MBA କରିବା ପରେ ଲେଡି ଡନ ହେଲେ ‘ଅନୁରାଧା’, ଏକେ-୪୭ ଚଳାଇବା ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଭଲ ଇଂରାଜୀ କହିବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏସବୁ କରି ପାରୁଛନ୍ତି,ଜାଣନ୍ତୁ ଏହି ଡନ ବିଷୟରେ

ଲେଡି ଡନ ଅନୁରାଧା ଚୌଧୁରୀଙ୍କୁ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋ-ଲି-ସ-ର ସ୍ପେଶାଲ ସେଲ ଦ୍ୱାରା ଗି-ର-ଫ କରାଯାଇଛି। ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟର କାଲା ଜାଥେଡି ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ସହ ଧରାପଡିଛନ୍ତି। ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ତାଙ୍କୁ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ସାହାରନପୁରରୁ ଗି-ର-ଫ କରାଯାଇଥିଲା। ବହୁ ବର୍ଷ ଧରି ପୋ-ଲି-ସ ଏହି ଦୁଇଜଣଙ୍କୁ ଖୋଜୁଥିଲା। ଲେଡି ଡନ୍ ଅନୁରାଧା ଚୌଧୁରୀଙ୍କୁ ଗି-ର-ଫ କରିବା ପାଇଁ ରାଜସ୍ଥାନ ପୋ-ଲି-ସ ପକ୍ଷରୁ ଏକ ପୁରସ୍କାର ମଧ୍ୟ ରଖାଯାଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଏହାକୁ ଧରାଯାଇ ପାରିଲା ନାହିଁ। ଏଥିସହିତ, ବର୍ତ୍ତମାନ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ ସଫଳତା ହାସଲ କରିଛି ଏବଂ ବହୁ ବଡ ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟରଙ୍କ ଗର୍ଲଫ୍ରେଣ୍ଡ ଥିବା ଅନୁରାଧାଙ୍କୁ ଗି-ର-ଫ କରାଯାଇଛି।

ଭଲ ଇଂରାଜୀ କୁହନ୍ତି:-

ଲେଡି ଡନ ଭାବରେ ଜଣାଶୁଣା ଅନୁରାଧା ଚୌଧରୀ ରାଜସ୍ଥାନ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରୁ ତାଙ୍କର ବି.ଟେକ ଏବଂ ଏମବିଏ କରିଛନ୍ତି। ସେ ଭଲ ଇଂରାଜୀ କୁହନ୍ତି। ପ୍ରାୟ ୧୦ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ତାଙ୍କର ଅଧ୍ୟୟନ ସମାପ୍ତ କରିବା ପରେ, ସେ ଷ୍ଟକ ବ୍ୟବସାୟ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ତେବେ, ତାଙ୍କୁ ଏହି ବ୍ୟବସାୟରେ କ୍ଷତି ହୋଇଥିଲା। ଏହାପରେ ସେ ରାଜସ୍ଥାନର କୁଖ୍ୟାତ ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟର ଆନନ୍ଦ ପାଲଙ୍କ ସହ ଯୋଗାଯୋଗ କରି ତାଙ୍କ ଗ୍ୟାଙ୍ଗରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ।

ଜଣେ ପୋ-ଲି-ସ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତିଯେ, ସିକର ଫତେହପୁରର ଅଲଫସର ଗାଁର ବାସିନ୍ଦା ଅନୁରାଧାଙ୍କ ମାଙ୍କର ପିଲାଦିନେ ମୃ-ତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଅନୁରାଧା ଷ୍ଟକ ବ୍ୟବସାୟ ଦୀପକ ମିନଜଙ୍କ ସହ ପ୍ରେମ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ଉଭୟ ବାଣିଜ୍ୟରେ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲଗାଇଥିଲେ। କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା ବୁଡ଼ିଗଲା। ଏହାପରେ ସେ ରାଜସ୍ଥାନର ଜଣେ ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟର ଆନନ୍ଦପାଲଙ୍କୁ ଭେଟିଥିଲେ। ଆନନ୍ଦଙ୍କୁ ଭେଟିବା ପରେ ଅନୁରାଧା ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ଛାଡିଥିଲେ। ଏହା ଆନନ୍ଦ ପାଲଙ୍କ ଅତି ନିକଟତର ହୋଇଥିଲେ।

ଆନନ୍ଦପାଲଙ୍କ ସହ ରହୁଥିବା ବେଳେ ଅନୁରାଧା ଏକେ-୪୭ ଚଳାଇବା ଶିଖିଲେ। ବ୍ୟବସାୟୀମାନଙ୍କୁ ଧମକ ଦେବା ପାଇଁ ସେ ପ୍ରାୟତଃ ଏକେ-୪୭ ବ୍ୟବହାର କରୁଥିଲେ। ୨୦୧୭ ମସିହାରେ ରାଜସ୍ଥାନ ପୋ-ଲି-ସ ଏକ ଏନକାଉଣ୍ଟରରେ ଆନନ୍ଦ ପାଲଙ୍କୁ ହ-ତ୍ୟା କରିଥିଲା। ଯାହାପରେ ଲେଡି ଡନ ଆନନ୍ଦ ପାଲଙ୍କ ଗ୍ୟାଙ୍ଗର କମାଣ୍ଡର ଦାୟିତ୍ୱ ଗ୍ରହଣ କଲେ। ଏଥିସହିତ, ଏକ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ସେ ଭାରତର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟର କାଲା ଜାଥେଡିଙ୍କ ସହ ଜଡିତ ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ଦୁହେଁ ଏକାଠି ରହିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ପୋ-ଲି-ସ-ରୁ ଖସିଯିବା ପାଇଁ ଦୁହେଁ ନିଜ ସ୍ଥାନ ବଦଳାଉଥିଲେ।

ପୋ-ଲି-ସ-ର ସୂଚନାନୁସାରେ, ରାଜସ୍ଥାନର ଅନୁରାଧାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏକ ଡଜନରୁ ଅଧିକ ଅପରାଧିକ ମାମଲା ପଞ୍ଜିକୃତ ହୋଇଛି। ତାଙ୍କ ଗି-ର-ଫରେ ପୋଲିସ ୫୦୦୦ ଟଙ୍କା ପୁରସ୍କାର ଘୋଷଣା କରିଥିଲା ​​ଯାହାପରେ ୧୦୦୦୦ ଟଙ୍କାକୁ ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଥିଲା।

ଏହିପରି ଧରାପଡ଼ିଲେ:-

କାଲା ଜାଥେଡିରେ ପହଞ୍ଚିବା ପାଇଁ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଯୋଜନା କରିଥିଲା। ଯେଉଁଥିରେ ସେ ଫାଶରେ ପଡ଼ିଥିଲେ। ପୋ-ଲି-ସ ଏମାନଙ୍କୁ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ସହାରନପୁର ସରସ୍ୱା ନିକଟରେ ଏକ ଢାବାରୁ ଗି-ର-ଫ କରିଛି। ତେବେ ପୋ-ଲି-ସ ପ୍ରଥମ ଦେଖାରେ ଏହାକୁ ଚିହ୍ନି ପାରି ନଥିଲା। ପୋ-ଲି-ସ ସୂତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, କାଲାରେ ପହଞ୍ଚିବା ପାଇଁ ଦଳ ଜେଲରେ ଥିବା ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟର ଲରେନ୍ସ ବିଶ୍ନୋଇଙ୍କୁ ଜାଲ ଭାବେ ପରିଣତ କରିଥିଲା। ଏହି ଅପରେସନ ଅଧୀନରେ ମୋବାଇଲକୁ ଜେଲରେ ଥିବା ଲରେନ୍ସଙ୍କୁ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା। ଏହାପରେ, ଏକ ମାସ ପାଇଁ ସିଡିଆର ଉପରେ ନଜର ରଖିବା ପରେ ପୋ-ଲି-ସ ଟିମ କାଲା ପାଖରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା।

ଦିଲ୍ଲୀ ପୋ-ଲି-ସ-ର ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତିଯେ, କାଲା ଜାଥେଡି ପାଖକୁ ପହଞ୍ଚିବା ପାଇଁ ଗୋଟିଏ ଏସିପି ଏବଂ ଦୁଇ ଇନ୍ସପେକ୍ଟରଙ୍କ ସମେତ ପ୍ରାୟ ୩୦ଟି ଟିମ ଗଠନ କରାଯାଇଛି। ସମଗ୍ର ଅପରେସନର କୋଡୱର୍ଡ% ଅପରେସନ-ଡି-୨୪% ଦିଆଯାଇଛି। ଏହି ଟିମ ପ୍ରାୟ ୧୦ଟି ରାଜ୍ୟରେ ୨୦ ହଜାର କିଲୋମିଟରରୁ ଅଧିକ ଯାତ୍ରା କରିଛି। ଫୋନ ପାଇବା ମାତ୍ରେ ଲରେନ୍ସ ତାଙ୍କ ହେଚମେନଙ୍କ ସହ ଯୋଗାଯୋଗ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ଫୋନଟି ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ପୋ-ଲି-ସ ତତ୍ତ୍ୱାବଧାନରେ ଥିଲା। ସେ ତାଙ୍କ ହେଚମେନଙ୍କ ମାଧ୍ୟମରେ କାଲାଙ୍କ ସହ ଯୋଗାଯୋଗ କରିଥିଲେ। ଏହାପରେ ପୋ-ଲି-ସ ତାଙ୍କ ସ୍ଥାନ ପାଇଥିଲା। ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ସାହାରନପୁରକୁ ଏକ ଦଳ ପଠାଯାଇଛି। ସେଠାରୁ କାଲାଙ୍କୁ ଗି-ର-ଫ କରାଯାଇଥିଲା।

ପୋ-ଲି-ସ-ର ପଚରାଉଚରା ବେଳେ କାଲା କହିଥିଲେଯେ, ସେ କେବଳ ପୋ-ଲି-ସ-କୁ ଏଡାଇବା ପାଇଁ ଇଣ୍ଟରନେଟ କଲିଂ ଏବଂ ଫେସବୁକ କଲ କରୁଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ବିଶ୍ନୋଇଙ୍କ ଯୋଗୁଁ ସେ ପୋ-ଲି-ସ ଦ୍ୱାରା ଧରାପଡିଥିଲେ। ଏଥିସହିତ କାଲାଙ୍କ ସହ ଲେଡି ଡନ ଅନୁରାଧା ଚୌଧରୀ ମଧ୍ୟ ଧରାପଡିଥିଲେ।

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *