ବିବାହ ପାଇଁ ଯେଉଁ ଝିଅକୁ ଦେଖିବାକୁ ଯାଇଥିଲା, ତାଙ୍କ ଘରୁ ହିଁ ଚୋ-ରି କଲା ମୋବାଇଲ,ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଘଟଣା

ଆଗ୍ରା ଜିଲ୍ଲାରେ ପୋ-ଲିସ ଦୁଇଜଣ ଚୋରକୁ ଗି-ରଫ କରି ସେମାନଙ୍କ କବଳରୁ ୧୧ ଟି ମୋବାଇଲ ଏବଂ ଗୋଟିଏ ଲାପଟପ ଜ-ବତ କରିଛନ୍ତି | ପୋ-ଲିସ ଅନୁଯାୟୀ ଧ-ରାପ-ଡିଥିବା ଅଭି-ଯୁକ୍ତମାନେ ବହୁତ ଚାଲାକ ଅଟନ୍ତି | ଏମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟିଏ ଚୋର ଏତେ ଚାଲାକ ଯେ ଯେଉଁଠାରେ ତାର ବିବାହ ସ୍ଥିର କରାଯାଇଥିଲା, ସେହି ଘରୁ ମଧ୍ୟ ମୋବାଇଲ ଚୋ-ରି କରି ନେଇଗଲା | ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଝିଅ ଘରଲୋକେ ବିବାହ ଭା-ଙ୍ଗି ଦେଇଥିଲେ | ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଏହି ଅଭି-ଯୁକ୍ତ ଚୋ-ରି କରିବା ସମୟରେ ପୋ-ଲି-ସକୁ ଚକମା ଦେଇ ଫେ-ରାର ହୋଇଗଲା | ତାର ସାଙ୍ଗକୁ ପୋ-ଲିସ ଜେ-ଲ ପଠାଇ ଦେଇଛି |

ଥା-ନାଧ୍ୟକ୍ଷ ବରହନ ବାହାଦୂର ସିଂ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଗୁରୁବାର ଦିନ ରାତି ଆଠଟା ବେଳେ ସୂଚନାଦାତାଙ୍କଠାରୁ ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଉପରେ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ନିକଟରୁ ମୋବାଇଲ ଲୁ-ଟିବାକୁ ଯୋଜନା କରୁଥିବା ଦୁଇଜଣ ଚୋ-ରଙ୍କୁ ଗାଁର ନିକଟରେ ଗି-ରଫ କରାଯାଇଥିଲା | ଅଭି-ଯୁକ୍ତମାନେ ସେମାନଙ୍କ ନାମ ଅଜୟ ଓ-ରଫ ନହନା ଓରଫ ଅଜଗର ବାସିନ୍ଦା କୁରଗନବା ଏବଂ ଶିଳେନ୍ଦ୍ର ବାସିନ୍ଦା ନାଗଲା ସିରଜୀ ଥା-ନା ବରହନର ବୋଲି କହିଥିଲେ | ସ-ନ୍ଧା-ନରେ ଉଭୟଙ୍କ ପାଖରୁ ୧୧ ଟି ମୋବାଇଲ ଏବଂ ଗୋଟିଏ ଲାପଟପ ମିଳିଛି | ଅଜୟ ଓ-ରଫ ଅଜଗର ଚାଲାକ ଚୋର ଅଟନ୍ତି | ତାଙ୍କ ବି-ରୋଧରେ ଅନେକ ମା-ମ-ଲା ପଞ୍ଜିକରଣ ହୋଇଛି |

ଅଜୟ ଓ-ରଫ ଅଜଗରଙ୍କୁ ପଚରାଉଚରା ବେଳେ ପୋ-ଲିସ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଛି ଯେ ସେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବିବାହିତ ନୁହଁନ୍ତି | ଯେଉଁଠାରେ ତାଙ୍କ ବିବାହ ସ୍ଥିର ହେବାକୁ ଯାଉଥିଲା, ସେହି ଝିଅକୁ ଦେଖିବାପାଇଁ ଯାଇ ସେହି ଘରୁ ମୋବାଇଲ ଚୋ-ରି କରିଥିଲେ | ଏ ବିଷୟରେ ଜାଣିବା ପରେ ଝିଅର ପରିବାର ଲୋକ ବିବାହ ଭା-ଙ୍ଗି ଦେଇଥିଲେ | ଏହି ଦୁଇଜଣ ଚୋ-ର କେତେ ଯେ ଚୋ-ରି କରିଛନ୍ତି, ସେମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଜଣା ନାହିଁ | କେତେ ମୋବାଇଲ ଏବଂ ଲାପଟପ ଚୋ-ରି କରି ବିକ୍ରି କରିଛନ୍ତି, ତାହା ମଧ୍ୟ ମନେ ନାହିଁ |

ପୋ-ଲି-ସକୁ ଚ-କମା ଦେଇ ହେଲା ଫେ-ରାର :-

ସିଭିଲ ପରିସରରୁ କୋ-ର୍ଟରେ ହାଜର କରିବାପାଇଁ ନିଆଯାଉଥିବା ସମୟରେ ଚୋ-ରି ଅଭି-ଯୁକ୍ତ ଅଜୟ ଏବଂ ନହନା ଓ-ରଫ ଅଜଗର ପୋ-ଲି-ସକୁ ଚ-କମା ଦେଇ ପଳାଇଲା | ଯେତେବେଳେ ପୋ-ଲିସ ଏ ବିଷୟରେ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲା, ସେତେବେଳେ ବହୁତ ଖୋ-ଜାଖୋ-ଜି କରାଯାଇଥିଲା | କିନ୍ତୁ, ପୋ-ଲିସ ତାଙ୍କୁ ଧରିପାରି ନଥିଲା | ପରେ ଥା-ନା ନ୍ୟୁ ଆଗ୍ରାରେ ଅଭି-ଯୋଗ ଦିଆଗଲା | କୁହାଯାଇଛି ଯେ ପୋ-ଲିସ ଷ୍ଟେ-ସନ ବରହନ ପୋ-ଲିସ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଦୁଇ ଅଭି-ଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗି-ରଫ କରିଥିଲା | ସେମାନଙ୍କଠାରୁ ଚୋ-ରି ହୋଇଥିବା ମୋବାଇଲ ଜ-ବତ କରାଯାଇଥିଲା |

ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ପୋ-ଲିସ ଲାଇନରେ ଅଧିକାରୀମାନେ ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀ ମଧ୍ୟ କରିଥିଲେ | କୋ-ର୍ଟରେ ହଜାର କରାଯିବା ପରେ ଅଭି-ଯୁକ୍ତ ଅଜୟ ପୋ-ଲିସକୁ ଚକମା ଦେଇ ପଳାଇଲା | ତାଙ୍କ ସହ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଅଭି-ଯୁକ୍ତ ମଧ୍ୟ ଥିଲା, ଯାହାକୁ ପୋ-ଲିସ ଧରିଥିଲେ | ଜଣେ ଅଭି-ଯୁକ୍ତ ପ-ଳାଇ ଯାଇଛି ବୋଲି ଜାଣିବା ପରେ ବହୁତ ଖୋ-ଜାଖୋ-ଜି କରାଯାଇଥିଲା, କିନ୍ତୁ ସେହି ଅଭି-ଯୁକ୍ତକୁ ଧ-ରିପାରିଲେ ନାହିଁ |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *