SBI ଆପ୍ଲିକେସନର ନୂଆଁ ନିୟମ, ଯଦି ଏହି କାମ ନ କରିବେ ତେବେ ଆଉ ପଠାଇପାରିବେ ନାହିଁ ଟଙ୍କା,ଜାଣନ୍ତୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସୂଚନା

ଷ୍ଟେଟ ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଫ ଇଣ୍ଡିଆ ଗ୍ରାହକମାନଙ୍କୁ ଅଲଗା ଅଲଗା ସର୍ଭିସ ଦେବା ସହିତ ସେମାନଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ସୁରକ୍ଷିତ କରିବାକୁ ମଧ୍ୟ ଚେଷ୍ଟା କରିଥାଏ | ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ ସିକ୍ୟୁରିଟି ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ବ୍ୟାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଅନେକ ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଇଥାଏ | ବର୍ତ୍ତମାନ ବ୍ୟାଙ୍କ ନିକଟରେ ନିଜର ଆପ୍ଲିକେସନକୁ ନେଇ ବଡ଼ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିଛି, ଯାହାପରେ କୌଣସି ଅନ୍ୟ ବ୍ୟକ୍ତି ଆପଣଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ଲଗିନ କରିପାରିବ ନାହିଁ | କିନ୍ତୁ, ଏଥିପାଇଁ ଏକ ବିଶେଷ କାମ କରିବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ଯଦି ଆପଣ ସେହି କାମ କରିପାରିବେ ନାହିଁ ତେବେ ଅସୁବିଧା ହୋଇପାରେ |

ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଜାଣିଛନ୍ତି ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ କଣ କରିବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ବ୍ୟାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା କି ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଯାଇଛି | ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ମଧ୍ୟ ଏସବିଆଇରେ ଆକାଉଣ୍ଟ ରହିଛି ଏବଂ ଏସବିଆଇ ଆପ yono କୁ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହାକୁ ବିଶେଷ ଭାବରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ପଡିବ |

କଣ ରହିଛି ନୂତନ ନିୟମ :-

ଜୁଲାଇ ୨୨ ତାରିଖଠାରୁ ଏସବିଆଇ yono ଆପକୁ ନେଇ ଏକ ବଡ଼ ନିୟମ ଲାଗୁ କରିଛି, ଯାହାକୁ ଗ୍ରାହକମାନେ ଆପକୁ ବ୍ୟବହାର କରିବା ଜାରି ରଖିବାପାଇଁ ପାଳନ କରିବା ଉଚିତ | ଯଦି ସେମାନେ ଏପରି କରିବେ ନାହିଁ, ତେବେ ସେମାନେ ଆପ୍ଲିକେସନ ମାଧ୍ୟମରେ କୌଣସି ଟ୍ରାଞ୍ଜାକ୍ସନ କରିପାରିବେ ନାହିଁ | ବାସ୍ତବରେ, ବ୍ୟାଙ୍କ ସିମ ବାଇଣ୍ଡିଙ୍ଗର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିଛି, ଯାହାଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ ଅଧିକ ସୁରକ୍ଷିତ ହୋଇଯିବ | ଏହି ଟେକ୍ନୋଲୋଜିରେ ଗୋଟିଏ ଡିଭାଇସରେ ଜଣେ ୟୁଜର ହିଁ ରେଜିଷ୍ଟର ମୋବାଇଲ ନମ୍ବରରେ ବ୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ କରିପାରିବ | ଏହାଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ ଦ୍ୱାରା ଅନ୍ୟ କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତି ଅନଲାଇନ ବ୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ କରିପାରିବ ନାହିଁ |

କଣ କରିବାକୁ ପଡିବ ?

ଏଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ବ୍ୟାଙ୍କର ଆପ୍ଲିକେସନକୁ ସେହି ନମ୍ବରରେ ଲଗିନ କରିବାକୁ ପଡିବ, ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ରେଜିଷ୍ଟର ହୋଇଛି | ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣ ଆପ୍ଲିକେସନକୁ କୌଣସି ଅନ୍ୟ ନମ୍ବର ଦ୍ୱାରା ଲଗିନ କରିପାରିବେ ନାହିଁ | ପୂର୍ବରୁ କିଛି ଲୋକ ନିଜର ଅନ୍ୟ ନମ୍ବର ମାଧ୍ୟମରେ ମଧ୍ୟ ଆପ୍ଲିକେସନକୁ ଲଗିନ କରୁଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆଉ ସେପରି କରାଯାଇପାରିବ ନାହିଁ | ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜର ରେଜିଷ୍ଟର ଫୋନରୁ ଲଗିନ କରିବାକୁ ପଡିବ, ଏପରି ନ କରିବା ଦ୍ୱାରା କୌଣସି ଟ୍ରାଞ୍ଜାକ୍ସନ କରିପାରିବେ ନାହିଁ |

ବର୍ତ୍ତମାନ ଗୋଟିଏ ଖାତାକୁ କେବଳ ଗୋଟିଏ ଫୋନ ନମ୍ବର ମାଧ୍ୟମରେ ଆକ୍ସେସ କରାଯାଇପାରିବ, କୌଣସି ଅନ୍ୟ ନମ୍ବରରେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଇଚ୍ଛା ବିନା ଖାତା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପହଞ୍ଚି ପାରିବେନାହିଁ | ଏହାସହିତ ସମସ୍ତ yono ଆପ ବ୍ୟବହାରିକାରୀମାନଙ୍କୁ ଏହି ନୂତନ ସଂସ୍କରଣ(୫.୩.୪୮)ରେ ଅପଗ୍ରେଡ଼ କରିବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ କାରବାର କରିବାକୁ ପଡିବ | ନୂତନ yono ଲାଇଟ କେବଳ ସେହି ଫୋନରୁ yono ଏସବିଆଇ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପହଞ୍ଚିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେବ, ଯାହା ପାଖରେ ବ୍ୟାଙ୍କ ସହିତ ରେଜିଷ୍ଟର ମୋବାଇଲ ନମ୍ବର ରହିଥିବ | ଗ୍ରାହକମାନଙ୍କୁ କେବଳ ପ୍ଲେ ଷ୍ଟୋର କିମ୍ବା ଆପ ଷ୍ଟୋରରୁ yono ଲାଇଟ ଆପକୁ ଅପଗ୍ରେଡ଼ କରିବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ରେଜିଷ୍ଟର ଫୋନ ନମ୍ବର ସହିତ ଓଟିପି ମାଧ୍ୟମରେ ପ୍ରମାଣିତ କରିବାକୁ ପଡିବ | ତାପରେ ଆପ ସାଧାରଣ ଭାବରେ କାମ କରିବ |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋ ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *