ଘରେ ପଶି ଦୁଇଜଣ ଲୋକଙ୍କୁ ଚିତାବାଘ କଲା ଆହତ, ଧରିବାପାଇଁ ଆସିଥିବା ଟିମ ପହଞ୍ଚିବାରୁ ହେଲା ଗାଏବ

ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ହରଦାଇ ଜିଲ୍ଲାରେ ରବିବାର ଦିନ ସାରା ଦିନ ଚିତାବାଘକୁ ନେଇ ଆତଙ୍କ ଖେଳିଯାଇଥିଲା | ଏଠାରେ ଗୋଟିଏ ଘରେ ପଶି ଯାଇଥିବା ଗୋଟିଏ ଚିତାବାଘ ଦୁଇ ଜଣ ଲୋକଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରି ଆହତ କରିଦେଲା | ଘରେ ଅନେକ ଲୋକ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ | ଚିତାବାଘର ଆତଙ୍କ ଯୋଗୁଁ ଏହି ଲୋକମାନେ ଘରେ ଫସିଗଲେ | ସୂଚନା ପାଇବା ପରେ ବନବିଭାଗର ଟିମ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିଗଲେ | ଲୋକଙ୍କୁ ନିରାପଦରେ ବାହାରକୁ ବାହାର କରିବା ପରେ ଚିତାବାଘକୁ ଖୋଜାଗଲା, କିନ୍ତୁ ଜଣାନାହିଁ ଚିତାବାଘଟି ଚକମା ଦେଇ କୁଆଡେ ଚାଲିଗଲା |

ହରଡାଇ ଜିଲ୍ଲାର ସାଣ୍ଡି ସହରରେ ଚିତାବାଘ ଆତଙ୍କ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲା | ଲୋକମାନେ ଦିନସାରା ନିଜ ଘରେ ଭିତରେ ରହିଲେ | ଏଠାରେ ରହୁଥିବା ସୁନୀଲ କୁମାରଙ୍କ ଘରେ ଚିତାବାଘ ସଂଲଗ୍ନ ଘର ଦେଇ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲା | ଚିତାବାଘ ଆସିବାର ଶବ୍ଦ ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କୁ ଶୁଣାଯାଇ ନଥିଲା | ଚିତାବାଘ ଘରେ ଉପସ୍ଥିତ ଦୁଇ ଜଣ ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ଆ-କ୍ର-ମ-ଣ କରି ଆହତ କରିଦେଲା |

ଚିତାବାଘ ଆ-କ୍ର-ମ-ଣ କାରଣରୁ ଘରେ ଥିବା ଲୋକମାନେ ଚିତ୍କାର କରିବାକୁ ଲାଗିଲେ | ଘରର ସଦସ୍ୟମାନେ ନିଜ ଜୀବନ ବଞ୍ଚାଇବାପାଇଁ ଦୌଡ଼ି ପଳାଇବାକୁ ଲାଗିଲେ | ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଚିତାବାଘଟି ଜଣାନାହିଁ କୁଆଡେ ଗାଏବ ହୋଇଗଲା | ତେବେ ଘରେ ତାର ଉପସ୍ଥିତି ହେତୁ ପୁରା ପରିବାର ଭୟଭୀତ ହୋଇ ଥରି ଉଠୁଥିଲେ | ଏହି ସମୟରେ ଆଖପାଖରେ ରହୁଥିବା ଲୋକମାନେ ନିଜ ଘରର କବାଟ ବନ୍ଦ କରିଦେଇଥିଲେ |

ଘରର ଝରକା ଦେଇ ଦେଖୁଥିବା ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଚିତାବାଘ ବୁଲୁଥିବାର ଦେଖାଗଲା | ଯେଉଁ ଘରେ ଚିତାବାଘ ଘୁରି ବୁଲୁଥିଲା, ସେହି ଘରର ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଲୋକମାନେ ପାଟି କରି ଚେତାବନୀ ମଧ୍ୟ ଦେଉଥିଲେ | ଅନେକ ସମୟ ଧରି ଚିତାବାଘ ଏହି ଘରେ ଡିଆଁ କୁଦା କରୁଥିବାର ଦେଖାଗଲା | ଏହା ପରେ ଲୋକମାନେ ତୁରନ୍ତ ଏହି ସୂଚନା ପୋଲିସକୁ ଦେଇଦେଲେ |

ସୂଚନା ମିଳିବାପରେ ପୋ-ଲି-ସ ଏବଂ ବନବିଭାଗର ଟିମ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିଗଲେ | ଚିତାବାଘର ସୂଚନା ମିଳିବାପରେ ଲଖନଉର ବାଇଲଡ ଲାଇଫ ଟିମ ମଧ୍ୟ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିଗଲେ | ଚିତାବାଘକୁ ଧରିବାପାଇଁ ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେସନ ଆରମ୍ଭ କରି ଦିଆଗଲା | ତେବେ ଘରର ନିର୍ମାଣ ଏପରି ଥିଲା ଯେ ଚିତାବାଘକୁ ଘର ଭିତରୁ ଧରିବା ବହୁତ କଷ୍ଟକର ଥିଲା |

ପାଖ ଘରୁ ଟିମର କିଛି ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ସୁନୀଲ କୁମାରଙ୍କ ଘରର ଉପର ଭାଗକୁ ପଠାଗଲା | ଘରର ଉପର ଭାଗକୁ ଖୋଜିବାପରେ ଜଣ ଜଣ କରି ବନବିଭାଗ ଏବଂ ବାଇଲଡ ଲାଇଫର ଟିମ ସଦସ୍ୟ ଘରର ତଳ ଭାଗକୁ ଆସିଲେ ଏବଂ ଘର ଭିତରେ ଖୋଜିବାକୁ ଲାଗିଲେ |

ଟିମ ଘରକୁ ଭଲଭାବେ ଖୋଜିଲେ, କିନ୍ତୁ ଚିତାବାଘ ମିଳିଲାନାହିଁ | ଏହାପରେ ମଧ୍ୟରାତ୍ରି ପରେ ଦୁଇଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚିତାବାଘକୁ ଧରିବାପାଇଁ ଅପରେସନ ଜାରି ରହିଲା, କିନ୍ତୁ ଚିତାବାଘ ମିଳିଲାନାହିଁ | ଯାହାପରେ ସବୁ ଟିମ ଖାଲି ହାତରେ ଫେରିଗଲେ | ସେହିପରି ବନବିଭାଗ ଟିମ ଅଂଚଳରେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଚିତାବାଘକୁ ନେଇ ସତର୍କ କରାଇଛନ୍ତି |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋ ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *