ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡ଼ିଓ : ଟିକା ନେବା ଭୟରେ ଛାତ ଉପରକୁ ଚଢ଼ିଗଲେ ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ,ଆଉ ତା ପରେ ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀମାନେ ଛାତ ଉପରକୁ ଯାଇ ଧରି ଏମିତି ଭାବରେ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ସହ ମିଶି ଦେଲେ ଟୀକା

କରୋନା ମହାମାରୀର ତୃତୀୟ ତରଙ୍ଗରୁ ଲୋକଙ୍କୁ ରକ୍ଷା କରିବା ପାଇଁ ବିଶ୍ୱର ସମସ୍ତ ଦେଶରେ ଟୀକାକରଣ ଅଭିଯାନ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ଚାଲିଛି। ଏହି ଅଭିଯାନର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ହେଉଛିଯେ, ଅଳ୍ପ ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ଲୋକ କୋଭିଡ-୧୯ ଟିକା ପାଇପାରିବେ। କିନ୍ତୁ ତଥାପି କିଛି ଲୋକ ଏମିତି ଅଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନେ ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀଙ୍କ ସହ ଡାକ୍ତରଙ୍କୁ ଟିକା ପାଇବା ପାଇଁ ଘରର ଛାତ ଉପରକୁ ଚଢିବାକୁ ପଡିଥାଏ। ଆଜ୍ଞା ହଁ, ଛାତ ଉପରେ ଚଢ଼ି ଟିକା …. ଆପଣ ଏହାକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଠିକ୍ ପଢ଼ିଛନ୍ତି, ତଥାପି ଲୋକମାନେ ଟିକାକୁ ଏତେ ଭୟ କରୁଛନ୍ତିଯେ, ସେମାନେ ଘରର ଫାଟକ ଖୋଲିବାକୁ ମଧ୍ୟ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନୁହଁନ୍ତି।

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ସେହିଭଳି ଏକ ମଜାଦାର ଭିଡିଓ ଦିନକୁ ଦିନ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି, ଯାହାକୁ ଆଇପିଏସ୍ ଅଧିକାରୀ ରୁପିନ୍ ଶର୍ମା ତାଙ୍କ ଟ୍ୱିଟର ଆକାଉଣ୍ଟରୁ ପୋଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଭିଡିଓ ଦେଖି ଆପଣ ବୁଝିପାରିବେଯେ, ଟିକା ଦେବା ପାଇଁ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କର୍ମୀଙ୍କୁ କେତେ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ପଡୁଛି।

ଏଠାରେ ଭିଡ଼ିଓ ଦେଖନ୍ତୁ:-

ଟ୍ୱିଟରରେ ଆଇପିଏସ ଅଧିକାରୀ ରୁପିନ୍ ଶର୍ମା ଏହି ଭିଡିଓକୁ ଫୋର୍ସିବଲ୍ ଟୀକାକରଣ ହ୍ୟାସଟ୍ୟାଗ ସହ ସେୟାର କରି କହିଛନ୍ତିଯେ, ଏହି ଭିଡିଓ ଆର୍ଜେଣ୍ଟିନାରୁ ଆସିଛି। ଏହି ଭିଡିଓରେ ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀ ଏବଂ ଡାକ୍ତରମାନେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଘରର ଛାତ ଉପରେ ଧରିଥିବାର ନଜର ଆସିଛନ୍ତି। ସେମାନେ ତାଙ୍କୁ ଜବରଦସ୍ତ ଟୀକା ଦେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି। ତଥାପି, ସେହି ବ୍ୟକ୍ତି ସେମାନଙ୍କର ବନ୍ଦୀରୁ ରକ୍ଷା ପାଇବା ପାଇଁ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି।

ଏହି ଭିଡିଓକୁ ସେଠାରେ ଉପସ୍ଥିତ କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ କରିଥିଲେ। ଏହି ଭିଡିଓ ବିଷୟରେ ୟୁଜରମାନଙ୍କ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ମଧ୍ୟ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଆକର୍ଷଣୀୟ ଅଟେ। ଜଣେ ୟୁଜର ଏକ କମେଣ୍ଟରେ ଲେଖିଛନ୍ତିଯେ, ଏକ ଆମେ ଯେଉଁଠି ମାସ୍କ ନପିନ୍ଧିଲେ ପୋଲିସ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ବ୍ୟାଣ୍ଡ ବାଜାଇଦିଏ’, ତା’ପରେ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ୟୁଜର ଲେଖିଥିଲେଯେ, ‘ଏହା ମଧ୍ୟ ଭାରତରେ ହେବା ଉଚିତ’।

ସୂଚନା ପାଇଁ, ଆସନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଜଣାଇ ଦେବାଯେ, ବିଶ୍ୱ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଂଗଠନ କରୋନାର ତୃତୀୟ ତରଙ୍ଗ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ଟୀକାକରଣ ଅଭିଯାନକୁ ତ୍ୱରାନ୍ୱିତ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛି, ଯାହା ଦ୍ୱାରା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଠିକ୍ ସମୟରେ ଟିକା ଦିଆଯାଇପାରିବ। କିନ୍ତୁ ଏହା ପରେ ମଧ୍ୟ ଗୁଜବ ହେତୁ କିଛି ଲୋକ ଟିକା ପାଇପାରୁ ନାହାଁନ୍ତି ଏବଂ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କର୍ମୀମାନେ ଏହିପରି ଲୋକଙ୍କୁ ଟୀକାକରଣର ମାତ୍ରା ପ୍ରୟୋଗ କରିବାରେ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋ ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published.