ଭାଇ ପରି ମିତ୍ରତା ଥିଲା ଭାରତୀୟ ଦଳର ଏହି ଖେଳାଳୀମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ, ବର୍ତ୍ତମାନ ପରସ୍ପର ମଧ୍ୟରେ କଥା ହେବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ନାହିଁ

କ୍ରିକେଟ ଖେଳାଳିମାନେ ମଧ୍ୟ ପଡ଼ିଆରେ ଭଲ ବନ୍ଧୁ ଅଟନ୍ତି। ଏକାଠି ଖେଳିବା, ଭ୍ରମଣ କରିବା ଏବଂ ତାଙ୍କ ସହିତ ସମାନ ଡ୍ରେସିଂ ରୁମ ବାଣ୍ଟିବା ଏହି ଖେଳାଳିମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବହୁତ ପ୍ରେମ ବଢାଇଥାଏ। କିନ୍ତୁ ଅନେକ ଥର ଏହି ଖେଳାଳିମାନେ ପରସ୍ପରର ଅତି ନିକଟତର ହେବା ପରେ ମଧ୍ୟ ଶତ୍ରୁ ହୋଇଯାନ୍ତି। ଏହି ରିପୋର୍ଟରେ, ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆର ଏପରି କିଛି ଖେଳାଳିଙ୍କ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ, ଯେଉଁମାନେ ପୂର୍ବରୁ ପରସ୍ପରର ସହ ଅତି ଘନିଷ୍ଠ ବନ୍ଧୁ ଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ପରେ ଏହି ବନ୍ଧୁତା ସମାପ୍ତ ହୋଇଗଲା ଏବଂ ସେମାନେ ପରସ୍ପରର ଶତ୍ରୁ ପରି ହୋଇଗଲେ।

ବିନୋଦ କାମ୍ବଲି ଏବଂ ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକର:-

ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆର ଦିଗଜ୍ଜ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକର ଏବଂ ବିନୋଦ କାମ୍ବଲିଙ୍କ ବନ୍ଧୁତା ବିଷୟରେ ଅନେକ ଆଲୋଚନା ହୋଇଥିଲା। ଏହି ଦୁଇ ଖେଳାଳି ବିଦ୍ୟାଳୟ ସ୍ତରର ଏକ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ ରେକର୍ଡ ୬୬୪ ରନର ପାର୍ଟନରସିପ କରିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଏହାପରେ ହଠାତ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସମ୍ପର୍କ ଖରାପ ହେବାକୁ ଲାଗିଲା ଏବଂ ଉଭୟ ଖେଳାଳି ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଧରି ପରସ୍ପର ସହ କଥା ହୋଇନଥିଲେ। କାମ୍ବଲି କହିଥିଲେଯେ, ଥରେ ତାଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ ଦରକାର ଥିଲା, କିନ୍ତୁ ସଚିନ ଜାଣିଶୁଣି ତାଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିନଥିଲେ।

ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ ଏବଂ ମୁରଲୀ ବିଜୟ:-

ଏକଦା ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଁ ଏକାଠି ଖେଳିଥିବା ମୁରଲୀ ବିଜୟ ଏବଂ ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ ପରସ୍ପରର ଭଲ ବନ୍ଧୁ ଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ପରେ କାର୍ତ୍ତିକଙ୍କ ପ୍ରଥମ ସ୍ତ୍ରୀ ତାଙ୍କୁ ଛାଡପତ୍ର ଦେଇ ମୁରଲୀ ବିଜୟଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ଛାଡପତ୍ର ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ କାର୍ତ୍ତିକଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ବିଜୟଙ୍କ ସହ ପ୍ରେମ ସମ୍ପର୍କ ଥିବାର ଜଣାପଡିଛି।

ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର:-

ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆର ବର୍ତ୍ତମାନର ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ ଦିଗଜ୍ଜ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀରଙ୍କ ଝଗଡା ବିଷୟରେ ସମସ୍ତେ ଅବଗତ ଅଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଜଣାଇ ଦେଉଛୁଯେ, ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିୟରର ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ବିରାଟ ଗମ୍ଭୀରଙ୍କ ସହ ଭଲ ବନ୍ଧୁତା ସ୍ଥାପନ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଥରେ ଗମ୍ଭୀର ତାଙ୍କ ପ୍ଲେୟାର ଅଫ ଦି ମ୍ୟାଚ ଟାଇଟଲ ମଧ୍ୟ କୋହଲିଙ୍କୁ ଦେଇଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଆଇପିଏଲ ସମୟରେ ଏହି ଖେଳାଳିମାନେ ପରସ୍ପର ସହ ସଂଘର୍ଷ କରିଥିଲେ, ଯାହାପରେ ସେମାନଙ୍କ ସମ୍ପର୍କ ଖରାପ ହୋଇଯାଇଥିଲା।

ବିରେନ୍ଦ୍ର ସେହୱାଗ ଏବଂ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନି:-

ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆର ସଫଳ ଅଧିନାୟକ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନିଙ୍କ ସମ୍ପର୍କ ଅନେକ ଖେଳାଳିଙ୍କ ସହ ବହୁତ ଭଲ ଥିବାବେଳେ ଅନେକ ଖେଳାଳିଙ୍କ ସହ ତାଙ୍କର ମଧ୍ୟ ଶତ୍ରୁ ଥିଲେ। ବିରେନ୍ଦ୍ର ସେହୱାଗ ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ। ଧୋନିଙ୍କ ବିରୋଧରେ ସବୁବେଳେ ଅଭିଯୋଗ ଆସିଛିଯେ, ଧୋନି ସେହୱାଗଙ୍କୁ ଦଳରୁ ବାହାର କରିଦେଇଛନ୍ତି। ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ମଧ୍ୟ ଧୋନି ଖରାପ ଫିଲ୍ଡିଂ ବାହାନା କରି ସେହୱାଗଙ୍କୁ ବାହାର କରି ଦେଇଥିଲେ।

ଯୁବରାଜ ସିଂ ଏବଂ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନି:-

ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆର ଦୁଇଟି ବିଶ୍ୱକପ ବିଜୟରେ ସବୁଠାରୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଯୋଡି ଭାବରେ ବିବେଚିତ ଧୋନି ଏବଂ ଯୁବରାଜ ପଡ଼ିଆରେ ଏବଂ ପଡ଼ିଆ ବାହାରେ ଦୁଇ ଭାଇଙ୍କ ପରି ସମ୍ପର୍କ ରଖିଥିଲେ। ବାସ୍ତବରେ, ଯେତେବେଳେ ଯୁବରାଜ କ୍ୟାନସର ରୋଗରେ ଜିତି ଆସିବା ପରେ, ତାଙ୍କୁ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ଦଳରୁ ବାହାର କରି ଦିଆଯାଇଥିଲା ଏବଂ ଧୋନି ଦଳର ଅଧିନାୟକ ଥିଲେ। ଯୁବରାଜଙ୍କ ବାପା ଯୋଗରାଜ ପ୍ରାୟତଃ ଧୋନିଙ୍କ ଉପରେ ଅଭିଯୋଗ କରନ୍ତିଯେ, ତାଙ୍କ ପୁଅର କ୍ୟାରିୟର ଶେଷ କରିବାରେ ଧୋନିଙ୍କର ହାତ ଅଛି।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋ ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *