କମ ଉଚ୍ଚତା ଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁସି ଖବର, ମାତ୍ର ଏତିକି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରି ସବୁଦିନ ପାଇଁ ବଢ଼ାଇ ପାରିବେ ଉଚ୍ଚତା

ଜଣେ ଅର୍ଥୋପେଡିକ ସର୍ଜନ ଏବଂ ଏକ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ଷ୍ଟାର ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଲୋକଙ୍କ ଶରୀରକୁ ଟାଣି ଟାଣି ୫.୬ ଇଞ୍ଚ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଲମ୍ବା କରିପାରିବେ | ୪୫ ବର୍ଷିୟ ସର୍ଜନ ଶବାବ ମହବୁବିୟନ ଆଗକୁ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ୧୦ ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ସମୟ ଧରି ସର୍ଜରୀ କରୁଛନ୍ତି | ଏହି ଦାବି ପରେ ସେ ସାରା ଦୁନିଆରେ ଭାଇରଲ ହୋଇଗଲେ |

ସର୍ଜରୀ ଦ୍ୱାରା ଉଚ୍ଚତା ବଢିପାରେ :-

ଡକ୍ଟର ଶବାବ ମହବୁବିୟନ LadBible କୁ କହିଛନ୍ତି, ‘ଗତ କିଛି ବର୍ଷ ଧରି ମୁଁ କେବଳ ଲୋକଙ୍କ ଉଚ୍ଚତା ବଢାଇବା ଏବଂ ଠିକ ଭାବରେ ଚଳିବାରେ ସକ୍ଷମ କରାଉଛି, ବରଂ ମୁଁ ରୋଗୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ବଢାଇବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରୁଛି | ଅନେକ ଲୋକ ସର୍ବଦା ଲମ୍ବା ହେବାର ସ୍ୱପ୍ନ ଦେଖନ୍ତି ଏବଂ ମୁଁ ସେହି ଲୋକମାନଙ୍କ ସ୍ବପ୍ନକୁ ପୁରା କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ, ଏଥିପାଇଁ ମୁଁ ନିଜକୁ ଭାଗ୍ୟବାନ ମନେ କରେ|

ହାଇଟ ବଢାଇବା ପାଇଁ ଲାଗିଥାଏ ଏତେ ଟଙ୍କା :-

ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ସେ ରୋଗୀଙ୍କ ଶରୀରକୁ ୫.୬ ଇଞ୍ଚ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବଢ଼ାଇ ପାରିବେ ଏବଂ ଏଥିପାଇଁ ୧୫୫,୦୦୦ ଡଲାର (ପ୍ରାୟ ଏକ କୋଟି ୧୫ ଲକ୍ଷ) ଫିସ ନେଇଥାନ୍ତି | ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଡାକ୍ତର ପ୍ରାୟତଃ ନିଜର ଅନେକ ଭିଡିଓ, ଫଟୋ ଅପଲୋଡ କରି ଲମ୍ବା ଚଉଡା ପୋଷ୍ଟ ଲେଖନ୍ତି | ଦ ସନ ଅନୁଯାୟୀ, ଡାକ୍ତର ମହବୁବିୟନ ଉଚ୍ଚତା ବୃଦ୍ଧି କରିବାର ସର୍ଜରୀ କରିବାପାଇଁ ‘ମ୍ୟାଗନେଟିକ ନେଲସ’ କୁ ବ୍ୟବହାର କରିଥାନ୍ତି, ଯାହା ସେ ଗତ ୧୦ ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ସମୟ ଧରି ପ୍ରାକ୍ଟିସ କରୁଛନ୍ତି |

ସର୍ଜରୀ ପରେ ଚାଲିବାପାଇଁ ଲାଗିଥାଏ ଏତେ ସମୟ :-

ସର୍ଜରୀ ପରେ, ରୋଗୀ କାହାର ବି ସାହାଯ୍ୟ ନ ନେଇ ଚାଲିବାପାଇଁ ଅତି କମରେ ତିନି-ଚାରି ମାସ ଲାଗିଯାଏ | ଛଅରୁ ଆଠ ମାସ ପରେ ବ୍ୟକ୍ତି ଯେକୌଣସି ଗେମ ଖେଳିବାପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଯାଏ | ମହବୁବିୟନ ପ୍ରତିବର୍ଷ ୩୦ ରୁ ୪୦ ଜଣ ଲୋକଙ୍କର ଏପରି ସର୍ଜରୀ କରିଥାନ୍ତି |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *