IND vs ENG:ଭାରତକୁ ଲାଗିଲା ଶକ୍ତ ଝଟକା, ଏହି ଷ୍ଟାର ଖେଳାଳି ଆହତ, ଇଂଲଣ୍ଡ ସିରିଜରୁ ବାହାର

ଇଂଲଣ୍ଡ ଟୁରରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଆଉ ଏକ ବଡ଼ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଛି। ବାସ୍ତବରେ ଆଙ୍ଗୁଠିରେ ଆଘାତ ଲାଗିଥିବାରୁ ସ୍ପିନ ବୋଲର ୱାଶିଂଟନ ସୁନ୍ଦର ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜରୁ ବାଦ ପଡିଛନ୍ତି। ସୂଚନାନୁସାରେ, ନ୍ୟୁଜ ଏଜେନ୍ସି ଏଏନଆଇ ସହିତ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରି କହିଛନ୍ତିଯେ, ‘ସୁନ୍ଦର ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜର ଅଂଶ ହେବେ ନାହିଁ। ତାଙ୍କ ଆଙ୍ଗୁଠିରେ ଆଘାତ ଲାଗିଛି ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ୧୦୦ ପ୍ରତିଶତ ସୁସ୍ଥ ହେବାକୁ ପ୍ରାୟ ଛଅ ସପ୍ତାହ ଲାଗିବ।’ ଆପଣଙ୍କୁ ଜଣାଇଦେଉଛୁଯେ, ଇଂଲଣ୍ଡ ଗସ୍ତରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ପାଇଁ ଏହା ହେଉଛି ତୃତୀୟ ଅସୁବିଧା। ପ୍ରଥମେ ସଲାମୀ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଶୁଭମନ ଗିଲ ପୁରା ସିରିଜରୁ ବାଦ ପଡିଥିଲେ। ଏହାପରେ ରିଜର୍ଭ ଫାଷ୍ଟ ବୋଲର ଆବେଶ ଖାନ ମଧ୍ୟ ଡୁରୁମରେ ଚାଲିଥିବା ଅଭ୍ୟାସ ମ୍ୟାଚରେ ଆଘାତ କାରଣରୁ ମ୍ୟାଚରୁ ବାଦ ପଡିଥିଲେ। ଅଭ୍ୟାସ ମ୍ୟାଚ ସମୟରେ ତାଙ୍କ ବାମ ଆଙ୍ଗୁଠିରେ ଫାଟି ଯାଇଥିବାରୁ ସେ ଇଂଲଣ୍ଡ ଗସ୍ତରୁ ବାଦ ପଡିବେ ବୋଲି ନିଶ୍ଚିତ ଅଟେ।

ଡାକ୍ତରୀ ଦଳର ତତ୍ଵାବଧାନରେ ଆବେଶ ଖାନ:-

ବିସିସିଆଇ ବୁଧବାର ଦିନ ଟ୍ୱିଟ କରି ସୂଚନା ଦେଇଛିଯେ, ମେଡିକାଲ ଦଳର ତୱାବଧାନରେ ଆବେଶଙ୍କୁ ରଖାଯାଇଛି। ସେ ଅଭ୍ୟାସ ମ୍ୟାଚର ଦ୍ୱିତୀୟ ଏବଂ ତୃତୀୟ ଦିନରେ ସେ ଖେଳିବେ ନାହିଁ। ଡରହମରେ କାଉଣ୍ଟି ସିଲେକ୍ଟ ଏକାଦଶ ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳାଯାଉଥିବା ଅଭ୍ୟାସ ମ୍ୟାଚର ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ସେ ଆହତ ହୋଇଥିଲେ। ମଙ୍ଗଳବାର ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ ପରବର୍ତ୍ତୀ ଅଧିବେଶନରେ ଆବେଶ ତାଙ୍କର ଦଶମ ଓଭରର ପଞ୍ଚମ ବଲରେ ଆହତ ହୋଇଥିଲେ। ସେ ହନୁମା ବିହାରୀଙ୍କ ସଟକୁ ରୋକିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିଲେ। ବଲରେ ଆଘାତ ପାଇବା ପରେ ସେ ବହୁତ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଅନୁଭବ କରୁଥିବା ଜଣାପଡିଥିଲା ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ଚିକିତ୍ସା ସହାୟତା ଦିଆଯାଇଥିଲା। ଏଥିସହିତ, ବୋର୍ଡ ଅଫ କ୍ରିକେଟ ଅଫ ଇଣ୍ଡିଆ (ବିସିସିଆଇ)ର ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତିଯେ, ଷ୍ଟାଣ୍ଡବାଇ ଖେଳାଳି ଭାବରେ ଯାତ୍ରା କରିଥିବା ଏହି ଖେଳାଳି ଦୀର୍ଘ ସମୟ ବାହାରେ ରହିପାରନ୍ତି। ଅଗଷ୍ଟ ୪ରୁ ନଟିଂହାମର ଟ୍ରେଣ୍ଟବ୍ରିଜରେ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ ଆରମ୍ଭ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ଭାରତୀୟ ଦଳ ପରିଚାଳନାରେ ଅତି କମରେ ଜଣେ ନେଟ ବୋଲର କମରହିବେ। ବିସିସିଆଇର ଏକ ସୂତ୍ର କହିଛିଯେ, ‘ଏହି ମ୍ୟାଚକୁ ଛାଡିଦିଅ, ଆବେଶଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଏହି ସିରିଜରେ ଭାଗ ନେବାର ସମ୍ଭାବନା ନାହିଁ। ତାଙ୍କ ଆଙ୍ଗୁଠିରେ ଭାଙ୍ଗିଯାଇଛି। ସେ ଅତି କମରେ ଏକ ମାସ ବୋଲିଂ କରିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ ନାହିଁ ଏବଂ ଏହାପରେ ତାଙ୍କର ପୁନର୍ବାସ ଆରମ୍ଭ ହେବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି। ଆସନ୍ତା ତିନି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ପରିସ୍ଥିତି ସ୍ପଷ୍ଟ ହେବ।’

ଶୁଭମନ ଗିଲ ଫେରିଲେ ସ୍ଵଦେଶ:-

ଆହତ କାରଣରୁ ଇଂଲଣ୍ଡ ଗସ୍ତରୁ ବାଦ ପଡିଥିବା ଯୁବ ଓପନର ଶୁଭମନ ଗିଲ ଘରକୁ ଫେରିଛନ୍ତି। ଗତ ମାସରେ ନ୍ୟୁଜଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ବିଶ୍ୱ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିଅନସିପ ପରେ ସେ ଦଳର ବାୟୋ-ସୁରକ୍ଷିତ ପରିବେଶରୁ ଦୂରେଇ ଯାଇଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଏହାପରେ ସେ ବ୍ରିଟେନରେ ଛୁଟି କଟାଉଥିଲେ। ମୋହଲିରେ ତାଙ୍କ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହ କିଛି ସମୟ ବିତାଇବା ପରେ ଶୁଭମାନ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁର ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଏକାଡେମୀରେ ଯୋଗଦେବେ। ସେ ହୁଏତ ଇଣ୍ଡିଆନ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗର ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିପାରନ୍ତି।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋ ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *