ଭାରତ ବନାମ ଇଂଲଣ୍ଡ: ଇଂଲଣ୍ଡ ଗସ୍ତରେ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ସହିତ ଓପନିଂ କରିବେ କେଏଲ ରାହୁଲ। ଏହି ଖେଳାଳି ହୋଇଯିବେ ନିରାଶ

ଭାରତୀୟ ଦଳକୁ ଅଗଷ୍ଟ 4 ତାରିଖରୁ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ପାଞ୍ଚ ମ୍ୟାଚ ବିଶିଷ୍ଟ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ ଖେଳାଯିବାକୁ ରହିଛି। ଶୁଭମାନ ଗିଲ ଆହତ ହେବାପରେ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ସହିତ ଓପନିଂ ଭାଗିଦାରୀକୁ ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଥିଲା। କେଏଲ ରାହୁଲ ଓ ମୟଙ୍କ ଅଗ୍ରୱାଲ ଉଭୟ ଭାରତୀୟ ଟିମ ସହିତ ଇଂଲଣ୍ଡରେ ରହିଛନ୍ତି। ଏମିତିରେ ଏହି ଦୁଇଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣଙ୍କୁ ଓପନିଂ କରିବାର ମୌକା ମିଳିବ।

କେଏଲ ରାହୁଲଙ୍କୁ ମୌକା ମିଳିବା ତୟ ଅଟେ:-

କେଏଲ ରାହୁଲ ନିଜର ଶେଷ ଟେଷ୍ଟ 2019 ମସିହାରେ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳିଥିଲେ ଓ ସେ ଶାନଦାର ଫର୍ମରେ ମଧ୍ୟ ଥିଲେ। ସେ ଭାରତ ପାଇଁ ଅଭ୍ୟାସ ମ୍ୟାଚରେ ମଧ୍ୟ ଶତକ ହାସଲ କରିଥିଲେ।

ରାହୁଲ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ ଆରମ୍ଭ ହେବାପୂର୍ବରୁ ବଡ଼ ବୟାନ ଦେଇଛନ୍ତି। ସେ କହିଥିଲେ, ଯେତେବେଳେ ସେ କୋଚ୍ ପାଖକୁ ଯାଇଥିଲେ ସେତେବେଳେ ସେ ଚର୍ଚ୍ଚା କରି ବହୁତ ଭିଡ଼ିଓ ଦେଖିଲେ। ମୋ ପ୍ରଦର୍ଶନରେ ଯେଉଁଠାରେ ଅଭାବ ଥିଲା, ମୁଁ ତାକୁ ଠିକ କରିବାକୁ ପ୍ରୟାସ କରିଥିଲି।

Google

ଏହାପରେ ସେ କୁହନ୍ତି, ଯେମିତି ମୁଁ ଆପଣଙ୍କୁ କହିଥିଲି ଅସଫଳତା ଆପଣଙ୍କୁ ମଜବୁତ ବନାଇଥାଏ ଓ ଆପଣଙ୍କୁ ଧ୍ୟାନ ଲଗାଇବାରେ ସାହାର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଥାଏ। ମୁଁ ବର୍ତ୍ତମାନ ବାସ୍ତବରେ ଶାନ୍ତ ଓ ଅନୁଶାସିତ ରହିବାକୁ ଚାହୁଁଛି। ମୁଁ ଭୁଲ କରିଛି ଓ ସେଥିରୁ ଶିଖିଛି ମଧ୍ୟ। ଆଶା କରିଛି ମୈଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇ ଦଳପାଇଁ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବି।

ପ୍ରତ୍ୟେକ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ରହିଛନ୍ତି ରାହୁଲ:-

ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ପାଞ୍ଚ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚର ଶୃଙ୍ଖଳା ପାଇଁ ରାହୁଲ ଇଂଲଣ୍ଡରେ କାଉଣ୍ଟି ଏକାଦଶ ବିପକ୍ଷରେ ଅଭ୍ୟାସ ମ୍ୟାଚରେ ଶତକ ବନାଇବା ସହିତ ଉଇକେଟ କିପିଂ ଭୂମିକା ମଧ୍ୟ ନିଭାଇଥିଲେ।

ସେ କହିଥିଲେ, ଧଳା ଜର୍ସିରେ ରନ କରିବା ବହୁତ ଭଲ ରହିଥାଏ। ମୁଁ ବହୁତ ସମୟ ହେବ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ ଖେଳିନଥିଲି। ଏଠାରେ କିଛି ରନ ବନାଇବା ମଧ୍ୟ ଭଲ ରହିଲା। ମୋ ପାଇଁ ଧୈର୍ଯ୍ୟ ରଖିବା ଓ ନିଜ ସମୟର ଅପେକ୍ଷା କରିବା ବହୁତ ବଡ଼ କଥା ଅଟେ। ମୁଁ ମୋ ଖେଳ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେଉଛି ଓ ଏଥିପାଇଁ ମୈଦାନରେ ସମୟ ବିତାଇବା ଓ କିଛି ରନ ବନାଇବା ବହୁତ ଭଲ ରହିବ।

Google

ମୟଙ୍କ ଅଗ୍ରୱାଲଙ୍କ ହାତରେ ଲାଗିବ ନିରାଶା:-

କେଏଲ ରାହୁଲ ଏହିସମୟରେ ବହୁତ ଶାନଦାର ଫର୍ମରେ ରହିଛନ୍ତି ଓ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ ପାଇଁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ରହିଛନ୍ତି। ମୟଙ୍କ ଙ୍କ କଥା କହିଲେ ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ କିଛି ଖାଆସ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ପାରୁନାହାଁନ୍ତି। ଏମିତିରେ ଅନ୍ଦାଜ ଲଗାଯାଉଛି ମୟଙ୍କଙ୍କୁ ଆହୁରି ଅପେକ୍ଷା କରିବାକୁ ପଡିବ।

ଅଗଷ୍ଟ 4 ତାରିଖରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯିବ ଲଢେଇ:-

ରାହୁଲ ଓ ଅଗ୍ରୱାଲଙ୍କ ଭିତରୁ କୌଣସି ଜଣଙ୍କୁ ପାଳିର ଆରମ୍ଭ କରିବା ପାଇଁ ଆଦେଶ ଦିଆଯାଇପାରେ। ରୋହିତ ଶର୍ମା ବହୁତ ଭଲ ଖେଳାଳି ଅଛନ୍ତି ବାକି ରହିଲା ଏହି ଦୁଇଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ କିଏ ରୋହିତଙ୍କ ସାଥ ଦେବ। ଅଗଷ୍ଟ 4 ତାରିଖରେ ଭାରତ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ପାଞ୍ଚ ମ୍ୟାଚ ବିଶିଷ୍ଟ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ ଖେଳିବାକୁ ଯାଉଛି।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *