ସରକାର ଆଣିଲେ ଆଉ ଏକ ଯୋଜନା, ଘରେ ବସି ରୋଜଗାର କରନ୍ତୁ ୧୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା, ଶୀଘ୍ର କରାନ୍ତୁ ରେଜିଷ୍ଟ୍ରେସନ

କରୋନା ଭାଇରସ ସଂକ୍ରମଣ କାଳରେ ଜୀବନ ସହିତ ଅର୍ଥବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ମଧ୍ୟ ବହୁତ କ୍ଷତି ହୋଇଛି | ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସମସ୍ତେ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିବାକୁ ସୁଯୋଗ ଖୋଜୁଛନ୍ତି | ଯାହାଦ୍ୱାରା ଘରଖର୍ଚ୍ଚ ସହଜରେ ହୋଇପାରିବ |

ପିଏମ ମୋଦି ସରକାର ଆଜିକାଲି ଲୋକମାନଙ୍କ ଉପରେ ଦୟା ଦେଖାଇଛନ୍ତି | ସରକାର ବର୍ତ୍ତମାନ ଏପରି ଏକ ସ୍କିମ ଆରମ୍ଭ କରି ଦେଇଛନ୍ତି, ଯାହାଦ୍ୱାରା ଆପଣ ଘରେ ବସି ୧୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ସହଜରେ ଜିତିପାରିବେ |

୧୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଜିତିବା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ କେବଳ ଗୋଟିଏ ନାମ ଦେବାକୁ ପଡିବ କିମ୍ବା ଆପଣ ଲୋଗୋ କିମ୍ବା ଟ୍ୟାଗଲାଇନ ତିଆରି କରି ମଧ୍ୟ ପୁରସ୍କାର ଜିତିପାରିବେ | My Gov India ଟ୍ୱିଟ କରି ଏହି ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି | କୁହାଯାଉଛି ଯେ ଆପଣ ଏହି ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଅଗଷ୍ଟ ୧୫ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆବେଦନ କରିପାରିବେ |

ଜାଣନ୍ତୁ କିପରି ଜିତିପାରିବେ ପୁରସ୍କାର :-

My Gov India ର ଅଫିସିଆଲ ଟ୍ୱିଟର ଏହି ବିଷୟରେ ସୂଚନା ସେୟାର କରିଛି | ଏଥିରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ କ୍ରିଏଟିଭ ନାମ, ଟ୍ୟାଗ ଲାଇନ ଏବଂ ଲୋଗୋ ତିଆରି କରିବାକୁ ପଡିବ | ଏହି ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଡେଭଲପମେଣ୍ଟ ଫାଇନାନସିଆଲ ଇନ୍ଷ୍ଟିଚ୍ୟୁସନ ପାଇଁ ଅଟେ | ଏଥିରେ ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନ ଜିତିଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର କ୍ୟାଶ ପ୍ରାଇଜ ଦିଆଯିବ |

ସେହିପରି ଡିପାର୍ଟମେଣ୍ଟ ଅଫ ଫାଇନାନସିଆଲ ସର୍ଭିସ, ଅର୍ଥ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଲୋକମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଡେଭଲପମେଣ୍ଟ ଫାଇନାନସିଆଲ ଇନ୍ଷ୍ଟିଚ୍ୟୁସନ ସଂସ୍ଥାନର ନାମ, ଏକ ଟ୍ୟାଗଲାଇନର ପରାମର୍ଶ ଦେବା ଏବଂ ଏହାର ଲୋକମାନଙ୍କ ଡିଜାଇନ ମଗାଇଛି | ଅନୁଷ୍ଠାନର ନାମ, ଲୋଗୋ ଏବଂ ଟ୍ୟାଗଲାଇନ, ତାର କାମ ଅନୁଯାୟୀ ହେବା ଦରକାର |

ଆପଣଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଦିଆଯାଇଥିବା ନାମ, ଟ୍ୟାଗଲାଇନ ଏବଂ ଲୋଗୋକୁ DFI କୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖି କରାଯିବା ଉଚିତ | ଏହା ବାସ୍ତବରେ ଏକ ଭରଚୁଆଲ ସିଗନେଚର ପରି ହେବା ଉଚିତ, ଯାହାକୁ ମନେ ପକାଇବା ଏବଂ ଉଚ୍ଚାରଣ କରିବାକୁ ସହଜ ହେବ |

ରେଜିଷ୍ଟ୍ରେସନ କରିବାର ପଦ୍ଧତି :-

– ଏହି ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଭାଗ ନେବାପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ସର୍ବପ୍ରଥମେ Mygov.In ପୋର୍ଟାଲକୁ ଯିବାକୁ ପଡିବ |

– ଏଠାରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଲଗ ଇନ ଟୁ ପାର୍ଟୀସିପେଟ ଟ୍ୟାବ ଉପରେ କ୍ଲିକ କରିବାକୁ ପଡିବ |

– ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣଙ୍କୁ ରେଜିଷ୍ଟ୍ରେସନ ଡିଟେଲସ ପୂରଣ କରିବାକୁ ପଡିବ |

– ରେଜିଷ୍ଟ୍ରେସନ ହେବାପରେ ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜର ଏଣ୍ଟ୍ରି କରାଇବାକୁ ପଡିବ |

ଡିଟେଲ :-

ଏହି ପ୍ରତିଯୋଗିତା ବିଷୟରେ ଅଧିକ ସୂଚନା ପାଇଁ ଆପଣ ଏହି ଅଫିସିଆଲ ଲିଙ୍କ Https://Www.Mygov.In/Task/Name-Tagline-And-Logo-Contest-Development-Financial-Institution/ କୁ ଯାଇ ଦେଖିପାରିବେ |

ଏହି ପ୍ରାଇଜ ଟପ ଥ୍ରୀଙ୍କୁ ମିଳିବ :-

ନାମ – Rs. 5,00,000/-, Rs. 3,00,000/- , Rs. 2,00,000/-

ଟ୍ୟାଗଲାଇନ – Rs. 5,00,000/-, Rs. 3,00,000/- , Rs. 2,00,000/-

ଲୋଗୋ – Rs. 5,00,000/-, Rs. 3,00,000/- , Rs. 2,00,000/-

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *