ବାହାଘର ବେଳେ ସାତ ଫେରା ନେଉଥିବା ସମୟରେ କନ୍ୟାଙ୍କୁ ଛାଡି ବରଯାତ୍ରୀଙ୍କ ସହିତ ଛିଡାହେଲେ ବର, କାରଣ ଜାଣିଲେ ହୋଇଯିବେ ଚକିତ

ଏକ ବିବାହ ସମାରୋହରେ ଏପରି ଜୋରସୋରରେ ପାଟିତୁଣ୍ଡ ହୋଇଥିଲାଯେ, ବର ବିବାହ ମଝିରୁ ଛାଡି ପଳାଇ ଯାଇଥିଲେ। ଏହି ବରଯାତ୍ରୀରେ ଆସିଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିବାକୁ ପଡିଥିଲା। ଖବର ଅନୁଯାୟୀ ବିହାରର ଏକ ଗ୍ରାମରେ ଏକ ବରଯାତ୍ରୀ ଆସିଥିଲା। ଏହି ବରଯାତ୍ରୀ ଭଲ ଭାବରେ ସ୍ଵାଗତ କରାଯାଇଥିଲା। ତେବେ, ଫେରା ପୂର୍ବରୁ ଏପରି କିଛି ଘଟିଥିଲାଯେ, ବର ଭୟଭୀତ ହୋଇ ସେଠାରୁ ଦୌଡ଼ି ପଳାଇଥିଲା ଏବଂ ବିବାହକୁ ମଝିରେ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ପଡିଥିଲା। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଲୋକ ଏବଂ ବରଯାତ୍ରୀ ମଧ୍ୟରେ ତୀବ୍ର ସଂ-ଘ-ର୍ଷ ହୋଇଥିଲା।

ଏହି ମାମଲା ବିହାରର ଜାନାବାଦର ମଖଦମ୍ପୁର ଅଟେ। ସୂଚନାନୁସାରେ, ଟେହଟା ଓପି ଅଞ୍ଚଳର ଧିରା ବିଗାରେ ବିବାହ ଉତ୍ସବ ଚାଲିଥିଲା। ଏହି ବରଯାତ୍ରୀ ଗାଁର ପ୍ରକାଶ ଯାଦବଙ୍କ ଘର ମହାଦେବ ବିଗହାରୁ ଆସିଥିଲା। ପ୍ରକାଶ ଯାଦବ ତାଙ୍କ ଜ୍ବାଇଁ ଅଙ୍କିତ କୁମାରଙ୍କୁ ସ୍ୱାଗତ କରିଥିଲେ ଏବଂ ବିବାହ ପ୍ରକ୍ରିୟା ମଧ୍ୟ ଭଲ ଭାବରେ ପରିବେଷଣ କରାଯାଇଥିଲା।

ବିବାହର ଅନେକ ରୀତିନୀତି ମଧ୍ୟ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ଜୟମାଲା ପରେ ଫେରା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଚାଲିଥିଲା। ​ତେବେ ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ବରଯାତ୍ରୀରେ ଲୋକମାନେ ବନ୍ଧୁକ ଦ୍ଵାରା ଗୁ-ଳି ଚଳାଇବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ଏହି କାରଣରୁ କନ୍ୟାର ଲୋକମାନେ ରା-ଗି-ଯା-ଇ-ଥି-ଲେ। ବାସ୍ତବରେ, ଗୁ-ଳି ଚଳାଇବା ବେଳେ ଗୁ-ଳି-ର ଛର୍ରେ ଝିଅ ପାର୍ଶ୍ୱ ଆଡକୁ ଖସିପଡିଥିଲା। ଯାହା ଫଳରେ ଉତ୍ତେଜନା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା। ​ଏହା ଦେଖୁ ଦେଖୁ ଉତ୍ତେଜନା ଏତେ ବଢିଗଲାଯେ, ଉଭୟ ପାର୍ଶ୍ୱ ମଧ୍ୟରେ ଭୟଙ୍କର ଯୁଦ୍ଧ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା। ଅନେକ ଲୋକ ମଧ୍ୟ ଘଟଣାସ୍ଥଳରୁ ଫେରାର ହୋଇଯାଇଥିଲେ।

୧୦ ଜଣ ଆ-ହ-ତ ହୋଇଛନ୍ତି:-

ବିବାହ ସମୟରେ ଏହି ଉତ୍ତେଜନାରେ ପ୍ରାୟ ୧୦ ଜଣ ପାଖାପାଖି ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏହା ସହିତ ଗାଡିକୁ ମଧ୍ୟ ଭଙ୍ଗାରୁଜା କରାଯାଇଛି। ଏପରିକି ୪ ଜଣ ଆହତ ବ୍ୟକ୍ତି ଗୁରୁତର ହୋଇ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଛନ୍ତି। ଆହତମାନଙ୍କୁ ରେଫରାଲ ହସ୍ପିଟାଲ ମଖଦୁମରରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି। ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଥିବା ଏହି ଚାରି ଜଣ ବ୍ୟକ୍ତି ବରଯାତ୍ରୀରୁ ହିଁ ଆସିଛନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କର ନାମ କମଲେଶ ଯାଦବ, ପୁରୁଷୋତ୍ତମ ଯାଦବ, ରମେଶ ଯାଦବ ଏବଂ ଚିତ୍ତରଂଜନ ଯାଦବ ଅଟେ। ଏମାନେ ସମସ୍ତେ ଧର୍ନସଗରା, ଥାନା ମହକାର ବାସିନ୍ଦା ଏବଂ ବରର ସମ୍ପର୍କୀୟ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି।

ସେଠାରେ ମା-ଡ ମାରିବା ଦେଖି ବର ଅଙ୍କିତ କୁମାର ନିଜ କନ୍ୟାକୁ ସେଠାରେ ଛାଡି ଘଟଣାସ୍ଥଳରୁ ପଳାଇଥିଲେ। ଅଙ୍କିତ କୁମାରଙ୍କ ପଳାୟନ ହେତୁ ଏହି ବିବାହ ହୋଇପାରିଲା ନାହିଁ। ଏହି ପୁରା ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଇ ଟେହଟା ଓପି ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା ଧୀରଜ କୁମାର କହିଛନ୍ତିଯେ, ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ଆବେଦନ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇ ନାହିଁ। ଏହାର ସ୍ତର ଯାଞ୍ଚରେ ପୋ-ଲି-ସ ନିୟୋଜିତ ଅଛି। ବର ଅଙ୍କିତ କୁମାରଙ୍କୁ ସେନାରେ ନିଯୁକ୍ତି ଦିଆଯାଇଛି।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋ ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published.