ବର୍ତ୍ତମାନ ଆଉ କୌଣସି ଅସୁବିଧା ନାହିଁ, ଆରାମରେ ରୋଜଗାର କରନ୍ତୁ ମାସକୁ ୭୦ ହଜାର ଟଙ୍କା,ଶୀଘ୍ର କରନ୍ତୁ ଏହି କାମ

କରୋନା ଭାଇରସ ସଂକ୍ରମଣ କାଳରେ ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କଠାରୁ ନେଇ ବ୍ୟବସାୟୀମାନଙ୍କୁ ଅଧିକ ଆର୍ଥିକ କ୍ଷତି ଭୋଗିବାକୁ ପଡିଛି, ଯାହାକୁ ପୁରା କରିବାପାଇଁ ସମସ୍ତେ ନୁଆଁ ନୁଆଁ ସୁଯୋଗ ଖୋଜୁଛନ୍ତି | ଯଦି ଆପଣ ମଧ୍ୟ କୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ବିନିଯୋଗ କରି ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିବାପାଇଁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି, ତେବେ ଏହି ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ହିଁ ଅଟେ |

ଆଜିକାଲି ଦେଶରେ ଏପରି ଅନେକ ବ୍ୟବସାୟୀ ଅଛନ୍ତି, ଯେଉଁଥିରେ କମ ବିନିଯୋଗ କରି ଅଧିକ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିପାରିବେ | ଏଥିରେ ଏକ ଡେୟରୀ ପ୍ରଡକ୍ଟସର ବ୍ୟବସାୟ ଡେୟରୀ ପ୍ରୋଡକ୍ଟ ଏପରି ହୋଇଥାଏ, ଯାହା କି ଦୈନନ୍ଦିନ ବ୍ୟବହାରରେ ସାମ୍ନା କରାଯାଏ |

ଏଥିରେ କ୍ଷତି ନ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଥାଏ | ଡେୟରୀ ପ୍ରଡକ୍ଟସର ବିଜନେସରେ ଆପଣ ପ୍ରତି ମାସରେ ୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ବିନିଯୋଗ କଲେ ମାସକୁ ୭୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସହଜରେ ରୋଜଗାର କରିପାରିବେ |

ଏହି ବିଜନେସକୁ ଆରମ୍ଭ କରିବାପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ମଧ୍ୟ ସାହାଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି | ଯଦି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଏହି ବିଜନେସକୁ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି, ତେବେ ଏହାର ପ୍ରଥମେ ଫୁଲ ପ୍ଲାନିଂ କରିନିଅନ୍ତୁ | ଆସନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବା ଯେ ଏହି ବିଜନେସକୁ କିପରି ଭାବେ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇପାରିବ |

ଜାଣନ୍ତୁ କିପରି ମିଳିବ ଋଣ :-

ଯେକୌଣସି ବିଜନେସକୁ ଆରମ୍ଭ କରିବାପାଇଁ ସର୍ବପ୍ରଥମେ ଟଙ୍କା ଦରକାର ହୋଇଥାଏ | ଏଥିପାଇଁ ଡରିବା ଦରକାର ନାହିଁ, ମୋଦି ସରକାରଙ୍କ ପିଏମ ମୁଦ୍ରା ଲୋନ ଯୋଜନାରୁ ଟଙ୍କାର ବ୍ୟବସ୍ଥା ଆରାମରେ କରାଯାଇପାରିବ | ଏହି ବିଜନେସ ପାଇଁ ସରକାର ଆପଣଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ସହିତ ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ ବିଷୟରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସୂଚନା ଦେଇଥାନ୍ତି, ଯେପରିକି ଆପଣ ଆରାମରେ ବିଜନେସ ଆରମ୍ଭ କରିପାରିବେ |

ବିନିଯୋଗ ପାଇଁ ଏତିକି ପ୍ରତିଶତ ମିଳିବ ଋଣ :-

ଯେତେବେଳେ ଆପଣ ଡେୟରୀ ପ୍ରଡକ୍ଟସର ବିଜନେସ ଆରମ୍ଭ କରିବେ, ସେତେବେଳେ ସରକାରଙ୍କ ମୁଦ୍ରା ଲୋନରୁ ମୋଟ ୭୦ ପ୍ରତିଶତ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅର୍ଥ ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ମିଳିଯିବ |

ଜାଣନ୍ତୁ କେତେ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ନିଜେ ଲଗାଇବାକୁ ପଡିବ :-

ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ ପ୍ରୋଫାଇଲ ଅନୁଯାୟୀ ଏହି ବିଜନେସର ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ ପ୍ରାୟ ୧୬ ଲକ୍ଷ ୫୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇପାରିବ, ଯେଉଁଥିରେ ବ୍ୟକ୍ତିକୁ କେବଳ ୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ନିଜେ ଲଗାଇବାକୁ ପଡିବ |

ସେହିପରି ଯଦି ପିଏମ ମୁଦ୍ରା ଯୋଜନାର ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ଦେଖାଯିବ, ତେବେ ଏହି ବିଜନେସରେ ବର୍ଷକୁ ୭୫ ହଜାର ଲିଟର ଫ୍ଲେବର୍ଡ ମିଲକର ବ୍ୟବସାୟ ହୋଇପାରେ | ଏହାବ୍ୟତୀତ ୩୬ ହଜାର ଲିଟର ଦହି, ୯୦ ହଜାର ଲିଟର ବଟର ଏବଂ ୪୫୦୦ କିଲୋଗ୍ରାମ ଘିଅ କରି ବିକ୍ରି କରାଯାଇପାରିବ |

ସେହି ହିସାବରେ ପ୍ରାୟ ୮୨ ଲକ୍ଷ ୫୦ ହଜାର ଟଙ୍କାର ଟର୍ନଓଭର ହୋଇଯିବ, ଯେତେବେଳେ କି ୧୪ପ୍ରତିଶତ ସୁଧ ବାହାର ହେବାପରେ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କର ପ୍ରାୟ ୮ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ସଞ୍ଚୟ ହୋଇପାରିବ |

Leave a Reply

Your email address will not be published.