ଭାରତ ବନାମ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା : ପ୍ରଥମ ଦିନକିଆରେ ପୃଥ୍ବୀ ଶୋଙ୍କର ତାଣ୍ଡବ,ଦେଖନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ଇନିଂସର ପୁରା ଭିଡ଼ିଓ

ଭାରତ-ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆରେ ଭାରତୀୟ ଓପନର ପୃଥ୍ବୀ ଶୋ ତୋଫାନ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲେ। ଅଧିନାୟକ ଶିଖର ଧାୱନଙ୍କ ସହ ୨୬୩ ରନର ଟାର୍ଗେଟର ପିଛା କରିବାକୁ ଆସିଥିବା ଶୋ ’ପଡ଼ିଆରେ ଏକ ରକୁସ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲେ। ପ୍ରଥମ ଓଭରରେ ଦୁଇଟି ଚୌକା ମାରି ନିଜର ଇଚ୍ଛା ପ୍ରକାଶ କରିସାରିଥିବା ପୃଥ୍ବୀ ଶୋ ପରବର୍ତ୍ତୀ ଓଭରରେ ପୁଣି ଦୁଇଟି ଚୌକା ମାରିଥିଲେ।

ଜଣାଇଦେଉଛୁଯେ, ଶ୍ରୀଲଙ୍କାର ବୋଲରମାନଙ୍କ ଝାଳ ବାହାରି ଯାଇଥିଲା। ୧୭୯ରୁ ଅଧିକ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ ହାରରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ପୃଥ୍ବୀ ଶୋ ୯ଟି ଚୌକା ମାରି ମାତ୍ର ୨୪ ବଲରେ ୪୩ ରନ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ। ୫ମ ଓଭର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜୋରଦାର ବ୍ୟାଟିଂ ପୃଥ୍ବୀ ଶୋ ୫ ଓଭରରେ ଦଳର ସ୍କୋରକୁ ୫୭ରନରେ ପହଞ୍ଚାଇ ଦେଇଥିଲେ।

ତେବେ ଷଷ୍ଠ ଓଭରରେ ସେ ଧନଞ୍ଜୟ ଦେ ସିଲଭାଙ୍କ ବଲରେ ଅଭିଷ୍କା ଫର୍ନାଣ୍ଡୋଙ୍କୁ କ୍ଯାଚ ଦେଇଥିଲେ। ଅଫର ବାହାରେ ଏକ ଲମ୍ବା ବଲ, ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଏହାକୁ ପବନରେ ମାରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ସଟ ଶୀଘ୍ର ହୋଇଯାଇଥିଲା ଏବଂ ଅଭିଷ୍କା ଫର୍ଣ୍ଣାଣ୍ଡୋ ହାତକୁ ଏହି କ୍ୟାଚ ଯାଇଥିଲା। ଆରମ୍ଭରୁ ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଶୋ’ଙ୍କର ଆକ୍ରମଣାତ୍ମକ ଥିଲେ। ଯେପରି ଅଧିନାୟକଙ୍କ ଠାରୁ ତୋଫାନ ସୃଷ୍ଟି କରିବାକୁ ଅନୁମତି ନେଇ ଆସିଛନ୍ତି।

ବୋଲରଙ୍କ ଯାଦୁ:-

ପ୍ରଥମେ ଫିଲ୍ଡକୁ ଆସିଥିବା ଭାରତୀୟ ଦଳର ବୋଲରମାନେ ଭଲ ବୋଲିଂ କରିଥିଲେ। ୟୁଜଭେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ ୧୦ ଓଭରରେ ୫୨ ରନ ଦେଇ ୨, କୁଲଦୀପ ଯାଦବ ୨ ଓଭରରେ ୪୮ ଦେଇ ୨ ଓ ଦୀପକ ଚହର ୭ ଓଭରରେ ୩୭ରନ ୨ଟି ୱିକେଟ ନେଇଥିଲେ। ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଏବଂ କୃଣାଲ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଗୋଟିଏ ଲେଖାଏଁ ୱିକେଟ ନେଇଥିଲେ। ଉପ-ଅଧିନାୟକ ଭୂବନେଶ୍ୱର କୁମାର ବହୁତ ମହଙ୍ଗା ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଥିଲେ। ସେ ୨ ଓଭରରେ ୬୩ ରନ ଦେଇଥିଲେ। ସେମାନେ ମଧ୍ୟ କୌଣସି ସଫଳତା ପାଇଲେ ନାହିଁ।

ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ୫୦ ଓଭରରେ ୨୬୨ ରନ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ। ଭାରତ ଭଲ ବୋଲିଂ ସାମ୍ନାରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାର କୌଣସି ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଘରେ ପଚାଶ ରନ କରିପାରିବେ ନାହିଁ। ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ପାଇଁ ଚମିକା କରୁଣାତ୍ନେ ସର୍ବାଧିକ ରନ ଦେଇଥିଲେ। ସେ ୩୫ ବଲରେ ୪୩ ରନ କରିଥିଲେ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋ ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *