କରୋନା ଟୀକା ନେବା ପାଇଁ ୨୦ ବର୍ଷ ପରେ ଗୁମ୍ଫାରୁ ବାହାରକୁ ବାହାରିଲେ ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି, ସମସ୍ତେ କରୁଛନ୍ତି ପ୍ରଶଂସା

ଗୋଟେ ପଟେ ଲୋକମାନେ କରୋନା ଟୀକା ନେବାପାଇଁ ବର୍ତ୍ତମାନ ମଧ୍ୟ ଡରୁଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଆଉ ଗୋଟେ ପଟେ ସର୍ବିଆନ ପାହାଡକୁ ନିଜର ଘର କରିଥିବା ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ୨୦ ବର୍ଷ ପରେ ଗୁମ୍ଫାରୁ ବାହାରକୁ ବାହାରିଛନ୍ତି ଏବଂ ତାହା ପୁଣି ଟୀକା ପାଇବାପାଇଁ | ଏହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ସବୁଆଡେ ପ୍ରଶଂସା କରାଯାଉଛି | ୭୦ ବର୍ଷୀୟ ପେଣ୍ଟ ପେଟ୍ରୋବିକ ପ୍ରାୟ ଦୁଇ ଦଶକ ପୂର୍ବରୁ ସାଧାରଣ ଜୀବନଠାରୁ ଦୂରରେ ଛୋଟ ଗୁମ୍ଫାରେ ରହିବାକୁ ଚାଲି ଯାଇଥିଲେ | ସେବେଠାରୁ ଗୁମ୍ଫା ହିଁ ତାଙ୍କର ଠିକଣା ଅଟେ | ବର୍ତ୍ତମାନ ଏତେ ବର୍ଷ ପରେ ପ୍ରଥମଥର ସେ କେବଳ ଟୀକା ପାଇବାପାଇଁ ବାହାରକୁ ଆସିଛନ୍ତି |

ଲୋକମାନଙ୍କଠାରେ ଟୀକା ପାଇବାପାଇଁ ନିବେଦନ :-

‘ଦି ସନ’ ର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ବୃତ୍ତିରେ ଶ୍ରମିକ ହୋଇଥିବା ପେଣ୍ଟ ପେଟ୍ରୋଭିକ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ କାରଣ ଟୀକାର ପ୍ରଥମ ଡୋଜ ନେଲେ | ଏହି ଅବସରରେ ସେ ଲୋକମାନଙ୍କଠାରେ ମଧ୍ୟ ଶୀଘ୍ର ଟୀକା ନେବାପାଇଁ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି | ପେଣ୍ଟ କହିଛନ୍ତି, ‘ମୁଁ ବୁଝିପାରୁ ନାହିଁ ଯେ ଲୋକମାନେ ଟୀକା ନେବାପାଇଁ ଡରୁଛନ୍ତି କାହିଁକି | ମୁଁ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ନିବେଦନ କରୁଛି ଯେ ମୋ ପରି ଆଗକୁ ଆସନ୍ତୁ ଏବଂ ଟୀକା ନିଅନ୍ତୁ |’

ଜଙ୍ଗଲୀ ଘୁଷୁରୀ ହେଉଛି ବେଷ୍ଟ ଫ୍ରେନ୍ଡ :-

ପେଣ୍ଟ ପେଟ୍ରୋଭିକ ପାହାଡ଼ଗୁଡିକ ଉପରେ ତିଆରି ହୋଇଥିବା ଏକ ଗୁମ୍ଫାରେ ରୁହନ୍ତି | ତାଙ୍କର ବନ୍ଧୁମାନଙ୍କ ଲିଷ୍ଟ ବହୁତ ଲମ୍ବା ଅଟେ, କିନ୍ତୁ ଯିଏ ତାଙ୍କ ହୃଦୟର ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ନିକଟରେ ଅଛନ୍ତି, ସେ ହେଉଛି ଗୋଟିଏ ଜଙ୍ଗଲୀ ଘୁଷୁରୀ, ଯାହାର ନାମ ସେ ମାରା ରଖିଛନ୍ତି | ଏହାବ୍ୟତୀତ ପେଟ୍ରୋଭିକଙ୍କ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଛେଳି ଏବଂ କୁକୁଡ଼ା ମଧ୍ୟ ସାମିଲ ଅଛନ୍ତି | ପେଟ୍ରୋଭିକ ଲୋକମାନଙ୍କ ମଝିକୁ ଆସିବାକୁ ଅଧିକ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ନାହିଁ, ସେ ନିଜର ପୁରା ସମୟ ନିରୀହମାନଙ୍କ ସହିତ ହିଁ ବିତାଇଥାନ୍ତି | ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସେ ଟୀକା ନେବା ପାଇଁ ନିଜ ଗୁମ୍ଫାରୁ ବାହାରିବା ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି |

ଗିଫ୍ଟର ଲୋଭ ଦେଉଛନ୍ତି ସରକାର :-

କରୋନା ମହାମାରୀ ସାରା ଦୁନିଆରେ ଆତଙ୍କ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି | ଏହା ସତ୍ତ୍ୱେ ମଧ୍ୟ ଲୋକମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଟୀକାକୁ ନେଇ ଭ୍ରମ ରହିଛି | ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ବର୍ତ୍ତମାନ ମଧ୍ୟ ଏହାଠାରୁ ଦୁରେଇ ରହିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି | ବିଶେଷକରି ଆମେରିକା ଏବଂ ବ୍ରିଟେନ ଭଳି ଦେଶଗୁଡିକରେ ସରକାର ଟୀକାକରଣକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହନ କରିବାପାଇଁ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ମାଗଣାରେ ଗିଫ୍ଟ ବାଣ୍ଟିବାକୁ ପଡୁଛି | ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ତ ଯୁବକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଟୀକା ଲଗାଇଲେ ମାଗଣାରେ ବିୟର ଭଳି ଯୋଜନା ମଧ୍ୟ ଚଲାଯାଇଛି |

Leave a Reply

Your email address will not be published.