ଏହି ଜ୍ୟୋତିଷଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ କେବେ ହୁଏ ନାହିଁ ମିଛ,ଭାରତୀୟ ଦଳର ନୂଆ ଅଧିନାୟକଙ୍କୁ ନେଇ କଲେ ଘୋଷଣା,ଜାଣନ୍ତୁ କିଏ ହେବେ ନୂଆ ଅଧିନାୟକ

ବିରାଟ କୋହଲି ଦୁନିଆର ସର୍ବୋତ୍ତମ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ହୋଇପାରନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱକୁ ନେଇ ଅନେକ ସମୟରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଥାଏ। ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡଠାରୁ ବିଶ୍ୱ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ ହରିବା ପରଠାରୁ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ଉପରେ ଅନେକ କଥା କୁହାଯାଇଛି ଏବଂ ଲୋକମାନେ ବିରାଟଙ୍କୁ ଅଧିନାୟକ ପଦରୁ ହଟାଇବାକୁ ଦାବି କରିଛନ୍ତି। ଏହି ସମୟରେ, ଜଣେ ମହାନ ଜ୍ୟୋତିଷ କହିଛନ୍ତିଯେ, ରୋହିତ ଶର୍ମା ଓଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ପରବର୍ତ୍ତୀ ଅଧିନାୟକ ହେବେ।

ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ପ୍ରତି ବିପଦ:-

ନିଜକୁ ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ପ୍ରମାଣ କରିବାକୁ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ପାଖରେ ବହୁତ କମ୍ ସମୟ ବାକି ଅଛି। ଯଦି ବିରାଟ କୋହଲି ଇଂଲଣ୍ଡ ସିରିଜ କିମ୍ବା ୨୦୨୧ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପରେ ବିଶେଷ କିଛି କରିବାକୁ ଅସମର୍ଥ ହେଲେ, ତେବେ ପୁଣି ଥରେ ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କ ପଛରେ ପଡ଼ିଯିବେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ବିପଦରେ ପଡ଼ିପାରେ। ବାସ୍ତବରେ ବିରାଟ ମଧ୍ୟ ବର୍ତ୍ତମାନ ବହୁତ ଖରାପ ଫର୍ମରେ ଅଛନ୍ତି। ବିରାଟ କୋହଲି ଗତ ଦୁଇ ବର୍ଷ ଧରି ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କ ସହ ଗୋଟିଏ ବି ଶତକ ହାସଲ କରିନାହାଁନ୍ତି, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଦଳ ଅନେକ ଥର ବଡ ବଡ ମ୍ୟାଚରେ ପରାଜୟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଛି।

ବିରାଟଙ୍କ ବ୍ୟାଟ ଦୁଇ ବର୍ଷ ଧରି ନିରବ ଥିବାବେଳେ ତାଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ମଧ୍ୟ ବଡ଼ ସମୟରେ ବିଫଳ ହୋଇଛି। ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଇଣ୍ଡିଆ ଦଳ କୌଣସି ପ୍ରମୁଖ ଆଇସିସି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଜିତିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଛି। ବିରାଟଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ଅଧୀନରେ ଭାରତ ୨୦୧୭ ଚାମ୍ପିଅନ୍ସ ଟ୍ରଫି ଫାଇନାଲ, ୨୦୧୯ ବିଶ୍ୱକପ ଫାଇନାଲ ଏବଂ ନିକଟରେ ବିଶ୍ୱ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ ଫାଇନାଲରେ ହାରିଛି। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଆଇପିଏଲରେ ମଧ୍ୟ ବିରାଟ ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ତାଙ୍କ ଦଳ ଆରସିବି ପାଇଁ ଗୋଟିଏ ବି ଟାଇଟଲ ଜିତିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇନାହାଁନ୍ତି।

ରୋହିତ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆର ପରବର୍ତ୍ତୀ ଅଧିନାୟକ ହେବେ!:-

ଜ୍ୟୋତିଷ ପଣ୍ଡିତ ଜଗନ୍ନାଥ ଗୁରୁଜୀ ଇଣ୍ଡିଆ ଦଳର ଅଧିନାୟକଙ୍କ ବିଷୟରେ ଏକ ବଡ଼ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ କରିଛନ୍ତି। ରୋହିତ ଶର୍ମା ଭାରତୀୟ ଦଳର ପରବର୍ତ୍ତୀ ଅଧିନାୟକ ହେବେ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ବାସ୍ତବରେ, ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ଟି-୨୦ ଏବଂ ଦିନିକଆ ଫର୍ମାଟର ଅଧିନାୟକ କରିବା ପାଇଁ ଆଲୋଚନା ଚାଲିଛି, ଯଦିଓ ଏହା ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ହୋଇନାହିଁ। କିନ୍ତୁ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କୁ ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ କିଛି କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ, ନଚେତ ରୋହିତ ଟି-୨୦ ଏବଂ ଦିନିକିଆରେ ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ପାଇପାରିବେ।

ଆପଣଙ୍କୁ ଜଣାଇଦେଉଛୁଯେ, ଜ୍ୟୋତିଷ ପଣ୍ଡିତ ଜଗନ୍ନାଥ ଗୁରୁଜୀଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ ବହୁତ କମ ଭୁଲ ହୋଇଥାଏ।

ପଣ୍ଡିତ ଜଗନ୍ନାଥ ଗୁରୁଜୀଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ ଭୁଲ ହୁଏ ନାହିଁ!:-

ଜ୍ୟୋତିଷ ପଣ୍ଡିତ ଜଗନ୍ନାଥ ଗୁରୁଜୀ ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ ଅନୁଷ୍କା ଶର୍ମା ପିତାମାତା ହେବେ ବୋଲି ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ କରିଥିଲେ, ଯାହା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ପରିଣତ ହୋଇଥିଲା। ସେ କହିଥିଲେଯେ, ବିରାଟଙ୍କ ଘରେ ଏକ ସୁନ୍ଦର ପରୀ ଜନ୍ମ ହେବ ଏବଂ ଏହା ହିଁ ଘଟିଲା।

ଏଥିସହିତ, ଭାରତ ଏବଂ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ମଧ୍ୟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଟି-୨୦ ସିରିଜ ପାଇଁ ପଣ୍ଡିତ ଜଗନ୍ନାଥ କହିଥିଲେଯେ, ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଏହି ସିରିଜ ଜିତିବ ଏବଂ ଏହା ଘଟିଛି। ପୁଣିଥରେ ତାଙ୍କର ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ ସତ୍ୟ ହେଲା। ସେ ୨୦୨୦ ମସିହାରେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ପୂର୍ବାନୁମାନ କରିଥିଲେଯେ, ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ପୁଣିଥରେ ଟାଇଟଲ ଜିତିବେ ଏବଂ ଏହା ମଧ୍ୟ ସତ ହେଲା। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଜ୍ୟୋତିଷ ପଣ୍ଡିତ ଜଗନ୍ନାଥ ଗୁରୁଜୀଙ୍କ ଅନେକ କଥା ସତ ହୋଇଛି।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *