ପ୍ରଥମେ କଲା ଚୋ-ରି ଓ ଆଉ ତା ପରେ ଦୋକାନ ଖୋଲି ଚୋ-ରି ଜିନିଷ ବିକିବା ଆରମ୍ଭ କଲା,ଆଉ ତା ପରେ …ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଘଟଣା

କରୋନା କାଳରେ ଚୋରି ମାମଲା ବହୁତ ବଢିଗଲା ଏମିତିରେ ପୋ-ଲି-ସ ବହୁତ ସାରା ଚୋ-ରକୁ ଧରିଥିଲେ ଯିଏକି ନିଶାରେ ଚୋ-ରିର ଆଠଟି ଘଟଣାକୁ ଘଟାଇଥିଲା। ଆଜ୍ଞା ହଁ ବିଗତ ବର୍ଷରୁ ଏହି ଚୋରଟି ଏତିକି ଚୋ-ରି କରିସାରିଛି। ଚୋ-ରର ନାମ ସଲମାନ ଅଟେ ଓ ସେ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ବୁଲନ୍ଦ ସହରର ବାସିନ୍ଦା ଅଟେ। ତା’ପାଖରୁ ଚୋରିର 72 ହଜାର ଜିନିଷ ଜବତ ହୋଇଛି। ତାକୁ କୋର୍ଟରେ ପେଶ କରାଯାଇ ଏହାପରେ ଜେ-ଲ ପଠାଯାଇଥିଲା।

ପୋଲିସ ଅନୁସାରେ କ୍ରାଇମ ବ୍ରାଞ୍ଚ 85 ଟିମ ପାଟ୍ରୋଲିଂ ଗାଡ଼ିରେ ନିଗାଓଁ ରୋଡ଼ ଦେଇ ଯାଉଥିଲା। ଏହିସମୟରେ ମିର୍ଜାପୁର ମୁଜେଡି ପାଖରେ ପୋ-ଲି-ସ ଗାଡ଼ିକୁ ଦେଖି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ବହୁତ ଜୋରରେ ଚାଲିବାକୁ ଲାଗିଲା। ଯେତେବେଳେ ପୋ-ଲି-ସ ତାଙ୍କୁ ଅଟକିବାକୁ କହିଲେ ସେ ଜୋରରେ ଦୌଡ଼ିବାକୁ ଲାଗିଲା। ପୋ-ଲି-ସ ତାଙ୍କ ପିଛା କରିଥିଲେ ଏହାପରେ ଆ-ରୋ-ପୀ କିଛିବାଟ ଯାଇ ଏକ ଘରେ ପଶିଯାଇ କବାଟ ବନ୍ଦ କରିଦେଲେ। ପୋ-ଲି-ସ ମଧ୍ୟ ସେଠାରେ ପହଞ୍ଚିଗଲା ଓ ତାକୁ ଧରି ପକାଇଲା। ଆ-ରୋ-ପୀ ପାଖରୁ ପୋଲିସ 72 ହଜାର ଟଙ୍କା, ଦୁଇଟି ସିଲିଂ ଫୋନ, ଦୁଇଟି ଘରୋଇ ଗ୍ୟାସ ସିଲିଣ୍ଡର ଜବତ କରିଥିଲା। ଏହାପରେ ଆରୋପୀକୁ ପୋ-ଲି-ସ ଥାନାକୁ ନେଇଗଲା।

ଯେବେ ତା କୁଣ୍ଡଳୀ ଖୋଲାଗଲା ସେତେବେଳେ 8ଟି ଚୋରି ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିଲା। ଏହି ଚୋ-ରି ଅଲଗା ଅଲଗା ଥାନାରେ ଦର୍ଜ ହୋଇଛି। ପଚରା ଉଚରାରୁ ଜଣାପଡ଼ିଛି ସେ ପିଲାବେଳରୁ ଖରାପ ସାଙ୍ଗ ସାଥିରେ ପଡ଼ି ନିଶାଶକ୍ତ ହୋଇଥିଲା। ସେ କାମ କରୁଥିଲା କିନ୍ତୁ କାମ ନମିଳିବାରୁ ସେ ଚୋ-ରି କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଦେଲା ଓ କବାଡ଼ି କାମ ମଧ୍ୟ। ଏହାପରେ ଲୋକମାନେ ନିଜ ଦରକାରୀ ଜିନିଷ ବ୍ୟକ୍ତି ଠାରୁ ବହୁତ କମ ଦାମରେ କିଣୁଥିଲେ ଓ ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ ସେହି ଟଙ୍କାକୁ ନିଶାରେ ଖର୍ଚ୍ଚ କରୁଥିଲା।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *