ମହିଳା IAS ଙ୍କ ଗାଡି ରୋକିବା ହୋମଗାର୍ଡଙ୍କୁ ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, ଚାପରେ ପଡି ଖାଇବାକୁ ପଡିଲା ବିଷ, ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡିଓ

ପ୍ରଶାସନର ଉଚ୍ଚ ପଦବୀରେ ଥିବା ଲୋକମାନେ କିପରି ନିଜର ନିମ୍ନ ପଦବୀରେ ଥିବା ଲୋକଙ୍କ ସହ ଅ-ଭା-ଦ୍ରା-ମୀ କରିଥାନ୍ତି, ଏହାର ଏକ ପ୍ରମାଣ ହୟାଣାର ପଞ୍ଚକୁଲାରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଲା ​​| ଆଜ୍ଞା ହଁ, ହରିୟାଣାର ପଞ୍ଚକୁଲା ଜିଲ୍ଲାରେ ହୋମଗାର୍ଡ ଯବାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଆ-ତ୍ମ-ହ-ତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମର ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି |

ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ଯେ ହୋମଗାର୍ଡଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଆ-ତ୍ମ-ହ-ତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ ପଛରେ କେଉଁଠି ନା କେଉଁଠି ‘ସିଷ୍ଟମ’ ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଛି | ପୀ-ଡି-ତା ହୋମଗାର୍ଡ ବର୍ତ୍ତମାନ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଛନ୍ତି ଏବଂ ସେ ପୋଲିସକୁ ବୟାନରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କୁ ନିୟମିତ ଡ୍ୟୁଟି କରିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ମାନସିକ ଭାବରେ ନି-ର୍ଯା-ତ-ନା ଦିଆଗଲା | ସେହିପରି ଏହି ମାମଲାରେ ରାଜ୍ୟ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅନିଲ ବିଜ କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ଡିଜିପି ମୋ. ଅକିଲଙ୍କୁ କଠୋର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ କରିବାପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି |

ଜୁଲାଇ ୧୭ ତାରିଖରେ ମାଜରୀ ଛକରେ ଗୋଟିଏ ଗାଡି ଲାଲ ବତୀ ଭାଙ୍ଗିଦେଲା | ଏହା ଦେଖି ସେଠାରେ ନିୟୋଜିତ ହୋଇଥିବା ହୋମଗାର୍ଡ ପୀୟୂଷ କୁମାର ଗାଡିକୁ ଅଟକାଇ ଦେଲା | ଗାଡ଼ିରୁ କ୍ରୋଧିତ ହୋଇ ଓହ୍ଲାଇଥିବା ମହିଳା ଆସି ନିଜକୁ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡର ଆଇଏଏସ ବୋଲି ଧ-ମ-କ ଦେଇ ହୋମ ଗାର୍ଡଙ୍କଠାରୁ ମୋବାଇଲ ଛଡ଼ାଇ ନେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ | ଏହାସହିତ ତାଙ୍କୁ ଚାକିରିରୁ ବାହାର କରିଦେବେ ବୋଲି ମଧ୍ୟ ଧ-ମ-କ ଦେଇଥିଲେ | କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ସେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରୁ ଉଚ୍ଚ ପଦାଧିକାରୀମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଫୋନ କଲେ | ଏହାର ଅଧଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ହିଁ ହୋମ ଗାର୍ଡ ପୀୟୁଶ କୁମାରଙ୍କୁ ଲାଇନ ହାଜିର କରିଦିଆଗଲା | ବିନା ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଇଥିବା କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଦ୍ୱାରା ଆହତ ହୋଇ ହୋମଗାର୍ଡ ଗୁରୁବାର ଦିନ ୧୨ ଟା ସମୟରେ ଏହି ଆ-ତ୍ମ-ହ-ତ୍ୟା ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଥିଲେ |

ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ ଯେ ପୀୟୁଷ ଏକ ଭିଡିଓ ମଧ୍ୟ କରିଥିଲେ, ଯେଉଁଥିରେ ସେ ଡିସିପି ମୋହିତ ହାଣ୍ଡାଙ୍କ ଉପରେ ଭୁଲ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ | ଏହାସହିତ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ସେ କୌଣସି ପ୍ରକାରର କ୍ଷତି ଭୋଗୁଛନ୍ତି, ତେବେ ମହିଳା ଅଧିକାରୀ ଏଥିପାଇଁ ଦାୟୀ ରହିବେ | ଯେତେବେଳେ ପୀୟୁଷଙ୍କ ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହୋଇଥିଲା, ସେତେବେଳେ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଉତ୍ତେଜନା ଦେଖାଦେଇଥିଲା | ପୋଲିସ କମିଶନର ସୌରଭ ସିଂ ଏସିପି ବିଜୟ ନେହେରାଙ୍କୁ ଏହି ଘଟଣାର ଯାଞ୍ଚ ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି | ସେହିପରି ମିଡ଼ିଆ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଉକ୍ତ ମାମଲାରେ ଡିସିପି ମୋହିତ ହାଣ୍ଡାଙ୍କ ପକ୍ଷ ଜାଣିବା ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଫୋନ ଏବଂ ହ୍ଵାଟ୍ସଆପରେ ବାର୍ତ୍ତା ମାଧ୍ୟମରେ ଯୋଗାଯୋଗ କରାଯାଇଥିଲା, କିନ୍ତୁ ସେ କୌଣସି ଉତ୍ତର ଦେଲେନାହିଁ |

କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ପୀୟୁଷ ଅ-ଭି-ଯୋ-ଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କୁ ବିଭାଗ ତରଫରୁ ମାନସିକ ନି-ର୍ଯ୍ୟା-ତ-ନା ଦିଆଯାଉଛି, ଯାହାକୁ ସେ ସହି ପାରୁନାହାଁନ୍ତି | ତେଣୁ ଏତେସବୁ ଘଟଣା ପାଇଁ ସେ ମୂଷାମରା ଔଷଧ ଖାଇଦେଲେ | ଔଷଧ ଖାଇବା ପରେ ତାଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ବିଗିଡି ଯାଇଥିଲା | ଏହା ପରେ ସେକ୍ଟର- 6 ସିଭିଲ ହସ୍ପିଟାଲରେ ତାଙ୍କୁ ଚିକିତ୍ସା କରାଯାଉଛି | ସେହିପରି ସେକ୍ଟର- 6 ସିଭିଲ ହସ୍ପିଟାଲରେ ହୋମ ଗାର୍ଡ ପୀୟୁଶ କୁମାରଙ୍କ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହୋଇଗଲା | ଯେତେବେଳେ ଏହା ଗ୍ରୁପକୁ ଗଲା, ସେତେବେଳେ ପୋଲିସ କମିଶନର ଶୀଘ୍ର ଏହି ମାମଲାର ଯାଞ୍ଚ କରିବାପାଇଁ ଏସିପିଙ୍କୁ କହିଥିଲେ |

Leave a Reply

Your email address will not be published.