ସଞ୍ଜୁ ସାମସନଙ୍କ ପାଇଁ ବନ୍ଦ ହେଲା ଟି-୨୦ ବିଶ୍ଵକପର ରାସ୍ତା ? ନିଜେ କଲେ ନିଜର କ୍ଷ-ତି

ଭାରତକୁ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ପାଖରୁ ତିନି ମ୍ୟାଚ ବିଶିଷ୍ଟ ଟି-୨୦ ସିରିଜରେ ୧-୨ ପରାଜୟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡ଼ିଥିଲା। ଭାରତ ପ୍ରଥମ ଟି-୨୦ ମ୍ୟାଚ ଜିତିଥିଲା, ଏହାପରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଦ୍ୱିତୀୟ ଟି-୨୦ ମ୍ୟାଚ ଜିତି ଟି-୨୦ ସିରିଜକୁ ୧-୧ରେ ସମାନ କରିଥିଲା। ସିରିଜ ଜିତିବା ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଦଳକୁ ଗୁରୁବାର ଦିନ ଶେଷ ଟି-୨୦ ମ୍ୟାଚ ଜିତିବାକୁ ଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଭାରତର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କର ୱିକେଟ ଶୀଘ୍ର ପଡିଯାଇଥିଲା।

ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପରେ ସୁଯୋଗ ପାଇବାକୁ କହୁଥିବା ଯୁବ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନମାନେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସେମାନଙ୍କ ରାସ୍ତା ବନ୍ଦ ହେଉଥିବା ଜଣାପଡୁଛି। ଏହି ତାଲିକାର ପ୍ରଥମ ନାମ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନଙ୍କ ନାମ ଆସିଛି ଏବଂ ସେ ନିଜେ ପାଦରେ କୁରାଢି ମାରିଛନ୍ତି ବୋଲି କହିବା ଭୁଲ ହେବ ନାହିଁ।

ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପରେ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନଙ୍କ ପାଇଁ ସ୍ଥାନ ଖୋଜିବା କଷ୍ଟ:-

ଭାରତ ଏବଂ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ସିରିଜ ଉପରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ନଜର ଥିଲା। ଟି-୨୦ ଦୁନିଆ ବର୍ତ୍ତମାନ ବେଶୀ ଦୂରରେ ନୁହେଁ, ତେଣୁ ଯୁବ ଖେଳାଳିମାନେ ନିଜକୁ ପ୍ରମାଣ କରିବାର ଏକ ସୁବର୍ଣ୍ଣ ସୁଯୋଗ ପାଇଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଏହା ଘଟିଲା ନାହିଁ, ଏହି ଭ୍ରମଣରେ ଅଧିକାଂଶ ଖେଳାଳି ନିରାଶ ହୋଇଥିଲେ। ଆଇପିଏଲରେ ଧମାକାଦାରା ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥିବା ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ ଦଳର ସ୍ଥାନ ପାଇଁ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀ ଭାବରେ ବିବେଚିତ ହୋଇଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଏହି ଖେଳାଳି ନିଜେ ନିଜର କ୍ଷତି କରିଥିଲେ।

ଏହି ସମଗ୍ର ଟୁରରେ ସଞ୍ଜୁଙ୍କୁ ସମସ୍ତ ମ୍ୟାଚ ଖେଳାଯାଇଥିଲା କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ବ୍ୟାଟରୁ ଗୋଟିଏ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ମଧ୍ୟ ବାହାରି ନଥିଲା। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ସଞ୍ଜୁ ଗତ ଟି-୨୦ରେ ଖାତା ନଖୋଲି ପ୍ୟାଭିଲିୟନକୁ ଫେରିଥିଲେ। ଏହି ଖେଳାଳିଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନରେ କ୍ରମାଗତ ହ୍ରାସ ଘଟିଛି ଏବଂ ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସେ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପରେ ନିଜର ଦାବିକୁ ପାଖାପାଖି ଶେଷ କରିସାରିଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *