଉପରକୁ ଚଢି ଅଗଣାରେ ଗ୍ରେନେଡ଼ ଫିଙ୍ଗିଲେ, ଯାହା ବିଲକୁଲ ବୀରଙ୍କ ପାଖରେ ପଡିଲା ଏବଂ ଜୋରରେ ଫୁଟିଗଲା

କୁହାଯାଉଛି ଯେ ଏହି ଦୃଶ୍ୟ ଯେକୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତିର ହୃଦୟକୁ ହଲେଇଦେବା ପାଇଁ ଯଥେଷ୍ଟ ଥିଲା | ସେହିପରି ହେଲା ବୀରଙ୍କ ମାଙ୍କ ସହିତ | ସେ ଏହି ଦୃଶ୍ୟକୁ ଦେଖି ସହିପାରିଲେ ନାହିଁ | ଏପରି ଲାଗିଲା ଯେମିତି ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଦୁନିଆଁ ଶେଷ ହୋଇଗଲା ଏବଂ ସେ କହି କହି ବେହୋସ ହୋଇଗଲେ ଯେ, ” ମୁଁ ମୋ ବୀର ପାଇଁ ଚିପ୍ସ ତିଆରି କରିଛି …! ତାକୁ କୁହ ସେ ଉଠୁ ଏବଂ ଖାଉ …|” କିନ୍ତୁ ଏହି ଗ୍ରେନେଡ଼ର ଆକ୍ରମଣ ପରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ବୀର ଆଉ ଉଠିଲାନାହିଁ, ସେ ତ ଚିପ୍ସ ନ ଖାଇ ଚିରନିଦ୍ରାକୁ ଚାଲି ଯାଇଥିଲା ଏବଂ ସେହି ଛୋଟ ଛୁଆକୁ ମୃତ୍ୟୁର ନିଦରେ ଶୁଆଇଥିବା ଆତଙ୍କବାଦୀମାନଙ୍କ କଲିଜା ଥରେ ବି କଂପିଉଠିଲା ନାହିଁ | ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କଣ ରହିଛି ଏହି ଦୁଖଦ ମାମଲା |

କୁହାଯାଉଛି ଯେ ରା଼ଯୋୖରି ସହରର ଖାଣ୍ଡଳୀ ପୁଲ ଅଂଚଳରେ ଗୁରୁବାର ରାତିରେ ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ଭାଜପାର ସହରୀ ମଣ୍ଡଳ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଜସବୀର ସିଂହଙ୍କ ଘରକୁ ଗ୍ରେନେଡ଼ ଫିଙ୍ଗି ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ | ଏହି ଆକ୍ରମଣରେ ଜସବୀର ସିଂହଙ୍କ ତିନି ବର୍ଷୀୟ ଭଣଜା ବୀର ସିଂହଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଯାଇଥିଲା ଏବଂ ପରିବାରର ଛଅ ଜଣ ସଦସ୍ୟ ଆଘାତ ହୋଇଛନ୍ତି |

ନିରୀହ ବୀରର ପରିବାର ଲୋକମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବୀର ଚିପ୍ସ ଖାଇବାପାଇଁ ବହୁତ ଭଲ ପାଉଥିଲା | ଗୁରୁବାର ରାତିରେ ମଧ୍ୟ ସେ ଚିପ୍ସ ଚିପ୍ସ କହି ଶୋଇପଡ଼ିଲା | ତାଙ୍କ ମା ଘର ବାହାରେ ଦେଖିଲେ ଯେ ଦୋକାନ ବନ୍ଦ ହୋଇ ସାରିଥିଲା | ମା ଜାଣିଥିଲେ ଯେ ବୀର ଯେତେବେଳେ ଉଠିବ ସେତେବେଳେ ସେ ଚିପ୍ସ ଖାଇବାକୁ ଜିଦ କରିବ | ଏଥିପାଇଁ ବୀରଙ୍କ ମାଆ ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣ ରୋଷେଇ ଘରକୁ ଆଳୁ ଚିପ୍ସ କରିବାପାଇଁ ଚାଲିଗଲେ, କିନ୍ତୁ ଆଉ କିଛି ହବାର ଥିଲା | ସେତେବେଳେ ପୁରା ପରିବାର ଘର ଅଗଣାରେ ବସିଥିଲେ | ସେହିପରି ପାଖରେ ହିଁ ବୀର ଶୋଇଥିଲା ଏବଂ ରାତି ଖାଇବା ନିମନ୍ତେ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଚାଲିଥିଲା |

ଏହା ମଧ୍ୟରେ ଭୀରୁ ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ଘରର ଛାତ ଉପରେ ଉଠି ଅଗଣାରେ ଗ୍ରେନେଡ଼ ଫିଙ୍ଗିଦେଲେ, ଯାହା ବିଲକୁଲ ବୀରଙ୍କ ପାଖରେ ଆସି ଜୋରଦାର ଧମାକା ସହିତ ଫୁଟିଲା | ବୀରଙ୍କ ସହିତ ଆହତ ପରିବାରର ସାତଜଣ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଗଲା | ଯେଉଁଠାରେ ନିରୀହ ବୀର ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଥିଲେ |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *