କଣ ଆପଣ ନିଜ ଜିଭକୁ ନାକରେ ଛୁଇଁ ପାରିବେ ? ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ ଓ ଦେଖନ୍ତୁ ଏହି ଭିଡିଓ

ସାଧାରଣତଃ ଭାବରେ ଦେଖାଯାଏକି, ଜିଭର ଲମ୍ବା ପୁରୁଷମାନଙ୍କ ପାଇଁ ୮.୫ ସେଣ୍ଟିମିଟର ଏବଂ ମହିଳାମାନଙ୍କ ପାଇଁ ୭.୯ ସେଣ୍ଟିମିଟର, କିନ୍ତୁ କେତେକଙ୍କ ଜିଭ ସାଧାରଣ ଅପେକ୍ଷା ଅଧିକ ଲମ୍ବା ଥାଏ। ମାତ୍ର ୨୦ ବର୍ଷ ବୟସରେ ତାମିଲନାଡୁର ବିରୁଧୁନଗରର ଥିରୁଥାନଗାଲର ମୂଳ ବାସିନ୍ଦା କେ ପ୍ରବୀଣଙ୍କୁ ଭାରତୀୟ ବୁକ ଅଫ ରେକର୍ଡରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରାଯାଇଛି। ଅଧିକାରୀମାନେ ନିଶ୍ଚିତ କରିଛନ୍ତିଯେ, ତାଙ୍କ ଜିଭ ୧୦.୮ ସେମି ମପା ଯାଇଛି।

ଆପଣ ଏତେ ଲମ୍ବା ଜିଭ ଦେଖିନଥିବେ:-

ପ୍ରବୀଣଙ୍କର ଜିଭ ଲମ୍ବ ୧୦.୮ ସେମି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ, ଯାହା ତାଙ୍କୁ ଦୀର୍ଘତମ ଜିଭ ପାଇଁ ବିଶ୍ୱ ରେକର୍ଡ ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟତା ଅର୍ଜନ କରିଥାଏ। ୨୬ଫେବୃଆରୀ ୨୦୨୧ରେ, ତାଙ୍କ ଜିଭ ଅଗରୁ ପଛକୁ ମାପ କରାଯାଇଥିଲା। ବିଶ୍ଵର ଦୀର୍ଘତମ ଜିଭର ଆଖ୍ୟା, ଆମେରିକାର ସେଲିନାସ କାଲିଫର୍ନିଆର ନିକ ଷ୍ଟୋବର୍ଲଙ୍କ ପାଖରେ ରହିଛି। ଗିନିଜ ବୁକ ଅଫ ୱାର୍ଲ୍ଡ ରେକର୍ଡ ଅନୁସାରେ, ୨୦୧୨ରେ ନିକଙ୍କ ଜିଭ ୧୦.୧ ସେମି ମାପ କରାଯାଇଥିଲା।

ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି ଏକ ବିଶ୍ୱ ରେକର୍ଡ ସୃଷ୍ଟି କରିପାରନ୍ତି:-

ବିଏ ରୋବୋଟିକ୍ସ ଛାତ୍ର ପ୍ରବୀଣ ଗତ ବର୍ଷ ଏକ ମିନିଟରେ ୨୧୯ଥର ଜିଭରେ ନାକ ଛୁଇଁବା ପାଇଁ ଏସିଆ ବୁକ ଅଫ ରେକର୍ଡରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲେ। ସେ କେବଳ ଜିଭରେ ନାକକୁ ଛୁଇଁ ପାରିବେ ନାହିଁ ବରଂ ଏହା ସହିତ ତାଙ୍କ ଆଖିକୁ ମଧ୍ୟ ଛୁଇଁ ପାରିବେ। ଜିଭ ଦ୍ଵାରା ଆଖିପତାକୁ ଛୁଇଁବାକୁ ସେ ବହୁତ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି।

ଭିଡ଼ିଓ ଦେଖନ୍ତୁ:-

ଜିଭରେ ପେଟିଂ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି:-

ବର୍ତ୍ତମାନ, ପ୍ରବୀଣ ତାଙ୍କ ଲମ୍ବା ଏବଂ ବଡ ଜିଭ ସହଜରେ ନାକ ଏବଂ କାନ୍ଧର ଧାରକୁ ସ୍ପର୍ଶ କରିପାରିବେ। ସେ ଲେଖିବା ଏବଂ ଚିତ୍ର କରିବା ପାଇଁ ଜିଭକୁ ପେଣ୍ଟ ବ୍ରଶ ଭାବରେ ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ। ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ଅଭାବରୁ ପ୍ରବୀଣ ଗିନିଜ ୱାର୍ଲ୍ଡ ରେକର୍ଡରେ ପହଞ୍ଚି ପାରି ନାହାଁନ୍ତି। ସର୍ବଭାରତୀୟ ସ୍ତରରେ ଏହି ଅନନ୍ୟ ସଫଳତା ପାଇଁ ସେ ଟଙ୍କା ସଂଗ୍ରହ କରୁଛନ୍ତି।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋ ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *