ଷଣ୍ଢକୁ ହଇରାଣ କରିବା ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, ଷଣ୍ଢ ଉଠାଇ ତଳେ କଚିଦେଲା,ପେଟରେ ପୁରାଇ ଦେଲା ଶିଙ୍ଗ

ବଙ୍ଗଳାର ପଶ୍ଚିମ ବର୍ଦ୍ଧମାନ ଜିଲ୍ଲାର ଅଣ୍ଡାଲରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଷଣ୍ଢ ସହିତ ପଙ୍ଗା ନେବାଟା ମହଙ୍ଗା ପଡିଗଲା | ଷଣ୍ଢ ଏହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପଛରେ ପଡିଗଲା ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ଉଠାଇ ତଳେ ପକାଇ ଦେଲା ଏବଂ ପେଟରେ ଶିଙ୍ଗ ପସେଇଦେଲା | ଷଣ୍ଢର ଆକ୍ରମଣ କାରଣରୁ ବଜାରରେ ବିଶୃଙ୍ଖଳା ଦେଖା ଦେଲା | ଯେକୌଣସି ପ୍ରକାରେ ସେହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ବଞ୍ଚାଇବା ପରେ ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କୁ ହସ୍ପିଟାଲ ନେଇ ପହଞ୍ଚିଲେ, ଯେଉଁଠାରେ ତାଙ୍କର ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର ଥିବା କୁହାଯାଉଛି |

ଅଣ୍ଡାଲ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ସାଉଥ ବଜାର ମୋଡ଼ରେ ସିଂହ ପାଡ଼ା ବାସିନ୍ଦା ରାଜୁ ଜାୟସୱାଲଙ୍କୁ ଷଣ୍ଢ ନିଜ ଶିଙ୍ଗ ଦ୍ୱାରା ଗୁରୁତର ଆହତ କରିଦେଲା | ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କ ସହାୟତାରେ ପୋଲିସ ତାଙ୍କୁ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଦୁର୍ଗାପୁର ବିଧାନନଗର ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିଥିଲା | ଷଣ୍ଢଟି ତାଙ୍କ ପେଟରେ ଶିଙ୍ଗ ପସେଇ ଦେଲା, ଯାହାଦ୍ୱାରା ତାଙ୍କ ପେଟ ଫାଟିଗଲା | ରାଜୁ ଜାୟସୱାଲ ପୋଷାକ ଦୋକାନରେ କାମ କରନ୍ତି | କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଗତକାଲି ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ସେ ନିଶାସକ୍ତ ଅବସ୍ଥାରେ ଘରକୁ ଯାଉଥିଲେ | ସେ ରାସ୍ତା ମଝିରେ ଠିଆ ହୋଇଥିବା ଷଣ୍ଢକୁ ହଇରାଣ କରିବାକୁ ଆରମ୍ଭ କଲେ, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଷଣ୍ଢ ତାଙ୍କ ପଛରେ ପଡିଗଲା | ଷଣ୍ଢ ତାଙ୍କ ପେଟରେ ଶିଙ୍ଗ ପସେଇଦେଲା, ଯାହାଦ୍ୱାରା ସେ ବହୁତ ଖରାପ ଭାବରେ ଆହତ ହୋଇଗଲେ |

ଲୋକମାନେ ବହୁତ କଷ୍ଟରେ ଷଣ୍ଢଠାରୁ ତାଙ୍କୁ ବଞ୍ଚାଇଲେ, ଯାହାପରେ ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଇଲେ | ସେହିପରି ଅଣ୍ଡାଲ ବିଡ଼ିଓ ସୁଦୀପ୍ତ ବିଶ୍ୱାସ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଷଣ୍ଢକୁ ଜଙ୍ଗଲକୁ ପଠାଇବାର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଉଛି |

ସେପଟେ ଷଣ୍ଢକୁ ମଣିଷମାନଙ୍କ ସ୍ଥାନରୁ ଜଙ୍ଗଲକୁ ପଠାଇବା ପାଇଁ ଅପରେସନ ଆରମ୍ଭ କରିଦିଆଯାଇଛି | ଷଣ୍ଢକୁ ବେହୋସ ହେବାର ଇଞ୍ଜେକ୍ସନ ଦିଆଗଲା, କିନ୍ତୁ ଇଞ୍ଜେକ୍ସନ ଦେବାପରେ ଷଣ୍ଢର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଗଲା | ଅଭିଯୋଗ ରହିଛି ଯେ ଇଞ୍ଜେକ୍ସନ ପଶୁ ଚିକିତ୍ସକ ନୁହେଁ, ବରଂ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଦିଆଗଲା, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଷଣ୍ଢର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଗଲା | ଏହି ପୁରା ମାମଲା ସେହି ଅଞ୍ଚଳରେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *