ମୁଁ ଯାଉଛି, ନିଜ ଲେଭଲର ଝିଅ ଖୋଜିନେବ, ଏମିତି ଲେଖି ଯୁବତୀ ଶେଷ କରିଦେଲେ ନିଜ ଜୀ-ବ-ନ,ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଘଟଣା

କୁହାଯାଏ ସମ୍ପର୍କକୁ ଉପରବାଲା ତିଆରି କରିଥାନ୍ତି | କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ହିନ୍ଦୁ ରୀତି-ନୀତିରେ ତ କନ୍ୟାଦାନକୁ ହିଁ ସବୁଠାରୁ ବଡ଼ ଦାନ ବୋଲି କୁହାଯାଇଛି | କିନ୍ତୁ ଯୌତୁକ ଲୋଭିମାନଙ୍କ କାରଣରୁ ଏହି ସବୁ କଥା କେବଳ କାଗଜରେ ବୁଝାଯାଏ | ଆଜ୍ଞା ହଁ, ହୁଏତ ଆମ ଆଧୁନିକ ସମାଜ ଯେତେ ବି କହୁ ନା କାହିଁକି ଯେ ସେ ଯୌତୁକ ନେବେନାହିଁ ଏବଂ ଆଇନ ହାତ ଯେତେ ବି ଲମ୍ବା ହୋଇଥାଉ ନା କାହିଁକି, କିନ୍ତୁ ଯୌତୁକ ନିର୍ଯ୍ୟାତନା ସହିତ ଜଡିତ ମାମଲା ଦେଶରେ କମ ହେଉନାହିଁ | କୁହାଯାଉଛି ଯେ ଏପରି ଏକ ମାମଲା ହରିୟାଣାର ଭିଵାନୀ ଜିଲ୍ଲାରୁ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି |

ଯେଉଁଠାରେ ଜଣେ ମହିଳା ବି-ଷ ଖାଇ ନିଜର ଜୀ-ବ-ନ ଶେଷ କରିଦେଇଛନ୍ତି | ସୁସାଇଡ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ମହିଳାଜଣକ ଏକ ସୁସାଇଡ ନୋଟ ମଧ୍ୟ ଲେଖିଛନ୍ତି | ଏହି ସୁସାଇଡ ନୋଟରେ ସେ ଶାଶୂଘର ଉପରେ ଯୌତୁକ ନି-ର୍ଯ୍ୟା-ତ-ନା ଏବଂ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ଚାକିରୀ ନ ହେବାର ଅସୁବିଧାକୁ ଲେଖିଛନ୍ତି | ଏହାସହିତ ମହିଳା କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ଯାଉଛି, ବର୍ତ୍ତମାନ ନିଜ ଲେଭଲର ଝିଅ ଖୋଜିନେବ |

କୁହାଯାଉଛି ଯେ ଏହି ଘଟଣାର ସୂଚନା ଝିଅର ବାପା ପାଇବାପରେ ସେ ନିଜ ଝିଅର ଶବ ନେଇ ସଚିବାଳୟରେ ପହଞ୍ଚିଲେ | ଯେଉଁଠାରେ ବହୁତ ବୁଝାଇବା ପରେ ବାପା ନିଜ ଝିଅର ଦାହ ସଂସ୍କାର କଲା | ସେହିପରି ଝିଅର ବାପା ଝିଅର ଶାଶୂଘର ଲୋକଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି | ଯାହା ପରେ ପୋଲିସ ସ୍ୱାମୀ, ଶାଶୁ, ଦିଅର, ମାଉସୀ ଶାଶୁ ଏବଂ ମାମୁ ଶ୍ୱଶୁର ବିରୋଧରେ ଯୌ-ତୁ-କ ହ-ତ୍ୟା ମାମଲା ପଞ୍ଜିକରଣ କରିଛି |

କୁହାଯାଉଛି ଯେ ଦାହ ସଂସ୍କାର ସମୟରେ ଝିଅର ବାପା ଶାଶୂଘର ଲୋକମାନଙ୍କ ଉପରେ ତାଙ୍କ ଝିଅ ସହିତ ମାରପିଟ କରିବାର ଅ-ଭି-ଯୋ-ଗ ମଧ୍ୟ କରିଛନ୍ତି | ଏହି କଥାକୁ ନେଇ ଝିଅର ବାପା ବିଜୟ ଶ-ବ-କୁ ନେଇ ଲଘୁ ସଚିବାଳୟ ପହଂଚି ଯାଇଥିଲେ | ମାମଲାର ଗମ୍ଭୀରତାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ପୋ-ଲି-ସ ଶ-ବ-କୁ ନେଇ ତାଙ୍କ ପରିବାର ସହିତ ଗଲେ |

ବିଜୟ କୁମାର ନିଜ ଅଭିଯୋଗରେ ସିଭିଲ ଲାଇନ ପୋ-ଲି-ସ-କୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ନିଜ ଝିଅ ୨୪ ବର୍ଷୀୟ ନିକୁଙ୍କ ବିବାହ ନଭେମ୍ବର ୧୪ ତାରିଖ ୨୦୧୯ ରେ ସେକ୍ଟର-୧୩ ନିବାସୀ କମଲଙ୍କ ସହ କରିଥିଲେ | ବିବାହ ପରେ ହିଁ ଶାଶୂଘର ଲୋକେ ତାଙ୍କୁ ଝିଅକୁ ହଇରାଣ କରିବାକୁ ଲାଗିଲେ | ସେ ଅ-ଭି-ଯୋ-ଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୪, ୨୦୨୧ ରେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ପୁଅ ଓ ସ୍ତ୍ରୀ ଝିଅର ଶାଶୂଘରକୁ ଯାଇ ଶାଶୂଘର ଲୋକଙ୍କୁ ବୁଝିବାପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ସେମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଅପମାନିତ କରି ଫେରାଇ ଦେଇଥିଲେ |

ବିଜୟ କୁମାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ଝିଅ ନିକୁ ଜୁଲାଇ ୨୯ ତାରିଖରେ ପ୍ରାୟ ୧୨ଟାରେ ପୁଅ ରମେଶଙ୍କ ପାଖକୁ ଫୋନ କରିଥିଲା | ସେତେବେଳେ ସେ ବହୁତ ଡରି ଯାଇଥିଲା ଏବଂ ନିକୁ ତାର ଭାଇ ରମେଶକୁ କହିଥିଲା ଯେ ସେ ଶୀଘ୍ର ତାଙ୍କ ଶାଶୂଘରକୁ ଆସନ୍ତୁ | ଏହାର ୧୦ ମିନିଟ ପରେ ହିଁ ସେ ନିକୁର ଶାଶୂଘରେ ପହଞ୍ଚି ଯାଇଥିଲେ | ତାଙ୍କ ଝିଅ ଘରେ ଚଟାଣ ଉପରେ ପଡିଥିଲା | ସେହି ସମୟରେ ନିକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ବିଷ ପିଇଦେଇଛି | ଏହାପରେ ତାଙ୍କୁ ଗୋଟିଏ ଘରୋଇ ହସ୍ପିଟାଲକୁ ନିଆଗଲା, ଯେଉଁଠାରେ ତାଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଅଧିକ ଖରାପ ହୋଇଗଲା, ତେଣୁ ତାଙ୍କୁ ରୋହତକ ପିଜିଆଇ ନେଇଗଲେ | ପିଜିଆଇରେ ପହଂଚିବା ମାତ୍ରେ ନିକୁ ମୃତ୍ୟୁବରଣ କଲେ | ପୋଲିସ ମୃତ ନିକୁଙ୍କ ବାପା ବିଜୟ କୁମାରଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ଉପରେ ଅ-ଭି-ଯୁ-କ୍ତ ସ୍ୱାମୀ କମଲ, ତାଙ୍କ ଶାଶୁ, ଦିଅର, ମାଉସୀ ଶାଶୁ ଏବଂ କମଲଙ୍କ ମାମୁଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଯୌତୁକ ହତ୍ୟା କେସ ପଞ୍ଜିକରଣ କରିଛି | ପୋଲିସ ମୃତକଙ୍କ ସୁସାଇଡ ନୋଟକୁ ମଧ୍ୟ ନିଜ ଅଧୀନକୁ ନେଇଛି |

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *