ଟ୍ରେନିଂ ପାଇଁ ଆସିଥିଲେ ୧୫ ବର୍ଷର ଝିଅ, ତାଙ୍କ ସହିତ ୨ ପୋ-ଲି-ସକର୍ମୀ ରଖିଲେ ସ-ମ୍ବନ୍ଧ,ତଥାପି ଏହି କାରଣରୁ ବ-ଳତ୍କା-ର ଆ-ରୋ-ପରୁ ବଞ୍ଚିଯିବେ

ପୋ-ଲି-ସ ବିଭାଗ ଚାକିରିରୁ ବାହାର କରିଦିଆଗଲା:-

ଡେଲିମେଲି ଏକ ରି-ପୋ-ର୍ଟ ଅନୁସାରେ, ନ୍ୟୁୟର୍କ ନଗର ପୋ-ଲି-ସ ବିଭାଗ ଦୁଇଜଣ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ୧୫ ବର୍ଷର ଝିଅ ସହିତ ଯୌ-ନ ସମ୍ପର୍କ ରଖିଥିବା କାରଣରୁ ତାଙ୍କୁ ଚାକିରିରୁ ବାହାର କରିଦିଆଯାଇଛି।

ବ-ଳାତ୍କା-ର ଅଭି-ଯୋଗରୁ ପୋ-ଲି-ସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଉ-ଦ୍ଧାର କରାଯିବ:-

ରି-ପୋ-ର୍ଟ ଅନୁସାରେ, ପୋ-ଲି-ସ ଚାକିରିରୁ ନିଲ-ମ୍ବିତ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଦୁଇ ଜଣ ଅଧିକାରୀ ବ-ଳାତ୍କା-ର ଅଭି-ଯୋଗରେ ବଞ୍ଚିପାରିବେ, କାରଣ ପୀ-ଡ଼ିତା ଝିଅ ଓ-କି-ଲଙ୍କୁ ସହଯୋଗ କରିବା ପାଇଁ ମନା କରିଦେଇଛନ୍ତି।

କାର ଏବଂ ଫ୍ଲାଟରେ ରଖିଥିଲେ ଯୌ-ନ ସମ୍ପର୍କ:-

କୋ-ର୍ଟରେ ଦାଖଲ ହୋଇଥିବା ଦଲିଲ ଅନୁଯାୟୀ, ନାବାଳିକା ଜଣକ କାରରେ ପୋ-ଲି-ସ ଅଧିକାରୀ ସନଦ ମୁସଲମଙ୍କ ସହ ଶା-ରୀରି-କ ସମ୍ପର୍କ ରଖିଥିଲେ। ସେ ମଧ୍ୟ ପୋ-ଲି-ସ ଅଧିକାରୀ ୟାସର ଶୋହତିଙ୍କ ସହ ୨୦୧୫-୨୦୧୬ ସେମାନଙ୍କ ଆପାର୍ଟମେଣ୍ଟରେ ଚାରି କିମ୍ବା ପାଞ୍ଚ ଥର ଶା-ରୀରି-କ ସମ୍ପର୍କ ରଖିଥିଲେ।

ଝିଅଟି ତା-ଲିମ ପାଇଁ ଏହି ବିଭାଗରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲା:-

ରି-ପୋ-ର୍ଟ ଅନୁସାରେ, ନାବାଳିକା ଜଣକ ନ୍ୟୁୟର୍କ ପୋ-ଲି-ସ ବିଭାଗର ପ୍ରିସିଙ୍ଗ ଏକ୍ସପ୍ଲୋରର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ଏକ ଅଂଶ ଥିଲା, ଯେଉଁଥିରେ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ସମ୍ପର୍କକୁ ମଜବୁତ କରିବା ଏବଂ ଆଇନ ପ୍ରଣୟନର କ୍ୟାରିୟରକୁ ପ୍ରବର୍ତ୍ତନ ପାଇଁ ୧୪ ରୁ ୨୦ ବର୍ଷ ବୟସର ଯୁବକଙ୍କ ସହିତ ଜ-ଡିତ ଥିଲେ। ଝିଅଟି ୨୦୧୫ ରୁ ୨୦୧୬ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରାୟ ଏକ ବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ଯନ୍ତ ବିଭାଗ ସହିତ ଜ-ଡିତ ଥିଲା।

ଉଭୟ ଅଧିକାରୀ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଆସୁଛନ୍ତି:-

ରେ-କ-ର୍ଡ ଅନୁସରେ, ୟାସିର ଶୋହତି ଜାନୁଆରୀ ୨୦୦୫ରେ ନ୍ୟୁୟର୍କ ସିଟି ପୋ-ଲି-ସ ବିଭାଗରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ ଓ ସନଦ ମୁସଲମ ଜୁଲାଇ ୨୦୦୮ ମସିହାରେ ଏହି ବିଭାଗରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *