୧ ଟଙ୍କା ମୁଦ୍ରା ବଦଳରେ ଆପଣ ପାଇ ପାରିବେ ୧ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା, ଜାଣନ୍ତୁ ପାଇବାର ସହଜ ଉପାୟ

ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ କେହି କୁହନ୍ତିଯେ, କେବଳ ଏକ ଟଙ୍କା ପାଇଁ, ଆପଣ ୧ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପାଇପାରିବେ, ତେବେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଲାଗିବ? ଆଜ୍ଞା ହଁ, ଏହା ସତଯେ, ଆପଣ ୧ ଟଙ୍କାର ପୁରୁଣା ମୁଦ୍ରା ପାଇଁ ୧ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପାଇପାରିବେ। ଆପଣ ଅନେକ ସମୟରେ ୱେବସାଇଟରେ ପୁରୁଣା ଜିନିଷ ବିକ୍ରୟ କରି କୋଟିପତି ହେବାର ଦେଖିଥିବେ।

ଯେତେବେଳେ ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକ ପୁରୁଣା ହୋଇଯାଏ, ତେବେ ସେମାନେ ପୁରୁଣା ବର୍ଗରେ ଆସନ୍ତି, ଯାହାର ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବଜାରରେ ଅଧିକ ଚାହିଦା ରହିଥାଏ ଏବଂ ବହୁ ଅର୍ଥ ମିଳିଥାଏ। ଏହିଭଳି ସୁଯୋଗ ଆଜିକାଲି ଇ-କମର୍ସ ୱେବସାଇଟରେ ମଧ୍ୟ ଉପଲବ୍ଧ ହେଉଛି। ତେଣୁ ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ପୁରୁଣା ମୁଦ୍ରା ସଂଗ୍ରହ ପାଇଁ ଆଗ୍ରହ ଅଛି, ତେବେ ଆପଣ କୋଟିପତି ହୋଇପାରିବେ।

ବାସ୍ତବରେ, ବହୁ ବର୍ଷ ଧରି ଭାରତରେ ବହୁ ମୁଦ୍ରା ଉତ୍ପାଦନ ବନ୍ଦ ହୋଇଗଲାଣି, ତେଣୁ ବିଦ୍ୟମାନ ମୁଦ୍ରାର ମୂଲ୍ୟ ବହୁଗୁଣିତ ହୋଇଛି। ଏହି ବିରଳ ମୁଦ୍ରା ବ୍ୟତୀତ, ଭାରତର ଅନେକ ଲୋକ ରାଣୀ ଭିକ୍ଟୋରିଆ ମୁଦ୍ରା ପାଇଁ “ସପିଂ” କରିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି। ଅନେକ ଲୋକ ଦୀପାବଳି ଏବଂ ଅକ୍ଷୟ ତୃତିୟା ଅବସରରେ ମୁଦ୍ରା କିଣିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏପରି ଗୋଟିଏ ମୁଦ୍ରା ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ଏବଂ ଏହା କେବଳ ଗୋଟିଏ କ୍ଲିକ ଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କୁ କୋଟିପତି କରିପାରେ।

ଇ-କମର୍ସ ସାଇଟ କୁଇକରରେ ରାଣୀ ଭିକ୍ଟୋରିଆର ୧୮୬୨ର ମୁଦ୍ରା ବିକ୍ରି ହେଉଛି। ଏହି ମୁଦ୍ରା ଏହି ୱେବସାଇଟରେ ୧.୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବିକ୍ରି ହେଉଛି। ୧୮୬୨ ମସିହାରେ ନିର୍ମିତ ଗୋଟିଏ ଟଙ୍କା ରୂପା ମୁଦ୍ରା ବିରଳ ମୁଦ୍ରା ବର୍ଗରେ ଆସିଥାଏ। ଏଥିରେ ଆପଣ ୧.୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରୋଜଗାର କରିପାରିବେ।

ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ଏହି ବିରଳ ମୁଦ୍ରା ମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟିଏ ଅଛି ଏବଂ ଏହାକୁ ସାଇଟରେ ବିକ୍ରୟ କରିବାକୁ ଆଗ୍ରହୀ, ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ପ୍ରଥମେ ସାଇଟରେ ଅନଲାଇନ ବିକ୍ରେତା ଭାବରେ ପଞ୍ଜିକରଣ କରିବାକୁ ହେବ। ମୁଦ୍ରାର ଗୋଟିଏ ଛବି ଉପରେ କ୍ଲିକ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହାକୁ ସାଇଟରେ ଅପଲୋଡ କରନ୍ତୁ। ଯଦି ଆପଣ ଭାଗ୍ୟବାନ, ତେବେ କ୍ରୟକର୍ତ୍ତା ସିଧାସଳଖ ଆପଣଙ୍କ ସହିତ ଯୋଗାଯୋଗ କରିବେ। ସେଠାରୁ ଆପଣ ଦେୟ ଏବଂ ବିତରଣ ସର୍ତ୍ତାବଳୀ ଅନୁଯାୟୀ ବିକ୍ରି କରିପାରିବ।

ଇବେ, କୋଏନ ବଜାର, ଇଣ୍ଡିଆନ ଓଲ୍ଡ କୋଏନ ଏବଂ କ୍ଲିକ ଇଣ୍ଡିଆ ଭଳି ସାଇଟଗୁଡିକ ଏହି ନୋଟଗୁଡିକ ଖୋଜନ୍ତି ଏବଂ ପ୍ରାୟତ ବିଡିଂ ମଧ୍ୟ କରନ୍ତି। କ୍ଲିକ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ସାଇଟରେ, ଆପଣ ଏହାକୁ ହ୍ଵାଟସଆପରେ ସିଧାସଳଖ ବିକ୍ରୟ କରିବାକୁ ଏକ ଲିଙ୍କ ପାଇବେ। ଏହା ଉପରେ ଆପଣ ବିକ୍ରେତା ଭାବରେ ପଞ୍ଜୀକୃତ ହୋଇ ଆପଣଙ୍କ ପାଖରେ ଥିବା ନୋଟ ବିକ୍ରି କରିପାରିବେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.