ପୁଣି ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ଲାଗିଲା ଶକ୍ତ ଝଟକା : ବେନ ଷ୍ଟୋକଙ୍କ ପରେ ଏହି ଷ୍ଟାର ଖେଳାଳୀ ଆହତ ଯୋଗୁଁ ବର୍ଷେ ଦଳରୁ ବାହାର,ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ, ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ଏବଂ ଆସେସ ସିରିଜ ମଧ୍ୟ ଖେଳିବେନି

ଇଂଲଣ୍ଡ କ୍ରିକେଟ ଦଳ ବର୍ତ୍ତମାନ ଭାରତ ବିପକ୍ଷରେ ୫ ମ୍ୟାଚ ବିଶିଷ୍ଟ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ ଖେଳୁଅଛି। ଏହି ସମୟରେ ଇଂରାଜୀ ଦଳ ପାଇଁ ବହୁତ ଖରାପ ଖବର ଆସିଛି। ବାସ୍ତବରେ ଇଂଲଣ୍ଡର ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଜୋଫ୍ରା ଆର୍ଚର ବର୍ଷସାରା ପାଇଁ କ୍ରିକେଟ ଖେଳି ପାରିବେ ନାହିଁ।

ପୁରା ବର୍ଷେ ପାଇଁ ବାହାର ହେଲେ ଆର୍ଚର:-

ଏହା ବର୍ଷର ପ୍ରଥମରୁ ଇଂଲଣ୍ଡ ଭାରତ ଗସ୍ତରେ ଥିଲା, ଯେଉଁ ସମୟରେ ଜୋଫ୍ରା ଆର୍ଚରଙ୍କ କାନ୍ଧରେ ଆଘାତ ହେତୁ ଅନେକ ମ୍ୟାଚ ଖେଳିପାରିନଥିଲେ, କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ, ସେ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୧ରୁ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ନାମ ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରି ନେଇଥିଲେ। ଯାହାପରେ ତାଙ୍କର ମେ ମାସରେ ଏଲବୋ ସର୍ଜରୀ ହୋଇଥିଲା।

ଇଂଲଣ୍ଡ ଏବଂ ୱେଲ୍ସ କ୍ରିକେଟ ବୋର୍ଡ (ଇସିବି) ବର୍ତ୍ତମାନ ସୂଚନା ଦେଇଛିଯେ, ଜୋଫ୍ରା ଆର୍ଚର ଏହି ବର୍ଷ ପାଇଁ ବାହାରେ ଅଛନ୍ତି। ଜଣାଇଦେଉଛୁଯେ, ଜୋଫ୍ରା ଆର୍ଚର ଭାରତ ବିପକ୍ଷ ପ୍ରଥମ ଦୁଇଟି ଟେଷ୍ଟରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ହୋଇନଥିଲେ। ଇସିବି ବର୍ତ୍ତମାନ ଭାରତ ବିପକ୍ଷରେ ଦୁଇଟି ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ ପାଇଁ ଦଳ ଘୋଷଣା କରିଛି।

ଇଂଲଣ୍ଡ ପାଇଁ ବଡ ଝଟକା:-

ଚଳିତ ବର୍ଷରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ଭାରତ ବିପକ୍ଷରେ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ, ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ଏବଂ ଏଶେଜ ସିରିଜ ଖେଳିବାକୁ ଅଛି। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଇଂଲଣ୍ଡ କ୍ରିକେଟ ପାଇଁ ଏହା ଏକ ବଡ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଅଟେ କାରଣ ଜୋଫ୍ରା ଆର୍ଚର ଏହି ସମସ୍ତ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ଭାଗ ନେଇ ପାରିବେ ନାହିଁ। ୨୦୧୯ ବିଶ୍ୱକପରେ ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ଚାମ୍ପିୟାନ ହେବାରେ ଆର୍ଚର ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚରେ ସେ ସୁପର ଓଭର ବୋଲିଂ ମଧ୍ୟ କରିଥିଲେ।

ଆସନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଜଣାଇଦେଉଛୁଯେ, ୨୦୨୦ ସହିତ ଆଫ୍ରିକା ଗସ୍ତ ସମୟରେ ଆର୍ଚର ଏହି ଆଘାତ ପାଇଥିଲେ। ସେବେଠାରୁ ସେ ଇଂଲଣ୍ଡ ପାଇଁ ୬ଟି ଟେଷ୍ଟ, ୩ଟି ଦିନିକିଆ ଏବଂ ୧୧ ଟି-୨୦ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଖେଳିଥିଲେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.