ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡ଼ିଓ : ଜୁସ ବିକ୍ରି କରୁଥିବା ଦାଦିଙ୍କ ଭିଡିଓ ଦେଖି ଭାବୁକ ହେଲ ଲୋକ, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ସାହାଯ୍ୟ ପାଇଁ ଆଗକୁ ବଢାଇଲେ ସାହାଯ୍ୟ

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ଯେଉଁଠାରେ କିଛି ଭିଡିଓ ଏତେ ମଜାଳିଆ ହୋଇଥାଏଯେ, ସେମାନଙ୍କୁ ଦେଖି ହସ ବନ୍ଦ ହୁଏ ନାହିଁ। ତେବେ ଅନେକ ଭିଡିଓ ଏତେ ଭାବପ୍ରବଣ ହୋଇଥାଏଯେ, ଆପଣଙ୍କ ଆଖିରେ ଲୁହ ଆସିଯାଏ। ସେହିଭଳି, ଆଜିକାଲି ଭାଇରାଲ ହେଉଥିବା ଏହି ଭିଡିଓକୁ ଦେଖି ଆପଣଙ୍କ ଆଖି ମଧ୍ୟ ଭରିଆସିବ। ଭିଡିଓରେ ଆପଣ ଦେଖି ପାରିବେଯେ, ଜଣେ ବୃଦ୍ଧ ମହିଳା ଜୁସ ବିକ୍ରି କରୁଛନ୍ତି।

ଭାଇରାଲ ଭିଡିଓରେ ଏହା ଦେଖିବାକୁ ମିଳେଯେ, ଜଣେ ବୃଦ୍ଧ ଜେଜେମା ତାଙ୍କ ଜୀବିକା ପାଇଁ ଜୁସ ବିକ୍ରି କରିବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହେଉଛନ୍ତି। ଏତେ ବୃଦ୍ଧାବସ୍ଥାରେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କୁ ୨ ସମୟର ରୁଟି ପାଇଁ ଏତେ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ପଡୁଛି। କିନ୍ତୁ ତଥାପି ତାଙ୍କ ମୁହଁରେ ସାମାନ୍ୟ କ୍ଲାନ୍ତ ଏବଂ ଦୁଃଖ ନାହିଁ। ଏହି ବୃଦ୍ଧ ମହିଳା ହସଖୁସିରେ ନିଜ କାମ କରୁଛନ୍ତି। ଜୁସ ବିକ୍ରି କରୁଥିବା ଏହି ବୃଦ୍ଧ ଜେଜେମା’ଙ୍କ ଭିଡିଓ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ lifeofpunjabiofficial ନାମକ ଏକାଉଣ୍ଟରେ ସେୟାର କରାଯାଇଛି। ଭିଡିଓର କ୍ୟାପସନରେ ଲେଖା ଅଛିଯେ, ‘ବୃଦ୍ଧ ଜେଜେମା ଏହି ବୟସରେ କାମ କରିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ, ତଥାପି ସେ ଜୁସ ବିକ୍ରି କରିବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହେଉଛନ୍ତି। ଏହି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ କାମ କରିବା ପରିବର୍ତ୍ତେ, ସେମାନେ ନିଜ ଜୀବନକୁ ମୁକ୍ତ ଭାବରେ ଉପଭୋଗ କରିବା ଉଚିତ। ତଥାପି, ସେ ହସଖୁସିରେ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରୁଛନ୍ତି। ଭଗବାନ ସେମାନଙ୍କୁ ଖୁସିରେ ରଖନ୍ତୁ।’

ଭିଡ଼ିଓ ଦେଖନ୍ତୁ:-

ଭିଡିଓରେ କୁହାଯାଇଛିଯେ, ଜଣେ ବୃଦ୍ଧ ମହିଳା ଅମୃତସରର ରାଣି ଦା ବାଗରେ, ଏସବିଆଇ ବ୍ୟାଙ୍କ ସମ୍ମୁଖରେ, ଉପ୍ପଲ ନ୍ୟୁରୋ ହସ୍ପିଟାଲ ନିକଟରେ ଜୁସ ବିକ୍ରି କରୁଛନ୍ତି। ପ୍ରସିଦ୍ଧ ପଞ୍ଜାବୀ ଗାୟକ ଏମି ଭିର୍କ(Ammy Virk) ମଧ୍ୟ ଏହି ଭିଡିଓ ଉପରେ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି। ଯାହାପରେ ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କୁ ବୃଦ୍ଧ ମହିଳାଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରିଥିଲେ। ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଲୋକମାନେ ଏହି ଭିଡିଓକୁ ବହୁତ ପସନ୍ଦ କରୁଛନ୍ତି। ଲୋକମାନେ ଏହାକୁ କେବଳ ପରସ୍ପର ସହ ସେୟାର କରୁନାହାଁନ୍ତି ବରଂ ଏହା ଉପରେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର କମେଣ୍ଟ ଏବଂ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ମଧ୍ୟ ଦେଉଛନ୍ତି। ବୃଦ୍ଧ ମହିଳା ଏହି ବୟସରେ କାମ କରୁଥିବା ଦେଖି ଲୋକଙ୍କ ଆଖିରେ ପାଣି ଆସିଯାଇଛି। ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିବାକୁ ଆଗକୁ ଆସୁଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *