ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡ଼ିଓ : ହାଇଟେନସନ ଲାଇନ ଯୋଡିବା ସମୟରେ କରେଣ୍ଟରେ ଜଳିଗଲେ ଲାଇନମ୍ୟାନ, ହୃଦୟ ଥରାଇଦେବା ଭଳି ଦୃଶ୍ୟ କ୍ୟାମେରାରେ ହେଲା ରେକର୍ଡ

ବିଦ୍ୟୁତ ବିଭାଗର ଅବହେଳା ହେତୁ ଲାଇନମ୍ୟାନ ବିଜୁଳୀ ଲାଗିବା କାରଣରୁ ଜଳି ଯାଇଥିଲେ। ତାଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତର ହୋଇଛି। ଏହା ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ଗୌତମବୁଦ୍ଧ ନଗର ଜିଲ୍ଲାର ନୋଏଡା ସେକ୍ଟର-୬୩ର ବି ବ୍ଲକର ଏକ ଘଟଣା। ଶନିବାର ଦିନ ଅପରାହ୍ନରେ ହାଇଟେସନ ଲାଇନକୁ ସଂଯୋଗ କରୁଥିବା ବେଳେ କରେଣ୍ଟ ଯୋଗୁଁ ଲାଇନମ୍ୟାନ ସଂପୂଣ୍ଣ ଭାବରେ ଜଳି ଯାଇଥିଲେ। ସେ ପ୍ରାୟ ଅଧ ଘଣ୍ଟା ଧରି ପୋଲ ଉପରେ ଝୁଲି ରହିଥିଲେ। ତା’ପରେ ଲାଇନମ୍ୟାନ ଏବଂ ବିଦ୍ୟୁତ ନିଗମର କର୍ମଚାରୀମାନେ ଲୋକଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟରେ ତାଙ୍କୁ ପୋଲରୁ ତଳକୁ ଆଣିଥିଲେ। ତାଙ୍କୁ ସେକ୍ଟର-୬୨ ଫୋର୍ଟିସ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା। ଆଇସିୟୁରେ ତାଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତର ରହିଛି।

ଏହି ଘଟଣାକୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକମାନେ ମୋବାଇଲରେ ରେକର୍ଡ଼ କରି ଭାଇରାଲ କରିଥିଲେ। ଅଧିକାରୀମାନେ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ କରିବାକୁ କହୁଛନ୍ତି।

ଭାଇରାଲ ହେଉଥିବା ଭିଡିଓରେ ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବରେ ଦେଖାଯାଇପାରେଯେ, ହାଇଟେସନ ଲାଇନ ତାରକୁ ସଂଯୋଗ କରୁଥିବା ବେଳେ କରେଣ୍ଟ ଯୋଗୁଁ ଲାଇନମ୍ୟାନ ରବି କୁମାର କିପରି ଭାବରେ ଜଳି ଯାଇଥିଲେ। ଲାଇନମ୍ୟାନ ରବି କୁମାରଙ୍କ ସହକର୍ମୀମାନେ କହିଛନ୍ତିଯେ, ସେକ୍ଟର-୬୩ର ବି ବ୍ଲକରେ ୧୧ କେଭି ଲାଇନ ଯାଉଛି। ଏହି ଲାଇନ ବି ବ୍ଲକର ବଡ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ସିଧାସଳଖ ଯୋଗାଇ ଦେବା ପାଇଁ ଏହାକୁ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇଛି। ଶନିବାର ଦିନ ବର୍ଷାରେ ସ୍ଥାନୀୟ ତ୍ରୁଟି ହେତୁ ପ୍ଲଟ ନମ୍ବର ବି-୧୨୨ ନିକଟରେ ୧୧ କେଭି ଲାଇନର ଏକ ତାର ଛିଣ୍ଡି ଯାଇଥିଲା। ସେହି ତାରକୁ ଠିକ କରିବା ପାଇଁ ଅପରାହ୍ନ ତିନିଟାରେ ଦଳ ସହିତ ଲାଇନମ୍ୟାନ ରବି କୁମାର ପୋଲ ଉପରକୁ ଯାଇଥିଲେ।

ଏଥିସହିତ ବିଦ୍ୟୁତ ନିଗମ କହିଛନ୍ତିଯେ, ତାରଗୁଡ଼ିକୁ ସଂଯୋଗ କରିବା ପାଇଁ ପାୱାର ସବଷ୍ଟେସନକୁ ବନ୍ଦ କରାଯାଇଥିଲା। ତାରକୁ ସଂଯୋଗ କରିବାର କାର୍ଯ୍ୟ ପାଖାପାଖି ଲାଇନମ୍ୟାନ ରବିଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ସମାପ୍ତ ହୋଇଥିଲା। ସେ ପୋଲରୁ ଓହ୍ଲାଇବାକୁ ଯାଉଥିଲେ ଯେତେବେଳେ ହଠାତ ଏଚଟି ଲାଇନରେ କରେଣ୍ଟ ଆସିଗଲା। ଏହି କାରଣରୁ, ଲାଇନମ୍ୟାନ ରବିଙ୍କୁ ଜୋରରେ କରେଣ୍ଟ ଲାଗିଥିଲା। ତାଙ୍କ ପାଦରୁ ଧୂଆଁ ବାହାରିବାକୁ ଲାଗିଲା।

ଲାଇନମ୍ୟାନଙ୍କ ସହ ଥିବା କର୍ମଚାରୀ ଏବଂ ଅଧିକାରୀମାନେ ମଧ୍ୟ କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ଘଟଣାସ୍ଥଳରୁ ପଳାଇଥିଲେ। ତା’ପରେ କିଛି ସମୟ ପରେ ଫେରି ଆସିଲେ। ଏହାପରେ ରବିଙ୍କୁ ସିଡ଼ିରୁ ଓହ୍ଲାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରାଯାଇଥିଲା। ଟ୍ରକ ଉପରେ ଏକ ସିଡ଼ି ଲଗାଇ ଲାଇନମ୍ୟାନ ରବିଙ୍କୁ ଓହ୍ଲାଇ ଦିଆଯାଇଥିଲା। ଲାଇନମ୍ୟାନଙ୍କୁ ସେକ୍ଟର-୬୨ର ଫୋର୍ଟିସ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା। ଯେଉଁଠାରେ ତାଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଗମ୍ଭୀର ରହିଛି।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋ ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *