ଭାରତ ବନାମ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା : ପ୍ରଥମ ଟି-୨୦ ଆଜି, ଏହି ପ୍ଲେଇଙ୍ଗ ଇଲେଭେନ ସହିତ ଉଲ୍ହାଇବ ଭାରତୀୟ ଦଳ !

ଭାରତ ଏବଂ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ମଧ୍ୟରେ ତିନି ମ୍ୟାଚ ବିଶିଷ୍ଟ ଟି-୨୦ ସିରିଜର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ ଆଜି କଲମ୍ବୋରେ ଆର ପ୍ରେମଦାସା ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଖେଳାଯିବ। ଏହି ମ୍ୟାଚ ଭାରତୀୟ ସମୟ ଅନୁସାରେ ରାତି ୮ ଟାରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ।

ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଠାରୁ ଦିନିକିଆ ସିରିଜକୁ ୨-୧ରେ ଜିତିଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଶେଷ ମ୍ୟାଚରେ ହୋଇଥିବା ପରିବର୍ତ୍ତନ ଦଳ ଉପରେ ଭାରି ପଡିଥିଲା ​​ଏବଂ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଏକ କ୍ଳିନ ସ୍ଵୀପରୁ ବଞ୍ଚି ଯାଇଥିଲା। ଏହି ଟି-୨୦ ସିରିଜରେ ମଧ୍ୟ ଭାରତୀୟ ଦଳ ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚରେ କୌଣସି ବିପଦ ନେବାକୁ ପସନ୍ଦ କରିବେ ନାହିଁ।

ବରୁଣ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ଡେବ୍ୟୁ କରିପାରନ୍ତି:-

କୋଚ ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ଼ ଏହି ସିରିଜରେ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କୁ ଖେଳାଇବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ଯିଏ ଡାହାଣହାତୀ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କ ପାଇଁ ବ୍ରେକ, କ୍ଯାରମ ବଲ ଏବଂ ଲେଗ ବ୍ରେକ ମଧ୍ୟ ନେଇପାରିବେ। ସେ ଆଇପିଏଲରେ ନିଜର ଦକ୍ଷତାର ଏକ ଭଲ ଉଦାହରଣ ଉପସ୍ଥାପନ କରିଛନ୍ତି। ଖରାପ ଫିଟନେସ ଏବଂ ଆଘାତ କାରଣରୁ ସେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗସ୍ତରେ ଅସମର୍ଥ ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ଘରୋଇ ସିରିଜରେ ମଧ୍ୟ ଖେଳିନଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଭାରତୀୟ ଦଳ ୟୁଏଇରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଥିବା ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ପୂର୍ବରୁ ସ୍ପିନର ଖୋଜୁଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହି ୨୯ ବର୍ଷୀୟ ଏହି ବୋଲରଙ୍କୁ ଏଠାରେ ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଇପାରେ।

ଏହି ଖେଳାଳିମାନେ ଖେଳିବା ପ୍ରାୟ ନିଶ୍ଚିତ:-

ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଦେବଦତ୍ତ ପାଡିକ୍କଲ ଏବଂ ରିତୁରାଜ ଗାଇକୱାଡଙ୍କୁ ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ସୁଯୋଗ ପାଇବା ଟିକେ କଷ୍ଟସାଧ୍ୟ ହେବ କାରଣ ଶିଖର ଧାୱନ ଟି-୨୦ ସିରିଜ ଆରମ୍ଭରେ କୌଣସି ବିପଦ ନେବାକୁ ଚାହୁଁନାହାଁନ୍ତି। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଶିଖର ଧାୱନ ଏବଂ ପୃଥ୍ବୀ ଶୋ ଭାରତୀୟ ଦଳର ଇନିଂସ ଆରମ୍ଭ କରିବେ। ଉଭୟ ଇଶାନ କିଶନ ଏବଂ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନଙ୍କୁ ଅନ୍ତିମ ଏକାଦଶରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରାଯାଇପାରେ। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ମନୀଷ ପାଣ୍ଡେଙ୍କୁ ମଧ୍ୟମ ଅର୍ଡରରୁ ଓହରିଯିବା ପ୍ରାୟ ନିଶ୍ଚିତ ହୋଇଥିବାବେଳେ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଭାଇ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ଏବଂ କୃନାଲଙ୍କ ଚୟନ କରିବା ନିଶ୍ଚିତ ଅଟେ।

ଏହି ଖେଳାଳିମାନେ ବୋଲିଂ ବିଭାଗ ପରିଚାଳନା କରିବେ:-

ଭୁବନେଶ୍ୱର କୁମାର ଏବଂ ଦୀପକ ଚହର ଏକ ମ୍ୟାଚରେ ବିଶ୍ରାମ ନେବା ପରେ ନୂଆ ବୋଲର ପରିଚାଳନା କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଥିବାବେଳେ ଯୁଜଭେନ୍ଦ୍ର ଚହଲଙ୍କୁ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ଏବଂ କୃନାଲଙ୍କ ସହ ସ୍ପିନ ବିଭାଗରେ ରଖାଯାଇପାରିବ।

ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଭାରତ ବିପକ୍ଷରେ ସେମାନଙ୍କ ମାଟିରେ ୯ ବର୍ଷ ପରେ ଦିନିକିଆରେ ଜିତିଥିଲା ​​ଏବଂ ଏହା ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ସେମାନଙ୍କ ମନୋବଳ ବଢି ଯାଇଥିବ।

ନୂତନ ଅଧିନାୟକ ଦାସୁନ ଶନାକା ତାଙ୍କ ଖେଳାଳିଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବିଜୟର ଜଜ୍ବା ​​ଜାଗ୍ରତ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି। ଦଳରେ ଭାନୁକା ରାଜପକ୍ସା, ଚାମିକା କରୁଣାତ୍ନେ ଏବଂ ଅଭିସ୍କା ଫର୍ନାଣ୍ଡୋଙ୍କ ଭଳି ଭଲ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଅଛନ୍ତି, ଯାହାଦ୍ଵାରା ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଭାରତୀୟ ଦଳକୁ କଠିନ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ଦେଇପାରେ।

ଭାରତର ସପୂର୍ଣ୍ଣ ଦଳ:-

ଶିଖର ଧାୱନ (ଅଧିନାୟକ), ପୃଥ୍ବୀ ଶୋ, ଦେବଦତ୍ତ ପାଡିକ୍କଲ, ରୁତୁରାଜ ଗାଇକୱାଡ, ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ, ଭୁବନେଶ୍ୱର କୁମାର (ଉପ-ଅଧିନାୟକ), ମନୀଷ ପାଣ୍ଡେ, ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା, ନୀତୀଶ ରାଣା, ଇଶାନ କିଶନ (ୱେକେଟ-କିପର), ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ (ୱେକେଟ-କିପର), ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ, ରାହୁଲ ଚହର, କେ ଗୌତମ, କୃନାଲ ପାଣ୍ଡ୍ୟା, କୁଲଦୀପ ଯାଦବ, ବରୁଣ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ, ଦୀପକ ଚହର, ନବଦୀପ ସୈନୀ, ଚେତନ ସକାରିଆ।

ଭାରତର ସମ୍ଭାବ୍ୟ ପ୍ଲେଇଙ୍ଗ ଇଲେଭେନ:-

ଶିଖର ଧାୱନ (ଅଧିନାୟକ), ପୃଥ୍ବୀ ଶୋ, ଇଶାନ କିଶନ (ୱେକେଟ-କିପର), ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ, ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା, କୃନାଲ ପାଣ୍ଡ୍ୟା, ଭୁବନେଶ୍ୱର କୁମାର (ଉପ-ଅଧିନାୟକ), ବରୁଣ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ, ଦୀପକ ଚହର, ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ।

ମ୍ୟାଚ ରାତି ୮ ଟାରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋ ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *