ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡ଼ିଓ : ନିଃଶ୍ଵାସ ନେଇ ଦେଖନ୍ତୁ ଏହି ୨ ମିନିଟର ଭିଡିଓ, ଆସିପାରେ ହାର୍ଟ ଆଟାକ

ପ୍ରାୟତଃ ଆପଣ ନିଶ୍ଚୟ ଦେଖିଥିବେ ମାଙ୍କଡମାନେ ଗୋଟିଏ ଗଛରୁ ଅନ୍ୟ ଗଛକୁ ଡେଇଁପଡନ୍ତି, କିମ୍ବା ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ, ସୁପରହିଟ କିମ୍ବା ନିଞ୍ଜା ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଗୋଟିଏ ବିଲଡିଂରୁ ଅନ୍ୟ କୋଠାକୁ ଯାଉଥିବା ସମୟରେ ପବନରେ ଆକାଶରେ ଉଡ଼ିଥିବାର ଦେଖିଥିବେ। କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଭିଡ଼ିଓ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଦାବି କରାଯାଉଛିଯେ, ସେ ବାସ୍ତବ ଜୀବନରେ ମଧ୍ୟ ଗୋଟିଏ ବିଲଡିଂରୁ ଅନ୍ୟ ଏକ ବିଲଡିଙ୍ଗକୁ ସହଜରେ ଡେଇଁପଡନ୍ତି ବୋଲି।

ବାସ୍ତବରେ, ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କର ଏକ ଭିଡିଓ Psycho vibes Facebook pageରେ ଅପଲୋଡ ହୋଇଛି, ଯେଉଁଥିରେ ଦେଖାଯାଏଯେ, ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ ଗୋଟିଏ ଉଚ୍ଚ କୋଠରୀରୁ ଅନ୍ୟ ଏକ କୋଠରୀକୁ ଡେଇଁପଡ଼ନ୍ତି। ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବୁଯେ, ଯେଉଁମାନେ ଏହି ୨ ମିନିଟ ୮ ସେକେଣ୍ଡର ଏହି ଭିଡିଓକୁ ଦେଖୁଥିବା ଲୋକଙ୍କର ଲୋମ ଟାଙ୍କୁରି ଯାଉଛି, କାରଣ ଭିଡିଓ ଦେଖିବାବେଳେ ଏହି ମୁହୂର୍ତ୍ତଟି ଜଣାପଡୁଛିଯେ, ସେହି ବ୍ୟକ୍ତି ଉପରେ ପଡ଼ିବେ, ସେହି ସମୟରେ ସେ ବୁଦ୍ଧି ସହିତ ଚମତ୍କାର ଦେଖାଇଦିଅନ୍ତି।

ଏହି ଭିଡିଓ ବାସ୍ତବ ନା କେବଳ ଟେକ୍ନୋଲୋଜିର ଚମତ୍କାର?:-

ତଥାପି, ଅନେକ ଲୋକ ଏହି ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଥିବା ଭିଡିଓ ଦେଖିବା ପରେ ସେମାନଙ୍କ ଆଖିରେ ବିଶ୍ୱାସ ହେଲା ନାହିଁ। କିଛି ଲୋକ ଅନୁଭବ କରନ୍ତିଯେ, ଏହା ଏକ ଚମତ୍କାର ବିଏଫଏକ୍ସ ଯଥା ଭିଜୁଆଲ ଇଫେକ୍ଟସର ଅଟେ, କିନ୍ତୁ ଅନେକ ଲୋକ କମେଣ୍ଟରେ କହିଛନ୍ତିଯେ, ଏହା ନକଲି କିମ୍ବା ବିଏଫଏକ୍ସ ନୁହେଁ ବରଂ ସତରେ ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ ଏମିତି ଷ୍ଟଣ୍ଟ କରୁଛନ୍ତି। ସୂଚନା ପାଇଁ, ଆସନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଜଣାଇ ଦେଉଛୁଯେ, ପାର୍କର କିମ୍ବା ପାର୍କୋରଙ୍କର ଏକ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶୃଙ୍ଖଳା ଅଛି, ଯାହାର ଲକ୍ଷ୍ୟ ହେଉଛି ଏକ ଜଟିଳ ପରିବେଶରେ ଗୋଟିଏ ସ୍ଥାନରୁ ଅନ୍ୟ ସ୍ଥାନକୁ ପହଞ୍ଚିବା। ଆପଣ ଏହା ଜାଣି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେଯେ, ଉପକରଣଗୁଡ଼ିକର ସାହାଯ୍ୟ ବିନା ଏହା ଦୃତତମ ଏବଂ ଅଧିକ ଦକ୍ଷ ଉପାୟରେ କରିବାକୁ ହୋଇଥାଏ।

ଦର୍ଶକମାନେ କ’ଣ କୁହନ୍ତି?:-

ଏହି ଭିଡିଓକୁ ଦେଖୁଥିବା ଅନେକ ଲୋକ କହୁଛନ୍ତିଯେ, ଭିଡିଓ ଦେଖିବା ସମୟରେ ଆମକୁ ହୃଦଘାତ ଭଳି ଲାଗିଲା। ଜଣେ ୟୁଜର ଲେଖିଛନ୍ତିଯେ, ‘ମୁଁ ଭାବୁଛି ସେ ମାଙ୍କଡମାନଙ୍କଠାରୁ ତାଲିମ ନେଇଛି’। କିଛି ଲୋକ ଷ୍ଟଣ୍ଟ ଅଭିନେତାଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଉଥିବାବେଳେ କିଛି ଲୋକ କହିଛନ୍ତିଯେ, କୌଣସି ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ବିନା ଏହା କରିବାର କୌଣସି ଅର୍ଥ ନାହିଁ। ଗୋଟିଏ ଭୁଲ ଜୀବନର ଶେଷ ଭୁଲ ହୋଇପାରେ।

ଏପରି ଷ୍ଟଣ୍ଟ କରି କେହି ମ-ରି-ଛ-ନ୍ତି କି?:-

ଆସନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଜଣାଇଦେଉଛୁଯେ, ଏହିପରି ଷ୍ଟଣ୍ଟଗୁଡିକ ମାରାତ୍ମକ ଅଟେ। ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ପାଭେଲ କାଶିନ ଷ୍ଟଣ୍ଟ ସମୟରେ ମୃ-ତ୍ୟୁ-ବ-ର-ଣ କରିଥିବା ପାର୍କରମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଅନ୍ୟତମ ଅଟେ। ପ୍ରକୃତରେ, ଜୁଲାଇ ୨୦୧୩ରେ, ପାଭେଲ ରୁଷର ସେଣ୍ଟ ପିଟର୍ସବର୍ଗର ୧୬ ମହଲା ବିଶିଷ୍ଟ ଆପାର୍ଟମେଣ୍ଟ ବିଲଡିଂରୁ ୨୦୦ ଫୁଟ ତଳକୁ ଖସି ପଡିଥିଲେ। ସୂଚନାନୁସାରେ, ସେହି ସମୟରେ ପାୱେଲ ବିଲ୍ଡିଂର ଛାତ ଉପରେ ୩ ଫୁଟ ଚଉଡା ସିଡ଼ିରେ ବ୍ୟାକଫ୍ଲିପ୍ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ସେ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ତଳେ ପଡ଼ିଯାଇ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରିଥିଲେ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋ ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *