ଭାରତ – ଇଂଲଣ୍ଡ : ସୂର୍ଯ୍ୟ କୁମାର ଯାଦବ ଓ ପୃଥ୍ୱୀ ଶଙ୍କ ବଦଳିଲା ଭାଗ୍ୟ, ବିସିସିଆଇ ଇଂଲଣ୍ଡ ପଠେଇବା ପାଇଁ ନେଲା ନିଷ୍ପତ୍ତି

ଭାରତ ଓ ଇଂଲଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ୪ ଅଗଷ୍ଟରୁ ବ୍ରିଟେନ ମାଟିରେ ୫ ମ୍ୟାଚ ବିଶିଷ୍ଟ ହାଏ ପ୍ରୋଫାଇଲ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ ଖେଳାଯିବ,କିନ୍ତୁ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଶୁଭମ ଗିଲକୁ ଚୋଟ ଲାଗିବାରୁ ସିରିଜରୁ ବାହାରି ଯାଇଛନ୍ତି|ଏହାପରେ ଆବେଶ ଖାନ ଓ ୱସିଙ୍ଗଟନ ସୁନ୍ଦର ଆହତ ହୋଇ ସେହି ଦୈଡରୁ ବାହାରିଛନ୍ତି|

ଏହା ଫଳରେ ସୂର୍ଯ୍ୟ କୁମାର ଯାଦବଙ୍କୁ ପ୍ରଥମ ଥର ଟେଷ୍ଟ ଦଳରେ ସୁଯୋଗ ମିଳିଛି ଓ ପୃଥ୍ୱୀ ଶଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ସୁଯୋଗ ମିଳିଛି|

ଅଫ ସ୍ପିନର ଜୟନ୍ତ ଯାଦବଙ୍କୁ ୱସିଙ୍ଗଟନଙ୍କ ଜାଗାରେ ନେବାପାଇଁ ବ୍ରିଟେନ ଯିବାକୁ ଥିଲା କିନ୍ତୁ ଜଣା ପଡିଲା ଯେ ବିସିସିଆଇ ଏବେ ସୂର୍ଯ୍ୟ କୁମାର ଯାଦବ ଓ ପୃଥ୍ୱୀ ଶଙ୍କୁ ପଠେଉଛି|

ବିସିସିଆଇର ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପୃଥ୍ୱୀ ଓ ସୂର୍ଯ୍ୟ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାରୁ ବ୍ରିଟେନ ଯିବେ|ଜୟନ୍ତଙ୍କୁ ଯିବାର ଥିଲା କିନ୍ତୁ ପୃଥକବାସର କାରଣରୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେଲା ଏବେ ସେମାନେ ଦୁହେଁ କେବଳ ଯିବେ|ସେ କଲମ୍ବୋରୁ ଲଣ୍ଡନ ଯିବେ|ଏହି ଟି-୨୦ ଅନ୍ତଃରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ମ୍ୟାଚ ମଝିରେ ରଖିବାକୁ ହେବ ନା ପରେ ହେବ ତାହା ପରେ ସ୍ଥିର କରାଯିବ|

ସେ କହିଛନ୍ତି ଏହି ଖେଳାଳି ଇଂଲଣ୍ଡ ଟେଷ୍ଟ ଶୃଙ୍ଖଳା ପାଇଁ ସ୍ଥାନ ପାଇଛନ୍ତି|ଏହି ଟି-୨୦ ଅନ୍ତଃରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ପରେ ଖେଳାଯାଇପାରେ କେବଳ ତ ତିନି ଦିନ ଅଟେ|

କହିରଖେ ଯେ ଶ ଙ୍କ ଫର୍ମ ଦଳ ପ୍ରବନ୍ଧକଙ୍କୁ ପ୍ରଭାବିତ କଲା ଓ ମୟଙ୍କ ଅଗ୍ରୱାଲଙ୍କ ଏବେ ଫର୍ମ ଭଲ ନୁହେଁ|ଯଦିଓ ପୃଥକବାସର କଡା ନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ ଏହି ଖେଳାଳି ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇପାରିବେ ନାହିଁ ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ ନାହିଁ|

ଭାରତର ସାନ୍ଦାର ଖେଳାଳି ଶୁଭମ ଗିଲଙ୍କୁ ଆଣ୍ଠୁରେ ଗଭୀର ଚୋଟ ଲାଗିଥିଲା ସେଥିପାଇଁ ସେ ଭାରତ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିଛନ୍ତି|ଏହାପରେ ଅଭ୍ୟାସ ମ୍ୟାଚରେ ଆଙ୍ଗୁଳିରେ ଚୋଟ ଲାଗିବାରୁ ଷ୍ଟାଣ୍ଡବୟ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଆବେଶ ଖାନ ସିରିଜରୁ ବାହାରିଛନ୍ତି|ଅଲରାଉଣ୍ଡର ୱସିଙ୍ଗଟନ ସୁନ୍ଦର ଆହତ ପାଇଁ ବାହାରିଛନ୍ତି|

ପ୍ରକୃତରେ ୱସିଙ୍ଗଟନ ସୁନ୍ଦରଙ୍କୁ ପୂର୍ବରୁ କିଛି ସମୟ ଧରି ଆଙ୍ଗୁଳିରେ ସମସ୍ୟା ଥିଲା|ଯେତେବେଳେ ସମସ୍ୟା ବଢିଲା ସେ ଅଭ୍ୟାସ ମ୍ୟାଚରେ ବୋଲି କରିପାରିଲେ ନାହିଁ|ଫଳରେ ସେ ଭାରତ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କଲେ|

ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ଠାରୁ ହାରିବା ପରେ ଭାରତୀୟ ଦଳକୁ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିରୁଦ୍ଧରେ ୫ ମ୍ୟାଚ ବିଶିଷ୍ଟ ସିରିଜ ଖେଳିବାର ଅଛି|ଏହି ସିରିଜର ପ୍ରଥମ ମୁକାବିଲା ୪-୮ ଅଗଷ୍ଟ ନଟିଙ୍ଗହାମରେ ହେବ|ଦ୍ୱିତୀୟ ଟେଷ୍ଟ ୧୨ ଅଗଷ୍ଟରୁ ଲର୍ଡସରେ ଓ ତୃତୀୟ ଟେଷ୍ଟ ୨୫ ଅଗଷ୍ଟରୁ ଖେଳାଯିବ|ଚତୁର୍ଥ ଟେଷ୍ଟ କୋନିଙ୍ଗଟନ ଓଭାଲରେ ୨ ସେପ୍ଟେମ୍ବରରୁ ଓ ଶେଷ ଟେଷ୍ଟ ୧୦ ସେପ୍ଟେମ୍ବରରୁ ମଞ୍ଚେଶ୍ୱରରେ ଖେଳାଯିବ|

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋ ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *