ସହର ଛାଡ଼ି ପାହାଡ଼ ଉପରେ ରହିଲେ ଦମ୍ପତି, ମାଟିରୁ ୫ହଜାର ଫୁଟ ଉପରେ ତିଆରି କଲେ ସୁନ୍ଦର ଘର

ଆଜିର ସମୟରେ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଏତେ ଚାଲିଛି ଯେ ବ୍ୟକ୍ତି ସବୁ ସମୟରେ ଶାନ୍ତି, ଖୁସି ଏବଂ ଆରାମ ଖୋଜୁଛି | ବେଳେବେଳେ ସେ ଏହାକୁ ଖୋଜି ଖୋଜି ଏମିତି କିଛି କରିଯାନ୍ତି ଯେ ତାର କରାଯାଇଥିବା କାମ ହେଡଲାଇନରେ ପ୍ରକାଶ ପାଏ |ଏପରି କିଛି ଏକ ଦମ୍ପତି ମଧ୍ୟ କରିଛନ୍ତି | ଏହି ଦମ୍ପତିରେ ସ୍ୱାମୀର ନାମ ଅନିଲ ଚେରୁକୁପଲ୍ଲୀ ଏବଂ ସ୍ତ୍ରୀର ନାମ ଅଦିତି ଅଟେ | ଏହି ଦମ୍ପତି ବହୁତ ଖାସ କାରଣରୁ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ଅଛନ୍ତି | ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣ ଭାବୁଥିବେ ଯେ ପ୍ରକୃତରେ ଏହି ଦମ୍ପତି ଏମିତି କଣ କରିଦେଲେ ଯେ ଏମାନଙ୍କର ମିଡିଆରେ ଚର୍ଚ୍ଚା ଚାଲିଛି | ତେବେ ଚାଲନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଏମାନଙ୍କ କାରନାମା ବିଶ୍ୱରେ କହିବା |

ଅନିଲ ଚେରୁକୁପଲ୍ଲୀ ଏବଂ ଅଦିତି ୨୦୧୮ ମସିହାରେ ସହରରେ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଜୀବନଠାରୁ ଦୁରେଇ ଯାଇଥିଲେ ଏବଂ ଦମ୍ପତି ପାହାଡର ମଝିରେ ପ୍ରକୃତି କୋଳରେ ନିଜର ଘର ତିଆରି କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଲେ | ତାଙ୍କ ଘର ଏତେ ସୁନ୍ଦର ଯେ ବାହାରୁ ଠାରେ ଏହି ଦୃଶ୍ୟକୁ ଦେଖିଦେଲେ ଆପଣଙ୍କୁ ଶାନ୍ତି ମିଳିବ | ଘରଟି ବହୁତ ସୁନ୍ଦର ଜାଗାରେ ତିଆରି କରାଯାଇଛି ଏବଂ ଶାନ୍ତି ଓ ଶୁଦ୍ଧ ବାତାବରଣ ଏଠାରେ ସମାବେଶ ରହିଛି |

ଅନିଲ ଏବଂ ଅଦିତି ନିଜ ଘର ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡର ଫାଗୁନିଖେତ ଅଞ୍ଚଳରେ ନିର୍ମାଣ କରିଛନ୍ତି | ତାଙ୍କ ଘର ମାଟିରୁ ୫୦୦୦ ଫୁଟ ଉଚ୍ଚରେ ତିଆରି ହୋଇଛି | ଦମ୍ପତି ଏହି ଘରର ନାମ ‘faguniya farmstay’ ରଖିଛନ୍ତି | ତିନି ମହଲା ଘରକୁ ଦେଖି ଯେ କେହି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଆନ୍ତି ଏବଂ ଏହି ଘର ସମସ୍ତଙ୍କ ମନକୁ ଆକର୍ଷିତ କରିଥାଏ | ଘର ଭୂମିକମ୍ପ ପ୍ରତିରୋଧକ ମଧ୍ୟ ଅଟେ | ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଘରର ଶକ୍ତି ଏପରି ଯେ ୧୦୦ ବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦୁର୍ବଳ ପଡିବ ନାହିଁ | ଘରେ କିଛି ପଥର ଓ କାଠକୁ ନେଇ ଏମିତି କିଛି ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇଛି ଯେ ଘରର ତାପମାତ୍ରା ଅନୁକୂଳ ରହିଥାଏ |

୨ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ତିଆରି ହେଲା ଘର :-

ଅନିଲ ଏବଂ ଅଦିତି ନିଜ ଘରକୁ ୨ବର୍ଷରେ ତିଆରି କରିଦେଲେ | ଘରକୁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ପାଣିପାଗ ହିସାବରେ ତିଆରି କରାଯାଇଛି | ଅନିଲ ଏବଂ ଅଦିତିଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ଦୁଇଫୁଟର ମୋଟା ପଥର କାନ୍ଥ ଏହି ଘରକୁ ଗରମରେ ଥଣ୍ଡା ଏବଂ ଶୀତଦିନେ ଗରମ ରଖିଥାଏ | ଏହି ଘରକୁ କୁମାୟୁର ପାରମ୍ପାରିକ ‘ସ୍ଥାପତ୍ୟ ଅଭ୍ୟାସ’ ଦ୍ୱାରା ତିଆରି କରାଯାଇଛି ଏବଂ ଦମ୍ପତି ଏଠାରେ ଆରାମଦାୟକ ଜୀବନଯାପନ କରୁଛନ୍ତି |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋ ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *