ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡ଼ିଓ : ହାତୀଙ୍କ ପାଇଁ ବାଧା ହେଉଥିଲା ବିଜୁଳିର ତାର,ହାତୀ ମାନଙ୍କର ଲିଡର ପରିବାରକୁ ବୁଲାଇବା ପାଇଁ ଏମିତି ତିଆରି କରିଲେ ରାସ୍ତା

ହାତୀକୁ ବହୁତ ଖୁସି ଓ ବୁଦ୍ଧିଆ ପଶୁ ମଧ୍ୟରେ ଗଣନା କରାଯାଏ। ପ୍ରାୟତଃ ତାଙ୍କର ଅନେକ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହୁଏ, ଯେଉଁଥିରେ ସେ ମଣିଷଙ୍କୁ ହଇରାଣ କରି ତାଙ୍କର ହୃଦୟ ଜିତିବାରେ କୌଣସି ରାସ୍ତା ଛାଡନ୍ତି ନାହିଁ। ନିକଟ ଅତୀତରେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ହାତୀଙ୍କର ଏକ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହେବାକୁ ଲାଗିଥିଲା, ଯେଉଁଥିରେ ଏକ ଲିଡର ହାତୀ ବିଜୁଳିର ତାରକୁ ହଟାଇ ନିଜର ସମୂହକୁ ଲିଡ କରୁଥିବାର ନଜର ଆସିଥିଲା।

ବାସ୍ତବରେ, ଆଇଏଫଏସ ଅଫିସର ସୁଶାନ୍ତ ନନ୍ଦା ଟୁଇଟରରେ ଏକ ଭିଡିଓ ପୋଷ୍ଟ କରିଲେ। ଯେଉଁଥିରେ ହାତୀର ଏକ ସମୂହର ଲିଡର ହାତୀଙ୍କୁ ବୁଲାଇବା ସମୟରେ ବାଧା କରୁଥିବା ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକ ଫେନ୍ସକୁ ଭାଙ୍ଗି ନିଜର ପଛରେ ଆସୁଥିବା ସାଥିଙ୍କ ପାଇଁ ରାସ୍ତା ତିଆରି କରିଲେ। ନିଜର ମଜବୁତ ଦାନ୍ତ ସାହାଯ୍ୟରେ ସେ ଉପରୁ ତାରକୁ ହଟାଇଦେଲେ। ଓ ତଳେ ଥିବା ତାରକୁ ସାବଧାନ ସହକାରେ ଅତିକ୍ରମ କରି ଆଗକୁ ବଢିଚାଲିଲେ। ତାଙ୍କୁ ଦେଖି ତାଙ୍କ ପଛରେ ଥିବା ହାତୀମାନେ ଲିଡର ହାତୀଙ୍କୁ ଦେଖି ଆଗକୁ ବଢିଚାଲିଲେ। ଆପଣଙ୍କୁ ଜଣାଇଦେଉଛୁକି ଅଫିସର ଏହି ଭିଡିଓର କ୍ୟାପସନରେ ଏହି କଥାର ସୂଚନା ଦେଇ କହିଲେ ଓ ଏହା ସହିତ ହାତୀଙ୍କର ଜୋନକୁ ଏହି ଭିଡିଓର କ୍ରେଡିଟ ଦିଆଯାଇଛି।

ଆପଣଙ୍କୁ ଜଣାଇଦେଉଛୁକି ଏହି ଭିଡିଓକୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ଯନ୍ତ ହଜାର ହଜାର ଲୋକ ଦେଖିସରଛନ୍ତି ଓ ଲିଡର ହାତୀ ସମେତ ସେଠାରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିବା ସମସ୍ତ ହାତୀଙ୍କର ବୁଝାମଣାକୁ ଦେଖି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି। ଜଣେ ୟୁଜରଙ୍କ କହିବା କଥାକି ତାଙ୍କୁ ଏହି କଥାରେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଲାଗୁଛୁକି ପଶୁମାନେ ଏତେ ବୁଝାମଣା ହୋଇଥାନ୍ତି। ଅନେକ ୟୁଜର୍ସଙ୍କ କହିବା କଥାକି ହାତୀ ସହ ସମସ୍ତ ପଶୁମାନଙ୍କର ଆଜାଦ ଭାବରେ ରହିବାର ହକ ଅଛି। ଅନେକ ଲୋକ କମେଣ୍ଟରେ ଲିଡର ହାତୀର ପ୍ରଶଂସା କରୁଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published.