ଦେଖନ୍ତୁ ମଜାଳିଆ ଭିଡିଓ : ଗଣିତର ପ୍ରେମ ଏହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ କଣ କରାଇଦେଲା ଆଉ ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି କଣ କରି ବସିଲେ

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଆଜିକାଲି ଅନେକ ପ୍ରକାରର ଭିଡିଓ ଭାଇରଲ ହୋଇଥାଏ | ଏପରି ଅନେକ ଭିଡିଓ ଥାଏ, ଯାହାକୁ ଦେଖି ଆପଣଙ୍କର ହସ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ହୋଇପାରେ ନାହିଁ | ଏପରି ଏକ ଭିଡିଓ ଟ୍ୱିଟରରେ ଆଇପିଏସ ଅଫିସର ପଙ୍କଜ ନେନ ପୋଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି | ଏହି ଭିଡିଓରେ ଏକ କ୍ୟୁଟ ପଶୁ ଅଛି ନା କୌଣସି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଘଟଣା ରହିଛି | ତଥାପି ଏହି ଭିଡିଓକୁ ଦେଖି ଆପଣଙ୍କ ମୁହଁରେ ହସ ଆସିବାଟା ଗ୍ୟାରେଣ୍ଟି ଆସିବ | ଏଠାରେ ଜଣେ ମହାନ ଗଣିତଜ୍ଞ ଏକ କଠିନ ପ୍ରଶ୍ନ ସମାଧାନ କରୁଥିବାର ଦେଖାଯାଉଛନ୍ତି | ପାର୍ଥକ୍ୟ କେବଳ ଏତିକି ଯେ ସେ ବ୍ଲାକବୋର୍ଡ ସ୍ଥାନରେ ଆଉ କିଛି ବାଛି ନେଇଛନ୍ତି |

ଆଡ଼ଭାଞ୍ଚର୍ସ ଡ୍ରାଇଭିଙ୍ଗକୁ ଭଲପାଉଥିବା ଲୋକମାନେ ଚାରି ଚକିଆ କାରକୁ ବହୁତ ଭଲ ପାଆନ୍ତି | ଏହି ଗାଡ଼ିଗୁଡ଼ିକ ଉପରେ ସାଙ୍କେତିକ ଭାବରେ 4X4 ଲେଖାଯାଇଥାଏ | ଯାହାର ଅର୍ଥ ହୋଇଥାଏ ସବୁ ଚକ ଡ୍ରାଇଭ ସିଷ୍ଟମରେ କାରର ଚାରି ଚକକୁ ସମାନ ପାୱାର ମିଳିଥାଏ | ଏହିପରି କାରଗୁଡିକର ଅଧିକାଂଶ ବ୍ୟବହାର ଖଦଡ ରାସ୍ତା ଏବଂ ପାହାଡିଆ ରାସ୍ତା ପାଇଁ କରାଯାଇଥାଏ |

କିନ୍ତୁ ଭିଡିଓରେ ଦେଖାଯାଉଥିବା ଏହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ 4X4 ର ଗୋଟିଏ ଅର୍ଥ ହିଁ ବୁଝାପଡ଼େ | ବର୍ତ୍ତମାନ ଗଣିତର ଏପରି ପ୍ରଶ୍ନ ଦେଖି ଏହି ମ୍ୟାଥ୍ସ ପ୍ରେମୀଙ୍କ ମନ ଏହି ପ୍ରଶ୍ନକୁ ସମାଧାନ କରିବାପାଇଁ ଇଚ୍ଛା ହୁଏ ଏବଂ ଶେଷରେ ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି ରାସ୍ତାରୁ ଗୋଟିଏ ପଥର ଉଠାଇ ଗାଡି ଉପରେ ଠିକ ଉତ୍ତର ଅର୍ଥାତ 16 ଲେଖିଦିଅନ୍ତି | ଏହାପରେ ତାଙ୍କ ମୁହଁରେ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ହେବାର ଅଲଗା ହସ ଦେଖାଯାଏ |

କିନ୍ତୁ ଅନୁମାନ କରନ୍ତୁ ଯେଉଁ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କର ଏହି ଗାଡି ହୋଇଥିବ,ଯେତେବେଳେ ସେ ଏହି କାରମାନ ଦେଖିବ, ସେତେବେଳେ ତା ଅବସ୍ଥା କଣ ହେବ | କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ସହିତ ଏହି ଗଣିତଜ୍ଞଙ୍କର କଣ ଦେବା ନେବା ଅଛି | ଆଇପିଏସ ଅଧିକାରୀ ପଙ୍କଜ ନେନ କ୍ୟାପ୍ସନରେ ଲେଖିଛନ୍ତି, “TASK COMPLETED” | ଏହି ପୋଷ୍ଟରେ ୟୁଜର୍ସ ମଧ୍ୟ ମଜାଳିଆ କମେଣ୍ଟ କରୁଛନ୍ତି | ଜଣେ ୟୁଜର କମେଣ୍ଟ ସେକ୍ସନରେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ‘ଗଣିତର ବହୁତ ବଡ଼ ଜ୍ଞାନୀ ଲାଗୁଛି’ | ସେହିପରି ଆଉ ଜଣେ ୟୁଜର ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ‘ ପ୍ରତିଭା ସମସ୍ତଙ୍କଠାରେ ଥାଏ, ବାସ କେବଳ ଅବସର ମିଳିବାକୁ ଡେରି ହୋଇଯାଏ |’

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *