ମୋଦି ସରକାର ଘରେ ବସି ଦେଉଛନ୍ତି ୧୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିବାର ସୁଯୋଗ, ଆଜି ହେଉଛି ସୁଯୋଗର ଶେଷ ତାରିଖ,ଜାଣନ୍ତୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ ସୂଚନା

ସରକାର ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କୁ ଘରେ ବସି ୧୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିବାର ସୁଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି | ଏହା ଆପଣ ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ସୁବର୍ଣ୍ଣ ସୁଯୋଗ ଅଟେ | ଏହା ଅଧୀନରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଅଗଷ୍ଟ ୧୫ ତାରିଖ ଅର୍ଥାତ ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏକ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଭାଗ ନେବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ବିଜେତା ପୁରସ୍କାରରେ ଆପଣ ଦୁଇ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରୁ ୧୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରାଶି ଜିତିପାରିବେ | ଅର୍ଥାତ ଆପଣ ମୋଦି ସରକାରଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟରେ ଲାଭ ଉଠାଇ ଲକ୍ଷପତି ହୋଇପାରିବେ |

କଣ ରହିଛି ସରକାରଙ୍କ ପ୍ଲାନ ?

ୟୁନିଅନ ବଜେଟ ୨୦୨୧ ରେ କେନ୍ଦ୍ର କେବଳ ଭିତ୍ତିଭୂମି ପାଣ୍ଠି ପାଇଁ ଏକ ବିକାଶ ଆର୍ଥିକ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନ (DFI) ସୃଷ୍ଟି କରିବାକୁ ଯୋଜନା ଘୋଷଣା କରିଥିଲା ​​| କେନ୍ଦ୍ର ଜାତୀୟ ଭିତ୍ତିଭୂମି ପାଇପଲାଇନ (NIP) ଅଧୀନରେ ୨୦୨୪-୨୫ ସୁଦ୍ଧା ୭୦୦୦ ରୁ ଅଧିକ ଭିତ୍ତିଭୂମି ପ୍ରକଳ୍ପରେ ୧୧୧ ଲକ୍ଷ କୋଟି ଟଙ୍କା ବିନିଯୋଗ କରିବାକୁ ଯୋଜନା କରିଛି |

ଏହା ହେଉଛି ସରକାରଙ୍କ ସ୍କିମ :-

ଅର୍ଥ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ନାଗରିକମାନଙ୍କୁ ଏକ ବିକାଶ ଆର୍ଥିକ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନ (DFI) ପାଇଁ ଏକ ନାମ ଏବଂ ଟ୍ୟାଗଲାଇନ ପରାମର୍ଶ ମାଗିଛି | ଏହାସହିତ ଏକ ଲୋଗୋ ମଧ୍ୟ ଡିଜାଇନ କରିବାକୁ କୁହାଯାଇଛି, ଯାହା ଉପରୋକ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପର ଭାବନାକୁ ପ୍ରତିପାଦିତ କରେ |

ଏପରି ହେବା ଉଚିତ ନାମ, ଟ୍ୟାଗଲାଇନ ଏବଂ ଲୋଗୋ :-

ନାମ, ଟ୍ୟାଗଲାଇନ ଏବଂ ଲୋଗୋକୁ ବିକାଶ ଆର୍ଥିକ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନ ସ୍ଥାପନ ପଛରେ ଥିବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟକୁ ଉପସ୍ଥାପନ କରିବା ଉଚିତ ଏବଂ ଏହା ମାଧ୍ୟମରେ ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ ହେବା ଉଚିତ ଯେ DFI କ’ଣ କରିବ କିମ୍ବା କଣ କରିପାରିବ | ଏହା ଏକ ଦୃଶ୍ୟ ସ୍ଵାକ୍ଷର ପରି ହେବା ଉଚିତ, ଯାହାକୁ ମନେରଖିବା ଏବଂ ଉଚ୍ଚାରଣ କରିବା ସହଜ ହେବ |

ଏହିପରି ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଭାଗ ନେଇପାରିବେ :-

ଏଥିରେ ଭାଗ ନେବାପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ Mygov.in ରେ ଲଗ୍ଇନ କରିବାକୁ ପଡିବ | ଏଠାରେ ପାର୍ଟୀସିପେଟ ବିକଳ୍ପ ଉପରେ କ୍ଲିକ କରନ୍ତୁ | ଏଠାରେ ଆପଣଙ୍କର ସୂଚନା ଦେବା ପରେ ଆପଣଙ୍କର ଏଣ୍ଟ୍ରି ଦାଖଲ କରନ୍ତୁ | ପ୍ରତିଯୋଗିତା ପାଇଁ ରେଜିଷ୍ଟ୍ରେସନ ଏବଂ ଏଣ୍ଟ୍ରି ପଠାଇବାର ଶେଷ ତାରିଖ ହେଉଛି ଅଗଷ୍ଟ ୧୫ ଅଟେ | ସମସ୍ତଙ୍କ ପରାମର୍ଶକୁ ମୂଲ୍ୟାଙ୍କନ କ୍ରିଏଟିଭିଟି, ଜୀବନ୍ତତା, ବିଷୟ ସହିତ ଜଡିତ ହେବାର କ୍ଷମତା ଉପରେ କରାଯିବ | ନାଗରିକ ଏବଂ ସମସ୍ତ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ନୂତନ ଭାରତର ଭାବନାକୁ ପ୍ରତିଫଳିତ କରିବା ଉଚିତ |

ପୁରସ୍କାରର ରାଶି :-

ପ୍ରତିଯୋଗିତାର ତିନୋଟି ଅଲଗା ଅଲଗା କାଟାଗୋରି ରହିଛି | ତିନୋଟିର ପୁରସ୍କାର ରାଶି ମଧ୍ୟ ଅଲଗା ଅଟେ | ଯଦି ତିନି କାଟାଗୋରିରେ ଆପଣ ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନ ହାସଲ କରନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ୧୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ପୁରସ୍କାର ମିଳିବ |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *