Ola Electric Scooter : ଲଞ୍ଚ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ବୁକିଂ, ମାତ୍ର ୪୯୯ ଟଙ୍କାରେ କରନ୍ତୁ ବୁକିଂ, ଜାଣନ୍ତୁ ଏହା ଉପରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସୂଚନା

ଓଲା ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକ ସ୍କୁଟର (Ola Electric Scooter) ବର୍ତ୍ତମାନ ଦେଶର ସବୁଠାରୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକ ସ୍କୁଟର ମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟିଏ ଅଟେ | ଏହାର କାରଣ ଏହା ଯେ ଯଦିଓ ଏହି ସ୍କୁଟର ଦେଶରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଲଞ୍ଚ କରାଯାଇ ନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ଓଲା ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକ ଏହାର ଲଞ୍ଚ ପୂର୍ବରୁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ପ୍ରସାର ମାଧ୍ୟମରେ ଏହି ସ୍କୁଟରକୁ ନେଇ ଲୋକମାନଙ୍କର ଆଶାକୁ ବହୁତ ବଢ଼ାଇ ଦେଇଛି | ବର୍ତ୍ତମାନ ପୁଣି ଥରେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ଟ୍ୱିଟରର ସାହାଯ୍ୟ ନେଇ ଓଲା, ଓଲା ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକ ସ୍କୁଟର ପାଇଁ ବୁକିଂ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଦେଇଛି | ଯାହାଦ୍ୱାରା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଯାଇଛି ଯେ କମ୍ପାନୀ ନିଜର ପ୍ରଥମ ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକ ସ୍କୁଟରକୁ ବହୁତ ଶୀଘ୍ର ଲଞ୍ଚ କରିପାରେ |

ଓଲା ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକ ସ୍କୁଟରର ବୁକିଂ ମୂଲ୍ୟ ମାତ୍ର ୪୯୯ ଟଙ୍କା ରଖାଯାଇଛି ଏବଂ କମ୍ପାନୀ କହିଛି ଯେ ଏହି ରାଶି ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ଫେରସ୍ତଯୋଗ୍ୟ ଅଟେ | ଅର୍ଥାତ ଯଦି ଗ୍ରାହକ ପରେ ତାଙ୍କ ବୁକିଂ କ୍ୟାନସେଲ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ତା’ହେଲେ ତାଙ୍କର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତ କରାଯିବ | ଓଲା ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକ ୱେବସାଇଟକୁ ଯାଇ ଆପଣ ଏହାକୁ ବୁକ କରିପାରିବେ | ଏଥିପାଇଁ ଆଗ୍ରହୀ କ୍ରେତାମାନଙ୍କୁ ପ୍ରଥମେ ୱେବସାଇଟରେ ଗୋଟିଏ ଆକାଉଣ୍ଟ ଖୋଲିବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ତା’ପରେ ନିଜ ପାଇଁ ସ୍କୁଟର ବୁକ କରିପାରିବେ | ଏହା ସହିତ ଓଲା ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକ କହିଛି ଯେ ପ୍ରଥମେ ବୁକିଂ କରିଥିବା ଗ୍ରାହକମାନଙ୍କୁ ସ୍କୁଟର ଡେ଼ଲିଭରୀରେ ପ୍ରାଥମିକତା ଦିଆଯିବ |

ତେବେ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ସେୟାର କରିଥିବା ଏକ ଟ୍ୱିଟରେ ଓଲା ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକର ସିଇଓ ନିଜର ପ୍ରଥମ ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକ ସ୍କୁଟରର ଭିଡିଓ ସେୟାର କରିଥିଲା | ଏହି ଟ୍ୱିଟରେ ଅଗ୍ରୱାଲ ଦାବି କରିଛନ୍ତି, “ଏହି ଟ୍ୱିଟକୁ ପଢିବା ପାଇଁ ଯେତେ ସମୟ ଲଗାଇବେ, ତାଠାରୁ ବହୁତ ଅଧିକ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ଏହା ୦ରୁ ୬୦ ଗତିରେ ଧରିନିଏ ! ପ୍ରସ୍ତୁତ କି ନାହିଁ, ଏକ କ୍ଲାନ୍ତି ଆସୁଛି!” ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ଯେ ଓଲା ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକ ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ଭାରତରେ ନିଜର ପ୍ରଥମ ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକ ସ୍କୁଟର ଲଞ୍ଚ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଛି | ଭାରତୀୟ ଦୁଇ ଚକିଆ ବାହାନ ବଜାରରେ ଏହି ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକ ସ୍କୁଟରର ବହୁତ ସମୟରୁ ଅପେକ୍ଷା କରାଯାଇଛି | ଚଳିତ ମାସ ଶେଷରେ ଏହାର ମୂଲ୍ୟ ଘୋଷଣା କରାଯିବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି | ଏହା ଆଥର ଏନର୍ଜିର Ather 450X ପରି ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକ ସ୍କୁଟରକୁ ଟକ୍କର ଦେବ |

ଡ୍ରାଇଭିଂ ରେଞ୍ଜ :-

ଓଲା ଆଣୁଥିବା ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକ ସ୍କୁଟର Etergo AppScooter ଉପରେ ଆଧାରିତ ଅଟେ | ମେ ୨୦୨୦ ରେ ଓଲା କ୍ୟାବସ ନେଦରଲ୍ୟାଣ୍ଡ ସ୍ଥିତ ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକ ସ୍କୁଟର କମ୍ପାନୀ Etergo ର ଅକ୍ତିଆର କରିଥିଲା | କମ୍ପାନୀର ଦାବି ଅନୁଯାୟୀ, ଏହା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଚାର୍ଜିଂ ଉପରେ ୨୪୦ କିଲୋମିଟର ଦୂରତା ଅତିକ୍ରମ କରିପାରିବ | Etergo AppScooter ମାତ୍ର ୩.୯ ସେକେଣ୍ଡରେ ୦ ରୁ ୪୫ କିଲୋମିଟର ପ୍ରତି ଘଣ୍ଟା ବେଗରେ ଚାଲିପାରେ | ଏହି ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକ ସ୍କୁଟରରେ ସିଟ ତଳେ ୫୦ ଲିଟର ଷ୍ଟୋରେଜ କ୍ଷମତା ମିଳିଥାଏ |

୫୦ ପରସେଣ୍ଟରେ ୭୫ କିଲୋମିଟର ପାଇଁ ଚାର୍ଜିଂ :-

କମ୍ପାନୀର ଚାର୍ଜର ନେଟୱାର୍କ ବ୍ୟବହାର କରି ଓଲା ସ୍କୁଟରକୁ ମାତ୍ର ୧୮ ମିନିଟରେ ୫୦ପରସେଣ୍ଟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାର୍ଜ କରାଯାଇପାରିବ | ଯାହା ପରେ ଏହା ସହଜରେ ୭୫ କିଲୋମିଟର ଦୂରତାକୁ ଅତିକ୍ରମ କରିପାରେ | ଓଲା ସ୍କୁଟର କିଣିବା ସହିତ ଏହାକୁ ଘରେ ଚାର୍ଜ କରିବା ପାଇଁ ଏକ ହୋମ-ଚାର୍ଜର ୟୁନିଟ ମଧ୍ୟ ଦିଆଯିବ |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋ ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published.